روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 12
ساعت ۱:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢٥   کلمات کلیدی:

شهردار اراک:

باید کرهرود و سنجان را با حفظ فضای سبز آنها مورد عمران و آبادی قرار داد

شهردار اراک گفت:باید کرهرود و سنجان را با حفظ فضای سبز آنها مورد عمران و آبادی قرار داد که این امر سبب بوجود آمدن یک مکان مناسب جهت استراحت مردم می شود.

دکتر علی اکبر کریمی در جلسه کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اراک، با بیان این مطلب افزود:با توجه به پتانسیل توریستی و تفریحی موجود در کرهرود و سنجان باید الحاق این دو شهرستان به اراک با سرعت بیشتری انجام گیرد.

وی گفت:الحاق کرهرود و سنجان به اراک،اقدام بسیار خوبی است که می تواند زمینه را برای اقدامات شهرسازی فراهم کند.


مطلب شماره 11
ساعت ٧:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢٥   کلمات کلیدی:

جواب نظرات بازدیدکنندگان عزیز

١-

 

(سلام در وبلاگم مطلبی ارسال شده با این موضوع:دوست عزیز خسته نباشید.ایا شما اطلاع دارید که پروژه بزرگراه که قرار است بخشی از ان هم از خیابان شهید رجایی (ملک)عبور کند چه موقع شروع میشود ؟با تشکر ممنون می شم بهشون پاسخ بدید.

نویسنده:اراک شهر ما)

(مدت 5 سال میگن از پل فرنگی تا میدان ولی عصر خط قرمز خیابان 55 متری صدها خانه در این محدوده حق هیچ کاری ندارند بعضی خانه ها دارند خراب می شوند چرا شهرداری زودتر تکلیف مردم را روشن نمی کند.

نویسنده:محسن)

 

جواب این دوستان:طرح 55 متری به تنهایی و بدون کمک دستگاههای اجرایی استان و در نظر گرفتن اعتبارات دولتی در سطح کلان ملی،تقریباً ممکن نیست.در حال حاضر این طرح در شورای اسلامی شهر اراک در حال بررسی می باشد و در صورتی که وظیفه شهرداری به صورت مشخص و روشن تبین شود،شهرداری قطعاً اقدام شایسته و بایسته ای را صورت خواهد داد.

*******************

٢-

(امان از این وانتی ها که اسایش و ارامش را از ما گرفته اند و هر ساعتی که دوست دارند با بلند گوهایشان داد و بیداد راه می اندازند.متاسفانه صدای بلندگوی وانت ها برای ما تبدیل به یک عادت شده. والا اگر من نوعی یک بلند گو دستم بگیرم و بدون وانت شروع به داد و بیداد و خواندن داستان کنم سریعا پلیس 110 اقدام می کند. ای کاش زمانی هم برسد که قبح عمل این کار که توسط رانندگان وانت انجام می شود روشن شده و به آنها نیز به چشم یک مجرم که باعث سلب اسایش مردم می شوند نگاه شود.خرید وانت برای حمل و نقل اثاثیه است نه برای فریاد زدن و فرووش سبزی و ... و سلب آسایش از مردم.

نویسنده:اراک شهر ما)

 

 

جواب این دوست عزیز:با تجهیز واحد اجراییات شهرداری و افزایش اکیپ ها از 6 اکیپ به 8 اکیپ،برخورد با متخلفین که باعث از بین رفتن آرامش شهروندان می گردند قاطع و جدی تری صورت خواهد گرفت و امیدواریم با راهنمایی های شهروندان عزیز بتوانیم گامهای موثری در ارائه خدمات شهری برداریم.

ضمناً سامانه پیامگیر 137شهرداری اراک آماده دریافت گزارشات و انتقادات شهروندان عزیز در این زمینه می باشد.

