روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 146
ساعت ٢:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۸   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

همزمان با جشن بزرگ مبعث؛

 

برگزاری  مراسم افتتاحیه پروژه های عمرانی- خدماتی شهرداری اراک

 

در آستانه سالروز فرخنده مبعث پیامبر اکرم (ص)،پارک گلبرگ  واقع در فاز 2 شهرک بعثت به بهره برداری می رسد.

همزمان با افتتاح و بهره برداری از این پروژه بزرگ فضای سبز شهری شهرداری اراک مراسم جشن مبعث و نور افشانی پس  از ادای فریضه نماز مغرب و عشا (یکشنبه مورخ 28/4/88) با حضور مسئولین استانی،شهردار،معاونین و مدیران ارشد شهرداری،مدیران عامل سازمان های تابعه و شهروندان عزیز برگزار می گردد.

افتتاحیه 14پروژه سازمان پارکها و فضای سبز،نمایش تجهیزات، خوروها و امکانات جدید سازمان آتش نشانی،رونمایی از دستگاه مکانیزه نظافت شهری معاونت خدمات شهری و سازمان خدمات موتوری،طرح بازدید رایگان خودروهای آلاینده عمومی و تعمیر رایگان در مرکز معاینه فنی خودرو سازمان حمل و نقل و ترافیک با همکاری سازمان تاکسیرانی و بهره برداری از چندین پروژه دیگر از جمله برنامه های شهرداری اراک به یمن این روز فرخنده می باشد.


مطلب شماره 145
ساعت ۱:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۸   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

در راستای اصلاح الگوی مصرف؛

 

افتتاحیه پروژه ها همزمان با جشن بزرگ مبعث

 

جلسه داخلی اداره روابط عمومی شهرداری اراک با حضور میرزابابایی مشاور شهردار و مدیر اداره روابط عمومی و کارکنان این اداره طبق زمان بندی جلسات این اداره  تشکیل شد.

در این جلسه که در دو بخش برگزار شد به طور جداگانه بررسی مسائل،مشکلات و امور جاری اداره روابط عمومی و برنامه ریزی و هماهنگی جهت برپایی جشن های اعیاد مبعث،شعبانیه و افتتاحیه پروژه های به بهره برداری رسیده در دستور کار جلسه قرار گرفت.

در این جلسه مصوب شد در راستای رعایت اصلاح الگوی مصرف،افتتاحیه پروژه های سازمان های شهرداری اراک به صورت همزمان با افتتاح پارک گلبرگ واقع در شهرک بعثت به صورت نمادین با ارائه فیلم و عکس مربوط به پروژه ها  انجام پذیرد.

همچنین با رژه تجهیزات و ماشین آلات جدید سازمان آتش نشانی و سازمان خدمات موتوری شهرداری در شب افتتاحیه پروژه رونمایی و معرفی گردد.

شایان ذکر است جهت ایجاد فضای مفرح و با نشاط مقرر شد مراسم جشن و نورافشانی به مناسبت عید بزرگ مبعث و در همان مکان همراه با افتتاح و معرفی پروژه ها با حضور مردم و مسئولین برپا گردد.


مطلب شماره 144
ساعت ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۸   کلمات کلیدی: سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری اراک

پذیرش،چاپ و  سخنرانی مقاله سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری اراک در سمینار تبیین راهکارهای اجرایی اصلاح الگوی مصرف در شهرداری ها در دانشگاه صنعتی شریف

 

سمینار تبیین راهکارهای اجرایی اصلاح الگوی مصرف در شهرداری ها توسط دانشگاه صنعتی شریف،معاونت آموزشی پژوهشکده مدیریت شهری و روستایی،سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور با هدف ارائه روش های موثر و تعامل و بهره گیری هرچه بیشتر از تجارب ارزشمند علمی و اجرایی در شهرداری های سراسر کشور،روز سه شنبه مورخ 23 تیر ماه 1388 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید.


