روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 176
ساعت ٩:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢۸   کلمات کلیدی: مناقصه،مزایده و تملک

آگهی تملک نوبت اول

شماره «2/ت/88»

 

نظر به اینکه زمینهای واقع در محدوده میدان انقلاب از ابتدای کمربندی تا ایستگاه اتوبوسهای شرکت پتروشیمی جنب رستوران پردیس در طرح فضای سبز قرار گرفته و شهرداری اراک قصد تملک آن را دارد؛لذا شایسته است مالک یا مالکین زمین مورد اشاره با در دست داشتن اسناد مالکیت جهت معرفی کارشناس و قیمت گذاری به اداره املاک شهرداری مرکز واقع در خیابان جهاد روبروی پزشکی قانونی مراجعه و اقدامات مقتضی را معمول نمایند.

 

علی اکبر کریمی

شهردار اراک


مطلب شماره 175
ساعت ۸:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢۸   کلمات کلیدی: مناقصه،مزایده و تملک

آگهی تملک نوبت اول

شماره «1/ت/88»

 

نظر به اینکه زمینهای واقع در محدوده سه میدان(میدان جهاد،میدان سرداران و میدان ولیعصر)در طرح قرار گرفته و شهرداری اراک قصد دارد نسبت به تملک آنها اقدام نماید؛لذا شایسته است مالکین خصوصی زمینهای مورد اشاره با در دست داشتن اسناد مالکیت جهت معرفی کارشناس و قیمت گذاری به اداره املاک شهرداری مرکز واقع در خیابان جهاد روبروی پزشکی قانونی مراجعه و اقدامات مقتضی را معمول نمایند.

 

علی اکبر کریمی

شهردار اراک


مطلب شماره 174
ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢۸   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

لیست برندگان قرعه کشی جشن بزرگ میلاد امام زمان (عج)

 


مطلب شماره 173
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٥   کلمات کلیدی: مناقصه،مزایده و تملک

تجدید آگهی مزایده عمومی

شماره «1/م/88»

 

شهرداری اراک در نظر دارد جایگاه های عرضه گاز طبیعی فشرده CNG واقع در جنب پایانه مسافربری مرکزی و جنب باغ جنت را در قالب قرارداد اجاره واگذار نماید.

لذا کلیه متقاضیان واجد شرایط می توانند تا تاریخ 5/6/88 جهت دریافت اطلاعات و اسناد مربوطه به مدیریت حقوقی و امور قراردادهای شهرداری اراک واقع در خیابان جهاد مراجعه و پیشنهادهای خود را حداکثر تا تاریخ 10/6/88 به مدیریت مذکور تحویل نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 3-3136091داخلی 283(امور قراردادها)تماس حاصل نمایید.

شهرداری در قبول یا رد پیشنهادها مختار بوده و هزینه درج آگهی نیز بر عهده برنده مزایده می باشد.

اداره روابط عمومی شهرداری اراک


مطلب شماره 172
ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٠   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

برخی اقدامات انجام گرفته ستاد شعبانیه شهرداری اراک

1-برگزاری جشن بزرگ میلادنور با حضور هنرمندان از سراسر کشور و اجرای برنامه های فرهنگی هنری متنوع،به همت شهرداری اراک در مجموعه ورزشی 15 هزارنفری امام خمینی(ره)

2-مهدی میرزابابایی رییس اداره روابط عمومی شهرداری اراک:حضور بیش از 25 هزارنفر از شهروندان اراکی در جشن بزرگ نیمه شعبان

3-اجرای مراسم نورافشانی توسط شهرداری اراک به مناسبت ایام الله نیمه شعبان و استقبال گسترده شهروندان

4-استقبال شهروندان از غرفه آموزشی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک


مطلب شماره 171
ساعت ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٩   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

توسط شهرداری اراک جشن بزرگ نیمه شعبان برگزار شد

در شب میلاد حضرت قائم (عج)،جشن بزرگ نیمه شعبان با حضور شهردار،اعضای شورای اسلامی شهر اراک،جمعی از مسئولین و با حضور جمع کثیری از علاقه‌مندان خاندان عصمت و طهارت (ع) در ورزشگاه 15 هزار نفری امام خمینی (ره) اراک برگزار شد.