*******************

٣-

(با سلام و خسته نباشید خدمت شهردار محترم:از معاونت خدمات شهری تقاضا داریم نسبت به رفع چاله ها و ناهمواری ها در پیاده روهای مرکز شهر که محل عبور و مرور بسیاری از شهروندان است هم اقدامات لازم انجام شود. اقدامی که برای رفع چاله های زیر پل های هوایی عابر پیاده شماره 7 و 8 انجام شد می تواند در مورد دیگر پیاده روهای مرکز شهر هم انجام شود( البته در شرایط غیربارانی و با احداث موانع تا کار به نحو مناسبی انجام شود).این شهر صرفا محل زندگی ماشینها نیست، بلکه محل زندگی ما انسانها نیز هست.

نویسنده:اراک شهر ما)

 

 

جواب این دوست عزیز:اصلاح پیاده روها به صورت مکرر در دستور کار شهرداران مناطق قرار دارد،ولی متاسفانه استفاده ناصحیح و نادرست از پیاده روها و شستشوی آنها بطور متناوب و از بین رفتن مصالح ساختمانی به کار رفته باعث تخریب پیاده روها می گردد که این موضوع در حومه بازار به کرات به چشم می خورد،ضمن تقدیر و تشکر از راهنمایی های شهروندان از کسبه و اهالی حومه بازار خواهشمندیم در حفظ و نگهداری پیاده روها تلاش نمایند.

*******************

۴-

(درود؛با عرض خسته نباشید به گرداننده یا گردانندگان این وبلاگ لطفا درخواست رسیدگی به وضعیت ترافیکی سه راه قدس در تقاطع خیابان شهدا و خیابان تفرش را به سازمان ترافیک و حمل و نقل شهرداری اراک منتقل نمایید.این چهار راه روز به روز شلوغ تر می شود و مطمئنا نصب چراغ راهنمایی یا سایر علائم ترافیکی در این محدوده از بار ترافیکی این تقاطع یا به عبارت بهتر چهار راه خواهد کاست.بدرود

نویسنده:بابک)

 

 

جواب این دوست عزیز:مکان مورد نظر در حال اصلاح هندسی جهت احداث میدان می باشد که در صورت انجام عقب نشینی های مورد نیاز میدان به سرعت احداث خواهد شد و عدم نصب چراغ نیز نداشتن میدان است.

*******************

۵-

(یکی از مشکلات مردم درباره راننده های تاکسی متخلف,مراحل اداری می باشد که باعث می شود مردم کلا از پیگیری مساله منصرف شوند.اگر طریقه پیگیری مسائل ساده تر شود بسیار مناسب تر خواهد بود.مورد دیگر هم آنکه همچون برخی راننده ها,مسافرین متخلف نیز ممکن است وجود داشته باشند.از اقدامات تاکسیرانی به خاطر اضافه شدن تاکسی های ون بسیار سپاسگزاریم که حقیقتا نقش به سزایی را در رفع مشکلات حمل و نقل مردم بالاخص در فصل زمستان داشت.وضعیت تاکسی ها نسبت به چند سال قبل بسیار بهتر شده است.

نویسنده:اراک شهر ما)

 

 

جواب این دوست عزیز:بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان تاکسیرانی اراک،روال شکایت از رانندگان متخلف بسیار ساده و بدون هیچگونه مراحل اداری انجام می گیرد به اینصورت که فرد شاکی می تواند از ساعت 7 صبح تا 9 شب به یکی از 4 کیوسک رسیدگی به شکایات مردمی مستقر در ابتدای خیابان محسنی،ابتدای خیابان حصار و میدان شورا مراجعه کرده و شکایت خود را کتباً اعلام نماید و یا می تواند شخصاً به سازمان تاکسیرانی مراجعه نموده و شکایت خود را اعلام نماید و شکایات رسیده در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ تعللی رسیدگی خواهد شد.


مطلب شماره 10
ساعت ٢:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢٤   کلمات کلیدی:

شهردار اراک:

یکی از اقدامات بسیار خوب در شهرداری اراک ایجاد سازمانهای تخصصی بوده است

ساختمان اداری سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک با حضور جمعی از مسئولین اراک افتتاح شد.