مطلب شماره 143
ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۸   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

بازدید فرماندار و شهردار اراک از سیرک ملی ایران ایتالیا

حسن آصفری فرماندار شهرستان اراک به همراه علی اکبر کریمی شهردار و تنی چند از مسئولین از سیرک ملی ایران و ایتالیا بازدید نموده و ضمن دیدار با مسئولین و مدیران سیرک در جریان نحوه عملکرد،اقدامات،نحوه اجرای برنامه ها،همچنین مشکلات و معضلات این گروه هنری قرار گرفتند.


مطلب شماره 142
ساعت ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۸   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

حضور بسیجیان پایگاه مقاومت امام رضا (ع) شهرداری اراک در همایش دیدار یار

دکتر علی اکبر کریمی شهردار اراک و جمعی از معاونین و مسئولین شهرداری به همراه بسیجیان پایگاه مقاومت امام رضا(ع) شهرداری اراک در همایش دیدار یار حضور یافتند.

همایش دیدار یار در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری مرکزی و با حضور سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار گردید.

سردار جعفری در جمع بسیجیان و سپاهیان استان مرکزی بر دفاع از انقلاب اسلامی و اهداف والای آن تاکید داشته و انقلاب اسلامی ایران را امید مستضعفان جهان دانستند.


مطلب شماره 141
ساعت ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۸   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

حضور شهردار اراک در مسجد حجه بن الحسن شهرک هجرت

در راستای برنامه ملاقات هفتگی شهردار اراک در مساجد،علی اکبر کریمی به همراه جمعی از معاونین،مدیران و مسئولین ارشد شهرداری در جمع مردم شهرک هجرت حاضر شدند و فرضیه نماز جماعت مغرب و عشا را در جمع صمیمی اهالی این منطقه به جا آوردند.


مطلب شماره 140
ساعت ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۸   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

بازدید کارشناسان اداره روابط عمومی شهرداری اراک از نمایشگاه «ما 3 نفر»

 

کارشناسان اداره روابط عمومی شهرداری اراک در بازدید از نمایشگاه «ما 3 نفر» ضمن بازدید از آثار طراحی گرافیک به نمایش گذارده شده با برگزاری نشست تخصصی به بحث و بررسی پیرامون به کارگیری و استفاده ملموس تر از طراحی گرافیک در نمای بصری شهر پرداختند.


مطلب شماره 139
ساعت ۱۱:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۸   کلمات کلیدی: سازمان عمران شهرداری اراک

بازدید فرماندار و شهردار از پروژه های عمرانی شهر اراک

 

حسن آصفری فرماندار شهرستان اراک،دکتر علی اکبر کریمی شهردار،مدیرعامل سازمان عمران شهرداری،مسئولین ارشد اجرایی دخیل در پروژه های عمرانی شهر اراک و تنی چند از مسولین ادارات و سازمانهای شهر اراک ضمن بازدید از پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان جهاد با بررسی روند اجرای پروژه به بحث و تبادل نظر پیرامون حل مشکلات و معضلات جدی این پروژه بزرگ و مهم عمرانی پرداختند.

یکی از مسایل مورد بررسی قرار گرفته با حضور مسولین و کارشناسان سازمان های مربوطه در این بازدید انتقال تیرهای برق از مسیر پروژه بود که با تاکید فرماندار اراک مقرر گردید این مهم در کوتاهترین بازه زمانی به انجام برسد.


مطلب شماره 138
ساعت ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۸   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

قلعه سلطان آباد پذیرای سازمان بهزیستی

 

نمایشگاه دستاوردهای سازمان بهزیستی استان مرکزی با همکاری شهرداری اراک در قلعه سلطان آباد برگزار گردید.


مطلب شماره 137
ساعت ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢٥   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

اطلاعیه

به استحضار شهروندان عزیز به ویژه ساکنین و کسبه محترم خیابان شهید رجایی(ملک) می رساند در راستای روان سازی عبور و مرور،سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک از ساعت 7 صبح روز جمعه 26/4/88 بمدت 12 ساعت نسبت به انجام  عملیات خط کشی و ایمن سازی گذرگاههای خیابان مذکور اقدام می نماید.