شهردار اراک در این مراسم گفت:مردم شریف اراک همواره حامی خدمتگزاران خود در شهرداری بوده اند و اگر حمایت‌های مردم نبود،امکان آبادسازی شهر وجود نداشت.


مطلب شماره 170
ساعت ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٥   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک


مطلب شماره 169
ساعت ۸:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٥   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

شهردار اراک:

خانه محسنی در اراک مرکز گردشگری می‌شود

 

خبرگزاری فارس:شهردار اراک گفت:خانه مرحوم محسنی در خیابان محسنی اراک با 5 هزار مترمربع وسعت پس از تملک از سوی شهرداری به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز جذب گردشگر در شهر اراک تجهیز می‌شود.

علی‌اکبرکریمی افزود:این خانه با معماری سنتی قدمتی معادل بازار تاریخی اراک دارد و یکی از بناهای منحصر به ‌فرد اراک است که با تعامل برقرار شده با ورثه،سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و سازمان آموزش و پرورش استان زمینه برای تملک کامل آن از سوی شهرداری فراهم شده است.


مطلب شماره 168
ساعت ۱:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱۳   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک


مطلب شماره 167
ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱۳   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

قلعه سلطان آباد میزبان جوانان اراکی

 

به مناسبت فرارسیدن سالروز میلاد مبارک حضرت علی اکبر(ع) و گرامیداشت روز جوان مراسم جشن بزرگ میلاد با حضور پرشور جوانان اراکی و با مدیریت سازمان ملی جوانان در قلعه سلطان آباد شهرداری اراک برگزار می گردد.


مطلب شماره 166
ساعت ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱۳   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

روز میلاد حضرت علی اکبر(ع)،روز جوان

 

در خجسته سالروز میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان و به مناسبت پاسداشت این روز بزرگ و تکریم مقام جوان همچنین بزرگداشت اعیاد شعبانیه و فرارسیدن عید بزرگ شیعیان جهان،ایستگاه صلواتی با همکاری اداره روابط عمومی شهرداری اراک و سازمان ملی جوانان در میدان شهدا اراک با هدف ارائه خدمات و ایجاد روحیه شادی و نشاط در شهروندان برپا گردید.


مطلب شماره 165
ساعت ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱۳   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

تشکیل جلسه کمیته برنامه ریزی ستاد جشن های شعبانیه

 

کمیته برنامه ریزی ستاد جشن های شعبانیه شهرداری اراک با حضور دکتر علی اکبر کریمی شهردار اراک،مهدی میرزابابایی مشاور شهردار و اعضا دایمی این کمیته تشکیل جلسه داد.

در این نشست 3 ساعته کلیه موارد مربوط به طرح برگزاری جشن بزرگ میلاد حضرت صاحب الزمان (عج)  در مجموعه ورزشی امام خمینی (ره) مورد بحث و بررسی  قرار گرفت و نتایج بدست آمده در قالب مصوبات اجرایی فوری به کمیته های مربوطه ابلاغ شد.


مطلب شماره 164
ساعت ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱۳   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

گل کاری تیم فوتبال نوجوانان شهرداری اراک

 

تیم فوتبال نوجوانان شهرداری اراک در چهارمین دیدار خود از سری مسابقات لیگ فوتبال نوجوانان موفق شد با نتیجه 9 بر 1 تیم فوتبال نوجوانان بهمن اراک را شکست دهد.

تیم فوتبال شهرداری که در بازی گذشته نتیجه را در وقت اضافی با موقعیت به دست آمده تیم حریف واگذار کرده بود با انگیزه و توان دوچندان با ارایه یک بازی زیبا و دیدنی تحسین همگان را برانگیخت و با ارایه یک فوتبال جذاب و تهاجمی و خودداری از انجام بازی دفاعی،نمایشی به یاد ماندنی را از خود به جای گذاشت.