شهردار اراک در این مراسم گفت:یکی از اقدامات بسیار خوب در شهرداری اراک ایجاد سازمانهای تخصصی بوده است که این امر سبب پیشبرد فعالیت های شهرداری اراک می شود.

دکتر علی اکبر کریمی با بیان این مطالب افزود:سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک به عنوان یک سازمان نوپا نیاز به تجهیزات و تقویت دارد تا بتواند به فعالیت های خویش ادامه دهد که بر این اساس اقدامات خوبی در جهت تکمیل امکانات انجام شده است.

وی با اشاره به ساخت آبنماهای میادین شهر اراک اظهار داشت:با توجه به نیاز شهر اراک به زیباسازی و تقویت مبلمان شهری و با توجه به این امر که اثر این زیباسازی ها در محیط شهری بسیار بالا است،شهرداری اراک اقدام به نصب آبنماهایی در دو میدان آزادگان و میدان ولی عصر(عج) کرده است.

کریمی اظهار داشت:شهرداری اراک از عید نوروز سال 1387 تاکنون اقدام به نصب آبنما در میادین اصلی شهر نموده است که بر این اساس نیز نصب آبنمای جدید و دائمی در میدان اصلی شهر نیز اقدامی در این جهت بوده است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک نیز در این مراسم گفت:این سازمان تاکنون توانسته اقدامات خوبی در شهر اراک انجام دهد که بر این اساس مناسب سازی معبر عابر پیاده و ایمن سازی و استاندارد سازی ایستگاه های اتوبوس بر این اساس بوده است.

گفتنی است در پایان این مراسم از یکی از بازنشستگان سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک با اهدا لوح تقدیر قدردانی شد.

شایان ذکر است بعد از اتمام این مراسم آبنمای میادین آزادگان و ولیعصر(عج) مورد بهره برداری قرار گرفت.


مطلب شماره 9
ساعت ۱:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢٤   کلمات کلیدی:

مدیر شهرداری منطقه یک:

صدور 10 مورد پروانه ساختمانی در آبانماه

مدیر شهرداری منطقه یک اراک گفت:10مورد پروانه ساختمانی در آبانماه 1387صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اراک،روح ا... مجیدی با بیان این خبر افزود:همچنین در طی آبانماه امسال 15 مورد اتمام بنا،4 مورد عدم خلافی،8 مورد صدور مجوز قولنامه ای و 66 مورد کارشناسی املاک بدون مجوز داشته ایم.

وی در مورد فعالیتهای کمیسیون ماده صد در آبانماه نیز گفت:30 مورد ارسال پرونده به کمیسیون تجدیدنظر،15 مورد به کمیسیون تقسیط،5 مورد به کمیسیون همعرض،320 مورد اخطار به مالک،4 مورد تخریب و 170 مورد پرونده به کمیسیون ماده صد ارسال شده است.

وی ادامه داد:در طی این مدت 155مورد تسویه حساب وام بانکی،15 مورد تقاضای صدور پروانه،3 مورد تمدید پروانه،185 مورد تقاضای انتقال دفترخانه و 120 مورد صدور فیش نوسازی انجام شده است.

مدیر شهرداری منطقه یک اراک در پایان گفت:طی آبانماه 87 مبلغ وصولی جهت نوسازی حدود 67 میلیون ریال و مبلغ وصولی کمیسیون ماده صد حدود 6 میلیارد و 800 میلیون ریال بوده است.


برگزاری سومین جلسه کمیسیون مشاغل مزاحم
ساعت ۱٢:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۸   کلمات کلیدی:

سومین جلسه کمیسیون مشاغل مزاحم با حضور اعضای آن در سالن جلسات شهرداری اراک برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اراک،در این جلسه دکتر کریمی شهردار اراک ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات این کمیسیون در ساماندهی مشاغل مزاحم گفت:امیدواریم در مبلمان جدید شهری اراک با همکاری دستگاههای ذیربط بتوان مشاغل مزاحم را از مناطق مسکونی به بیرون از شهر اراک انتقال داد تا شهروندان عزیز بتوانند در فضایی آرام و بدور از سر و صدا و آلودگی صوتی و زیست محیطی زندگی کنند.