لذا ضمن عذرخواهی به واسطه ایجاد محدودیتهای ترافیکی از شهروندان عزیز تقاضا می شود در تاریخ مذکور از پارک نمودن وسایل نقلیه خود در حاشیه خیابان شهید رجایی خودداری نموده و برای تردد از مسیرهای جایگزین استفاده نمایند.

 

با تشکر-اداره روابط عمومی شهرداری اراک


مطلب شماره 136
ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۳   کلمات کلیدی: معاونت خدمات شهری شهرداری اراک

برگزاری نشست ستادی حوزه معاونت خدمات شهری با مدیران مناطق

 

چهاردهمین جلسه ستادی حوزه معاونت خدمات شهری با مدیران مناطق شهرداری اراک تشکیل شد.

در این جلسه با تاکید بر بهسازی معابر و خیابانهای اصلی مناطق شهرداری،مشکلات و معضلات این امر خصوصاً مساله روکش آسفالت با کیفیت مورد بررسی قرار گرفته و در جهت برطرف نمودن این مشکلات تدابیر لازم اتخاذ گردید.

همچنین در این نشست استفاده از روشهای نوین در مکانیزم جمع آوری پسماندها مورد بررسی و کنکاش قرار گرفته و مقرر گردید برای اجرایی کردن این مهم تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته،مطابق با استانداردهای بین المللی برای شهرداری اراک تهیه گردد تا انجام امورات مربوطه با کیفیت،سرعت و دقت بهتری انجام پذیرفته و خدمات قابل قبولی به شهروندان ارایه گردد.


مطلب شماره 135
ساعت ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۱   کلمات کلیدی: سازمان عمران شهرداری اراک

عملیات بتن ریزی عرشه پل شهید بختیاری در حال تکمیل است

 

با تلاش شبانه روزی مهندسین و پرسنل سازمان عمران شهرداری اراک پس از تکمیل پایه ها و سازه ی فلزی پل شهید ناصر بختیاری عملیات بتن ریزی عرشه لاین شرقی این پروژه بزرگ در حال تکمیل شدن است.

گفتنی است حجم بتن ریزی این لاین 20/837 مترمکعب،عرض پل 14 متر،طول پل 260 متر و ارتفاع بتن آن 23 سانتیمتر می باشد.


مطلب شماره 134
ساعت ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۱   کلمات کلیدی: سازمان عمران شهرداری اراک

اجرای عملیات بتن ریزی پل های سبحانی و مشتاقی اراک

 

عملیات بتن ریزی پل های سبحانی و مشتاقی با سرعت در حال انجام بوده و شهروندان اراکی در آینده ای نزدیک شاهد بهره برداری از این دو پروژه خواهند بود.

گفتنی است این پروژه ها توسط سازمان عمران شهرداری اراک در حال انجام می باشد.


مطلب شماره 133
ساعت ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۱   کلمات کلیدی: سازمان عمران شهرداری اراک

بازدید اعضای شورای فنی سازمان عمران شهرداری اراک از کارگاه های صنعتی ساخت پل های مشتاقی و سبحانی

اعضای شورای فنی سازمان عمران شهرداری اراک به منظور بازرسی و کنترل روند اجرای پروژه های عمرانی شهر اراک بازدید ویژه ای را از کارگاه های صنعتی ساخت پل های مشتاقی و سبحانی،همچنین مکان های اجرای این دو پروژه به عمل آورده و از نزدیک در جریان روند اجرای پروژه ها قرار گرفتند.


مطلب شماره 132
ساعت ٩:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۱   کلمات کلیدی: سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری اراک

استقبال گسترده همشهریان از برگزاری مسابقه نقاشی در هفته محیط زیست توسط سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری اراک

 

با توجه به برگزاری مراسم آموزش و فرهنگ سازی شهروندی در روز محیط زیست،اصلاح الگوی مصرف و آموزش و فرهنگ سازی،توسط سازمان مدیریت پسماندهای شهردای اراک،ضمن ارائه مطالب،بروشورها و کتب کاهش تولید زباله و داستان بازیافت،برای حساسیت زایی و ایجاد انگیزه بیشتر در خانواده های اراکی،در خصوص اهمیت محیط زیست و لزوم حفاظت و سلامت آن،مسابقه ای برای کودکان بر اساس مطالب ارائه شده در کتاب های آموزشی و تحت عنوان زباله و حفظ محیط زیست برگزار شد که با استقبال گسترده همشهریان مواجه گردید.