مطلب شماره 163
ساعت ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱۳   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

«از تو می پرسم»

نظر سنجی مردمی پیرامون خیابان شهید شیرودی اراک

 

واحد آمار و پژوهش اداره روابط عمومی شهرداری اراک در راستای انجام پروژه های نظرسنجی و نیازسنجی مردمی،برای پی بردن به نظرات شهروندان و نیازهای مختلف شهروندی در مناطق و محله های مختلف شهری همچنین مسائلی که ممکن است از دید مدیران شهری پنهان بماند و در جهت مرتفع ساختن معضلات و مشکلات موجود،برنامه نظرسنجی مردمی با موضوع خیابان شهید شیرودی اراک در سه روز انجام گردید.

لازم به ذکر است نتایج این نظرسنجی پس از استخراج به مسئولین و مدیران مربوطه جهت اطلاع و آگاهی از نظرات مردم پیرامون نقاط ضعف و قوت پروژه ها اعلام خواهد شد.


مطلب شماره 162
ساعت ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱۳   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

آیات قرآن جاری در شهر

 

در راستای طرح نصب تابلوهای آیات قرآنی در سطح شهر اراک و حک شدن این آیات برروی خودروهای عمومی(اتوبوس و تاکسی) و با توجه به استقبال گسترده شهروندان عزیز از این طرح و درخواست های مکرر شهروندان همچنین ادارات و سازمانهای مختلف،با هماهنگی اداره روابط عمومی شهرداری اراک مرحله دوم نصب تابلوهای آیات وحی در سطح شهر اراک آغاز گردید.


مطلب شماره 161
ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱۳   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

تشکیل کمیته تخصصی آذین بندی شهری شورای روابط عمومی های شهرداری اراک

 

کمیته تخصصی آذین بندی شهری شورای روابط عمومی های شهرداری اراک به ریاست مهدی میرزابابایی و با حضور کارشناسان مربوطه در محل اداره روابط عمومی شهرداری اراک تشکیل جلسه داد.

میرزابابایی هدف از تشکیل این کمیته تخصصی در شورای روابط عمومی را ایجاد ساختار و ساز و کار مناسب جهت هماهنگی های درون سازمانی،تعامل و هماهنگی شهرداری های مناطق و سازمانهای تابعه در این مقوله،همچنین انجام کار کارشناسی و تخصصی و در نهایت آذین بندی شهر در اعیاد شعبانیه خاصه در عید بزرگ شیعیان جهان در نیمه شعبان خواند و ارایه طرح ها و ایده های نو و خلاقانه را از دستاوردهای آتی این کمیته دانست.


مطلب شماره 160
ساعت ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱۳   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

برگزاری جلسه مناطق شورای روابط عمومی های شهرداری اراک

 

جلسه شورای روابط عمومی های شهرداری اراک با مناطق چهارگانه شهرداری به ریاست مهدی میرزابابایی تشکیل شد.

این جلسه در راستای پیگیری اهداف و برنامه های ستاد شعبانیه و با موضوع بررسی نحوه فعالیت مناطق در این ایام،ساماندهی آذین بندی شهری توسط مناطق،برگزاری جشن های محلی و دیگر موضوعات در این زمینه،در محل اداره روابط عمومی شهرداری اراک تشکیل گردید.

مهدی میرزابابایی مشاور شهردار و رییس شورای روابط عمومی های شهرداری اراک فعال سازی مناطق در برگزاری جشن ها و آذین بندی شهری در اعیاد مختلف علاوه بر پوشش تمام نقاط شهری و بالا بردن کیفیت کار،جلب مشارکت های شهروندان و نقش مردمی را خصوصاً در اعیاد مذهبی،خواستار شد.