لازم به ذکر است با انتخاب شورای اسلامی شهر اراک سرهنگ صالحی،صمد محمدی و دکتر حیدری بعنوان کارشناس و خبره در این کمیسیون عضو هستند.

 


مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اراک:
ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۸   کلمات کلیدی:

مرمت و زیباسازی میادین و آبنماهای سطح شهر از اهداف این سازمان است

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اراک گفت:مرمت و زیباسازی میادین و آبنماهای سطح شهر از اهداف این سازمان است بدین منظور این سازمان در سالجاری نسبت به زیباسازی و مرمت چندین آبنما اقدام نموده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اراک،احمد کربلایی حسنی افزود:در خصوص زیباسازی میادین،میدان آزادگان در ورودی شهر صنعتی با توجه به موقعیت و اهمیت خاص مکان فوق در دستور کار قرار گرفت که ضمن بررسی،نسبت به نصب نماد پرنده درنا در این مکان اقدام شد.

وی هدف از انتخاب این نماد را مهاجرت این پرندگان به کویر میقان در مجاورت شهر اراک و زیستگاه زمستانی آنها عنوان کرد و افزود:اجرای این پروژه از مردادماه لغایت آبانماه 87 به مدت چهار ماه به طول انجامید و اعتبار هزینه شده برای آن ده میلیون تومان می باشد.


17 دستگاه تاکسی به ناوگان تاکسیرانی اراک افزوده شد
ساعت ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۸   کلمات کلیدی:

 

به مناسبت فرا رسیدن اعیاد فرخنده و مبارک قربان و غدیر 17 دستگاه تاکسی جدید توسط سازمان تاکسیرانی به ناوگان حمل و نقل درون شهری اراک اضافه گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهر اراک،مدیرعامل این سازمان با اعلام این خبر افزود:همچنین در ماه گذشته تعداد 9 دستگاه تاکسی به ناوگان اضافه و تعداد 3 دستگاه تاکسی فرسوده نیز از ناوگان خارج شده است.

محمد مهدی کریمی ادامه داد:در آبانماه امسال تعداد 20 دستگاه تاکسی دارای تخلف توسط بازرسی سازمان متوقف و به پارکینگ منتقل شدند.

وی افزود:همچنین در طی ماه آبان 46 راننده متخلف به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند و پرونده 56 راننده متخلف دیگر نیز به کمیته انظباتی سازمان جهت رسیدگی به تخلف ارجاع گردید.

کریمی گفت:یک راننده تاکسی نیز به اتهام توهین به مسافر به شعبه 231 حل اختلاف معرفی شد و تعداد 2 پروانه فعالیت نیز به علت شاغل بودن راننده ابطال گردید.

مدیرعامل سازمان مدیرت و نظارت بر تاکسیرانی شهر اراک در پایان گفت:جهت رفاه حال شهروندان محترم و مسافرین عزیز یک عدد کیوسک واحد بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی در ترمینال مسافربری غدیر(جنوب) راه اندازی شد.


برگزاری سومین جلسه هماهنگی جهت رویارویی با فصل زمستان
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۸   کلمات کلیدی:

سومین جلسه ستادی حوزه معاونت خدمات شهری با موضوع زمستان و راهبردهای پیش رو با حضور مدیران مناطق سه گانه شهرداری و مدیران عامل سازمانهای تابعه در شهرداری اراک برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اراک،معاون خدمات شهری شهرداری اراک در این جلسه خواستار ارایه پیام های آموزشی به شهروندان از طریق رسانه ها شد.

علیرضا محمودی در ادامه اصلاح ساختار بکارگیری کارگران خدمات شهری و همچنین فراهم نمودن امکانات و وسایل مورد نیاز آنها جهت برفروبی را مورد تاکید قرار داد.

در این جلسه بر لزوم استفاده از مطالعات علمی در زمینه عملیات برفروبی و جلوگیری از یخبندان سطح معابر و خیابانها تاکید شد.