مطلب شماره 131
ساعت ٩:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۱   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه نمایشگاه برنامه ها و دستاوردهای اوقات فراغت استان مرکزی در قلعه سلطان آباد،بدلیل درخواست های مکرر و استقبال فراوان شهروندان گرامی،مراسم جنگ شادی با برنامه های متنوع برای خانواده ها و کودکان به مدت 2 شب برپا گردید.


مطلب شماره 130
ساعت ٩:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۱   کلمات کلیدی: سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری اراک

اهدا هدیه و لوح تقدیر به بهمن انصاری قهرمان ورزشی کشور از طرف شهرداری اراک


مطلب شماره 129
ساعت ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢٠   کلمات کلیدی: سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری اراک

اوقات فراغت در قلعه سلطان آباد

نمایشگاه برنامه و دستاوردهای اوقات فراغت استان مرکزی به همت شهرداری اراک با حضور دستگاه های دولتی مرتبط با امور جوانان و سازمانهای مردم نهاد جوانان با هماهنگی سازمان ملی جوانان استان مرکزی در قلعه سلطان آباد برپا شد.

در این نمایشگاه سازمانهای مختلف دولتی،همچنین NGO های فعال در زمینه اوقات فراغت و جوانان دستاوردها و عملکردهای خود را به نمایش گذاشته و به اطلاع رسانی و آموزش شهروندان پرداختند.


مطلب شماره 128
ساعت ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢٠   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

به اطلاع همشهریان عزیز می رساند وبلاگ سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر اراک با آدرس: http://www.taxiraniarak.persianblog.ir/ راه اندازی شد.


مطلب شماره 127
ساعت ۱:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱٧   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

ده،هیچ به نفع شهرداری اراک

تیم فوتبال نوجوانان شهرداری اراک با ده گل از سد ایرالکو گذشت.

تیم فوتبال نوجوانان شهرداری اراک در دومین دیدار خود از سری مسابقات لیگ فوتبال نوجوانان باشگاههای اراک که در زمین چمن شماره 2 مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک برگزار گردید،تیم فوتبال نوجوانان ایرالکو را با ده گل شکست داد.

گل های این دیدار پرهیجان توسط:محسن صالحی دقیقه 5،علی ربیعی دقیقه 7،سامان فاضلی دقیقه 34،محمدرضا عباسی دقیقه 56،امیرحسین آقایی دقیقه 79 و محسن حسین آبادی دقایق 47 و 51 و 52 و 72 و 73 به ثمر رسید.

تیم فوتبال نو ظهور شهرداری اراک که در دو بازی گذشته خود شگفتی و تحسین همگان را برانگیخته است،سومین بازی خود را در مقابل نوجوانان استقلال روز جمعه 19/4/88 ساعت 8 صبح در مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد برگزار خواهد کرد.

 


مطلب شماره 126
ساعت ۱:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱٧   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

آسمان اراک نور باران شد

به مناسبت حلول ماه مبارک رجب و ایام فرخنده میلاد مولی الموحدین حضرت علی(ع، مراسم نورافشانی به همت شهرداری اراک انجام شد.

به مناسبت میلاد حضرت امیرالمومنین (ع) شهرداری اراک اقدام به ساخت المانهای فرهنگی مذهبی و نصب در میادین و معابر عمومی همچنین برپایی مراسم جنگ شادی در قلعه سلطان آباد به مدت 2 شب همراه با برنامه های متنوع همچون:اجرای موسیقی زنده سنتی(دف نوازی)،اجرای موسیقی زنده پاپ،اجرای برنامه های نمایشی،اجرای مسابقه،قرعه کشی و اهدای جوایز،انجام مراسم نورباران و نورافشانی شبانه در جهت گرامیداشت این ایام فرخنده و ایجاد فضای شادی و نشاط برای شهروندان در این عید خجسته نمود.