مطلب شماره 159
ساعت ٩:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱۱   کلمات کلیدی: معاونت خدمات شهری شهرداری اراک

تجهیز سازمان خدمات موتوری به 5 دستگاه جاروی مکانیزه،گامی مهم در ارتقای کیفیت خدمت رسانی

 

معاون خدمات شهری شهرداری اراک ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همه عزیزانی که در خدمت رسانی به شهروندان اراکی تلاش می کنند،تجهیز سازمان خدمات موتوری را به 5 دستگاه جاروی مکانیزه و پیشرفته گامی مهم در ارتقای کیفیت خدمت رسانی دانست و عنوان کرد:ما در راه خدمت رسانی با مشکلات و معضلات جدی روبرو هستیم ولیکن عزم همه نیروهای شهرداری ارایه خدمت بی منت و صادقانه است.

علیرضا محمودی افزود:امیدواریم با تلاشهای صورت گرفته شهری آباد و پیشرفته داشته باشیم و مردم عزیز و شهروندان محترم کاستی های مختلف را بر ما ببخشند.


مطلب شماره 158
ساعت ۱:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٠   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

مشاور جوان شهردار اراک منصوب شد

در راستای بکارگیری نیروهای جوان و استفاده از پتانسیل و افکار بدیع جوانان خوش فکر،متعهد و متخصص در امور ستادی و سازمانی شهرداری اراک و نظرخواهی از افکار جوان در برنامه ریزی های آتی،مهندس علی نجفی به سمت مشاور جوان شهردار اراک منصوب شد.


مطلب شماره 157
ساعت ۱:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٠   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

بازسازی المان دفاع مقدس میدان ولی عصر(عج)

 

المان دفاع مقدس میدان ولی عصر اراک،یادآور سالهای مقاومت،ایثار،جانفشانی و نماد توانمندی و پشتیبانی شهر اراک از میهن اسلامی و مقاومت اسلامی توسط شهرداری اراک بازسازی می شود.

این بازسازی با توجه به فرسایش و تخریب قسمت هایی از این نماد،همچنین طرح جدید میدان ولی عصر(عج) و تعریض ابتدای خیابان امام خمینی(ره) و انجام پروژه های عمرانی در این محدوده انجام می شود.

علاوه بر این قسمتی از المان مذکور در وسط معبر عمومی تعریض شده قرار گرفته که علاوه بر آسیب رساندن به جلوه زیبا شناختی و بصری این نماد،موجبات ایجاد مشکلات عدیده در تردد وسایل نقلیه و بروز حوادث متعدد ناگوار گردیده است.

شایان ذکر است طبق نظرسنجی به عمل آمده از شهروندان طی هفته های گذشته توسط واحد آمار و پژوهش اداره روابط عمومی شهرداری اراک،اکثریت شهروندان نسبت به بازسازی،ترمیم و انتقال این المان به گلزار شهدای اراک در جوار آرامگاه شهیدان والامقام این دیار نظر مساعد داشتند.


مطلب شماره 156
ساعت ۱:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٠   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

برگزاری جلسه ستاد جشن های شعبانیه شهرداری اراک

 

ستاد جشن های شعبانیه شهرداری اراک با هدف برنامه ریزی برای برگزاری مناسب جشن های اعیادشعبانیه با حضور شهردار،معاونین،مشاور و مدیران روابط عمومی ادارات و ارگان های مختلف تشکیل شد.

در این جلسه شهردار اراک برگزاری با شکوه اعیاد شعبانیه را تلاش برای ارتقای سطح دانش شهروندان نسبت به فلسفه انتظار،تشویق و ترغیب مردم برای برپایی ایستگاههای صلواتی و ایجاد نشاط عمومی عنوان نمود.


مطلب شماره 155
ساعت ۱:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٠   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

بازدید از کشتارگاه صنعتی دام و طیور شهرداری اراک

 

علیرضا محمودی معاون خدمات شهری شهرداری اراک به همراه جمعی از کارشناسان حوزه خدمات شهری ضمن بازدید از کشتارگاه صنعتی دام و طیور شهرداری اراک با بررسی روند ذبح اسلامی و بهداشتی دام شرایط کیفی این مکان را مطلوب ارزیابی کردند.