شایان ذکر است در این جلسه مقرر گردید کلیه امور مرتبط با عملیات برفروبی توسط مدیران مناطق انجام گیرد و شهروندان نیز مطالبات خود در این زمینه را از شهرداری مناطق پیگیری نمایند.


شهردار اراک در دهمین جلسه کارگروه حمل و نقل و ترافیک:
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۸   کلمات کلیدی:

باید سعی کنیم انتظارات مردم را هماهنگ با امکانات نماییم

شهردار اراک گفت:در سال گذشته ما 40 روز هوای بسیار سرد داشتیم و با چند ریزش مستمر و شدید برف در فاصله زمانی کم مواجه شدیم و این باعث شده بود که برای خدمات دهی با مشکل روبرو شویم و بر این اساس باید سعی کنیم انتظارات مردم را هماهنگ با امکانات نماییم.


سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری اراک:
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۸   کلمات کلیدی:

با فرهنگ سازی مناسب می توان از مردم در جهت مقابله با سرما بهره برد

  

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری اراک گفت:در بحث فرهنگ سازی تعریف کردن هنجارهای مشخص می تواند شرایط خوبی را در جامعه برای مقابله با مشکلات بوجود آورد و بر این اساس فرهنگ سازی در زمینه مقابله با سرما در سال جاری در حال انجام است که بتوان از مردم در جهت مقابله با سرما بهره برد.

مجتبی خراجی در ادامه گفت:حضور خانواده ها در محیط پارک ها سبب سالم سازی محیط و کاهش بزهکاری ها می شود.

وی افزود:اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی در سطح شهر سبب می شود که تا حدود زیادی انواع آسیب های اجتماعی کاهش پیدا کند و همچنین سالم سازی محیط شهری را برای خانواده ها به همراه دارد.

وی حضور خانواده ها در محیط شهری جامعه را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت:باید شرایطی را بوجود آورد تا خانواده ها در محیط اجتماعی حضور بهم رسانند که این حضور مردم،جلوی بروز بسیاری از آسیب ها را در جامعه می گیرد.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری اراک ادامه داد:در هر حال آسیب های اجتماعی در جامعه بروز پیدا می کند که باید با اقدامات مناسب و فرهنگ سازی زمینه را برای بروز این آسیب ها کاهش داد.

مجتبی خراجی در پایان از احداث یک سالن ورزشی در اراک از سوی شهرداری خبرداد و افزود:با اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری اراک سالن ورزشی در حال ساخت است که می تواند مشکلاتی که به خاطر نبود مکان ورزشی وجود دارد را برطرف کند و این سالن ورزشی دارای قسمت های مختلف است و می توان از سالن های مختلف آن بهره برد.


آغاز پخش برنامه تلویزیونی «شهر ما» از شبکه استانی آفتاب
ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٧   کلمات کلیدی:

پخش برنامه تلویزیونی «شهر ما» از شبکه استانی آفتاب آغاز شد.

این برنامه توسط اداره روابط عمومی و با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اراک به صورت مشارکتی توسط صدا و سیمای استان مرکزی تهیه و پخش می شود.

مهمترین اهداف و دستاوردهای تولید برنامه تلویزیونی «شهر ما» اطلاع رسانی،آموزش و فرهنگ سازی در حوزه شهروندی می باشد که علاوه بر ایجاد فضای تعاملی بین شهرداری با مخاطبین به عنوان پل ارتباطی تلقی می شود.

این برنامه هر هفته روزهای زوج راس ساعت 20 با آیتم های گزارش،مصاحبه،بحث کارشناسی،اخبار و حوادث شهری پخش می شود.


مانور خودروهای ستاد زمستانه شهرداری اراک برگزار شد
ساعت ۸:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٧   کلمات کلیدی:

مانور بزرگ خودروهای ستاد زمستانه شهرداری اراک با هدف اعلام آمادگی این شهرداری برای مقابله با فصل سرما در اراک برگزار شد.