مطلب شماره 125
ساعت ۱:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱٧   کلمات کلیدی: سازمان عمران شهرداری اراک

احداث مسیر تردد جدید خیابان هپکو

در راستای تکمیل پروژه احداث زیرگذر ابتدای خیابان هپکو جهت رفاه حال شهروندان و عدم توقف عبور و مرور در این مسیر لاین جنوبی کندرو این خیابان احداث گردید.


مطلب شماره 124
ساعت ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱٧   کلمات کلیدی: سازمان عمران شهرداری اراک

برگزاری مراسم روز پدر در سازمان عمران شهرداری اراک

به مناسبت سیزدهم رجب روز ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر مراسم جشن با حضور مدیرعامل سازمان عمران و سرپرست معاونت فنی شهرداری اراک در سازمان عمران برگزار گردید.


مطلب شماره 123
ساعت ٩:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱٤   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک


مطلب شماره 122
ساعت ٢:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱۳   کلمات کلیدی: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک

ورود به حیطه های جدید در برنامه کاری سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک قرار گرفت

 

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک از ورود این سازمان به حیطه های جدید کاری خبر داد و گفت:با توجه به در دستور کار قرار گرفتن تقویت شان اجرایی سازمان،ورود به عرصه های نوین در جهت ایجاد فضای جدیدتر و پویاتر درون سازمانی برنامه ریزی شده است که از آن جمله می توان به بحث جایگاه های CNG اشاره نمود.


مطلب شماره 121
ساعت ۱:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱۳   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک رو در رو با ایرالکو

در ادامه مسابقات لیگ فوتبال نوجوانان اراک امروز تیم فوتبال نوجوانان شهرداری اراک در مصاف با تیم فوتبال نوجوانان ایرالکو ساعت 15 و 30 دقیقه در مجموعه ورزشی شهدای 5 مرداد به میدان می رود.


مطلب شماره 120
ساعت ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱۱   کلمات کلیدی: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک

معرفی سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک

طی مراسمی با حضور شهردار و جمعی از معاونین ارشد شهرداری اراک سعید بیاتیان به عنوان سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک معرفی شد.


مطلب شماره 119
ساعت ٩:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱٠   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

تقدیر از پلیس ساختمان واحد اجراییات شهرداری اراک

 

در راستای اقدامات اخیر پلیس ساختمان واحد اجراییات شهرداری اراک در جلوگیری و ممانعت از ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه شهر اراک و مبارزه با گسترش پدیده حاشیه نشینی،از تلاشها و اقدامات متعهدانه نیروهای خدوم و دلسوز نیروی انتظامی فعال در این زمینه با حضور شهردار اراک در محل سالن اجتماعات شهرداری اراک تقدیر بعمل آمد.


مطلب شماره 118
ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱٠   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

تشکیل جلسه شورای اداری شهرداری اراک

 

جلسه شورای اداری شهرداری اراک با حضور شهردار،معاونین،مدیران مستقل ستادی و مدیران عامل سازمانهای تابعه شهرداری با هدف طرح مسائل جاری اداری،مناطق،سازمانهای تابعه و شهرداری در سالن جلسات شهرداری مرکز تشگیل گردید.


مطلب شماره 117
ساعت ٩:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱   کلمات کلیدی: سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اراک

ابراز رضایت اعضای شورای شهر اراک از پروژه های فضای سبز اراک

 رییس شورای اسلامی شهر اراک گفت:عملکرد شهرداری در زمینه گسترش فضای سبز شهری و توسعه محیط های تفریحی  بسیار مناسب بوده است به گونه ای که نسبت به گذشته شرایط بسیار مناسب تری در زمینه محیط شهری در اراک حاکم شده است.