همچنین در این راستا از یکایک بخشهای کشتارگاه صنعتی بازدید به عمل آمد و مشکلات و معضلات هر بخش مورد بررسی قرار گرفت.


مطلب شماره 154
ساعت ۱:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٠   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

فوتبالیست های نوجوان شهرداری اراک بازی سوم خود را واگذار کردند

 

تیم فوتبال نوجوانان شهرداری اراک در سومین بازی خود در مقابل تیم نوجوانان استقلال با یک گل نتیجه را واگذار کرد.

تیم فوتبال نوجوانان شهرداری که با آمادگی کامل و برای برد وارد زمین شده بود در آخرین دقایق بازی دروازه خود را باز شده دید و با دریافت این گل در آخرین لحظات فرصت جبران را از دست داد.

به گفته حاضرین،تیم فوتبال شهرداری با انجام پاس کاریهای پی در پی و دقیق،نبض این بازی را در دست گرفته بود و با ارایه بازی روان،سیال،درگردش و تهاجمی با جلب رضایت تماشاگران و علاقمندان فوتبال،نمایشی زیبا و هنرمندانه را از خود به جای گذاشت.

شایان ذکر است تیم استقلال در بازی بعدی خود با برق باختر نتیجه را دو بر یک واگذار کرد.


مطلب شماره 153
ساعت ۱:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٠   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

برگزاری شورای روابط عمومی های شهرداری پیرامون جشن های شعبانیه

 

جلسه شورای روابط عمومی های شهرداری اراک جهت برنامه ریزی و هماهنگی برای مراسم و جشن های ویژه اعیاد فرخنده شعبانیه با حضور مهدی میرزابابایی مشاور شهردار و مدیر اداره روابط عمومی شهرداری اراک،داوود  میلادی رئیس اداره زیباسازی شهرداری و اعضای دائمی این شورا در سازمان آتش نشانی تشکیل  شد.

میرزابابایی با بیان اینکه آیین‌های جشن و شادی بها‌نه‌ای است برای آشنایی با اخلاق،سیره،روش و منش زندگی برگزیدگان خدا،تا به وسیله آن به بیان اعتقادات و اصول دین،خداشناسی،فلسفه نبوت و امامت پرداخته شود،گفت:برپایی جشن‌های اعیاد شعبانیه سنت نیکویی است،اما باید از این ایام برای آشنایی با سیره و فرهنگ زندگی اولیای خدا بهره برد.


مطلب شماره 152
ساعت ۱:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٠   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

بازسازی المان دفاع مقدس میدان ولیعصر(عج)

 

واحد آمار و پژوهش اداره روابط عمومی شهرداری اراک در یک نظرسنجی سه روزه،نسبت به جمع آوری نظرات شهروندان پیرامون بازسازی المان دفاع مقدس واقع در میدان ولی عصر(عج) اقدام نمود.

در این نظرسنجی مردمی که با سوالاتی همچون:میزان آشنایی با این اثر،مفهوم و پیام این نماد،جنبه های زیباشناختی و تناسب مکانی این نماد همچنین بازسازی،زیباسازی،نصب مجدد و انتقال این یادگار دوران دفاع مقدس انجام شد؛اکثریت شهروندان نسبت به بازسازی،ترمیم و انتقال این المان به گلزار شهدای اراک در جوار آرامگاه شهیدان والامقام این دیار نظر مساعد داشتند.


مطلب شماره 151
ساعت ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٠   کلمات کلیدی: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک

اطلاعیه مرکز مکانیزه معاینه فنی خودرو

 

در راستای طرح جلوگیری از تردد خودروهای فاقد معاینه فنی و به منظور رفاه حال همشهریان عزیز مرکز مکانیزه معاینه فنی خودرو سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک در روزهای جمعه و تعطیل از ساعت 8 الی 13 آماده ارایه خدمات می باشد.

 

سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک


مطلب شماره 150
ساعت ٧:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٧   کلمات کلیدی: سازمان اتوبوسرانی

جابجایی در پست های درون سازمانی اتوبوسرانی اراک

 

همزمان با  سوم شعبان و خجسته میلاد با سعادت حضرت ابا عبداله الحسین (ع)،احمد عسگر نجاد  مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی اراک طی احکامی جداگانه افراد مشروحه ذیل را در پست های درون سازمانی منصوب نمودند که این امر طی مراسم تودیع و معارفه با حضور مسئولین دوائر داخلی  و پرسنل سازمان اتوبوسرانی اراک برگزار گردید.


مطلب شماره 149
ساعت ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٤   کلمات کلیدی: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک

اخبار تیرماه سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک

1-در تیرماه سال جاری چهارراه دکتر حسابی و تقاطع خیابانهای ادبجو و قائم مقام به چراغ های جدید از نوع(LED) مجهز گردیدند.

2-در این ماه کلیه رفیوژهای خیابان های پیروزی،شریعتی،دانشگاه،قدوسی و میدان سرداران رنگ آمیزی گردیدند.

3-در فاز یک شهید بهشتی مقابل مسجد صاحب الزمان دو سرعتکاه نصب گردید.

4-45 کیلومتر طول،از معابر سطح شهر شامل لاین جنوبی خیابان امام از مسجد سیدها تا سر بازار،لاین شمالی خیابان امام از سربازار تا میدان شورا و خیابان های 22 بهمن،مخابرات،شهید رجایی،شریعتی و کمربندی شمالی در تیرماه سال جاری خط کشی گردیدند.

5-در حال حاضر طرح استاندارد سازی محل عبور عابرین پیاده خیابان شهید رجایی در حال اجرا می باشد.

6-راستگرد میدان ولی عصر(عج) از دیگر پروژه هایی بود که در تیرماه 88 به بهره برداری رسید.

9-800 کودک دبستانی و پیش دبستانی در مدرسه و پارک ترافیک شرکت و آموزش های لازم را دیده و با اصول اولیه ترافیک آشنا گردیدند.

10-ایستگاه اتوبوس میدان ولی عصر(عج) پس از احداث راستگرد این میدان جابجا گردید و به ابتدای خیابان امام(ره) منتقل شد.


مطلب شماره 148
ساعت ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٤   کلمات کلیدی: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک

معاینه فنی و اصلاح و تعمیر خودروی های سواری عمومی بنزین سوز بصورت رایگان

 

سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک با همکاری  اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی طی سال جاری،در قالب قراردادی،معاینه فنی و اصلاح و تعمیر 250 دستگاه خودروی سواری عمومی بنزین سوز شامل تاکسی و آژانسهای درون شهری را بصورت رایگان به انجام می رساند.

شایان ذکر است در سال گذشته نیز این طرح انجام پذیرفت و طی آن 250 دستگاه خودروی بنزین سوز عمومی و 100 دستگاه مینی بوس درون شهری به صورت رایگان مورد تعمیر و رفع عیب قرار گرفته اند.


مطلب شماره 147
ساعت ٩:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۳   کلمات کلیدی: سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اراک

پروژه های عمرانی و خدماتی سازمان پارکها و فضای سبز اجرا شده در سال 88

 

پارکهای در حال احداث که آماده بهره برداری می باشد:

1- پارک رز 2- پارک گلبرگ 3- پارک مهر  4- پارک گلزار

پارکهای در دست اقدام که در آینده تکمیل می شوند:

1- پارک بانوان 2- پارک شهدای گمنام 3- پارک انتهای بلوار امام خمینی

هزینه حفاظت و نگهداری از فضای سبز و پارکها سالیانه 000/000/000/5 تومان می باشد.