روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 193
ساعت ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۳٠   کلمات کلیدی: پیامهای شهردار اراک

بسم رب شهداء و الصدیقین

دفاع مقدس اوج افتخار ملت ایران است.(مقام معظم رهبری)

 

«هفته دفاع مقدس نمودار مجموعه‏ای از برجسته‏ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است.در این مجموعه تابناک،درخشنده‏ترین و نفیس‏ترین نگین گرانبها یاد و خاطره شهیدان است.آنها جوانان و جوانمردان رشید و پاک سرشتی بودند که با آگاهی و درک والای خود موقعیت حساس کشور را تشخیص دادند و وظیفه‏ی بزرگ جهاد در راه خدا را مشتاقانه پذیرا شدند.هر ملتی که چنین دلاوران آگاه و شجاعی را در دامان خود پرورده باشد حق دارد به آنان ببالد و آنان را الگوی تربیت جوانان خود در همه دوران‏ها بداند.»

هشت سال دفاع جانانه ملت در برابر تجاوز وحشیانه دشمن منشأ غرور ملی پایان‏ناپذیری برای مردم سلحشور ایران گردید و باعث شد که توطئه مشترک شرق و غرب برای به زانو درآوردن ملت بزرگ ایران به فرصتی برای اثبات توانمندی‏های اسلام و انقلاب و کشور تبدیل شود.رشادت‏های جوانان برومند،انقلاب و نظام را بیمه کرد و نشان داد که با داشتن پشتوانه مردمی و در پرتو حاکمیت اسلام و وحدت نیروها می‏توان هر دشمن خیره سری را ناکام ساخت.این روزها هنگامی که یادی از دفاع مقدس می‏شود،دنیایی از شرف و حماسه ملتی نجیب و آزاده در اذهان تداعی می‏شود که عطر معنویت و صفای خاصی به ما ارزانی می‏دارد.ملتی که با پرورش رزمندگانی حماسه‏آفرین مفهوم روشن «تعبد در برابر ولایت» را به نمایش گذاشتند و با انگیزه «ادای تکلیف» در پی «مرجع و رهبر» خود سر از پا نشناخته،به جبهه‏های حق علیه باطل شتافتند و طلوع عشقی بی‏بدیل را ترسیم کردند و به پیروزی بزرگی که حفاظت از وجب به وجب سرزمین اسلامی و صیانت از مکتب و عقیده بود دست یازیدند.هفته دفاع مقدس یادآور خون‏های مقدسی است که در پای شجره طوبای انقلاب اسلامی ریخته شد. فرزندان جبهه و شهادت اطاعت را عبادت می‏بینند.وارثان دفاع مقدس عزت جهاد را با ذلت در خانه نشستن عوض نمی‏کنند.ایستادگی آنها نشستگان تاریخ را به قیام وا می‏دارد و این پیام بزرگ دفاع مقدس است.ادبیات حماسی و تاریخ سیاسی ایران پر از حوادث متفاوتی است که در آن از شجاعت و جسارت جوانمردانی یاد شده که در حراست از خاک و ناموس خویش از پای نیفتادند و بی شک دوران دفاع مقدس،همواره نقطه عطفی در تاریخ حماسی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران به شمار خواهد رفت.دوران دفاع مقدس، داستان نسل زنده دیروز،امروز و آینده،همچنین راه رسیدن به معرفت انسانی در دفاع از هویت دینی و موجودیت میهن عزیزمان است.سالهای سخت اما سبز دفاع مقدس به رهبری بی بدیل حضرت امام (ره)،نشان داد که نه تنها زنان،مردان وجوانان بلکه نوجوانان و کودکان این مرز و بوم همواره در اندیشه حقیقت اند و با یافتنش دست از آن بر نداشته و همچون گوهری پاس خواهند داشت تا آنکه نسل به نسل و زبان و به زبان آن را به امانت بسپارند.حکایت دفاع مقدس در سرزمین ما، حکایت گرانبهاترین میراث انقلابی است که نه تنها نمی توان از آن گذشت بلکه حتی نمی شود آنرا کسی تصاحب کند.تاریخ این دوران مؤلفه های بسیاری را در خود جای داده است.شهدای عزیز دوران هشت سال حماسه،رشادت و شهادت،اصلی ترین و اساسی ترین مولفه های این تاریخ سراسرمقدس هستند.درود بیکران خدا بر سرداران و شهیدان جاودانمان،مردان و زنان بزرگی که همواره در تاریخ و اذهان مردمان سرزمین شان جاودانه خواهند ماند.

اما اکنون که رهبر معظم انقلاب همواره برانعکاس و آشکار شدن حقانیت درخشان و مظلومانه‏ى یاوران خمینى دردوران جنگ تاکید دارند،باید برای مخاطب امروز و آینده برنامه ریزی اصولی وسیستمی داشته باشیم،تا همه نسل های ما،بخصوص نسل جوان،از ابتدا،انقلاب را بشناسد و بدان افتخارکنند.البته باید این مسیر را همه دقیق،مداوم،علمی واصولی طی کنیم و چه زیبا گفت سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی که:«وای بر آن کس که در روز محشر سر از خاک برون آورد و نشانی از معرکه جهاد در وی نباشد.»

 

علی اکبر کریمی،شهردار اراک


مطلب شماره 192
ساعت ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۳٠   کلمات کلیدی: پیامهای شهردار اراک

عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت   صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت 

 

امیرالمؤمنین على(علیه السلام) در یکى از اعیاد فطر خطبه اى خوانده‏ اند و در آن مؤمنان را بشارت و مبطلان را بیم داده ‏اند:«اى مردم! این روز شما روزى است که نیکوکاران در آن پاداش مى‏گیرند و زیانکاران و تبهکاران در آن مایوس و ناامید مى‏گردند و این شباهتى زیاد به روز قیامتتان دارد،پس با خارج شدن از منازل و رهسپار جایگاه نماز عید شدن به یاد آورید خروجتان از قبرها و رفتنتان را به سوى پروردگار،و با ایستادن در جایگاه نماز به یاد آورید ایستادن در برابر پروردگارتان را و با بازگشت ‏به سوى منازل خود،متذکر شوید بازگشتتان را به سوى منازلتان در بهشت‏ برین،اى بندگان خدا،کمترین چیزى که به زنان و مردان روزه ‏دار داده مى‏شود این است که فرشته‏اى در آخرین روز ماه رمضان به آنان ندا مى‏دهد و مى‏گوید:«هان! بشارتتان باد، اى بندگان خدا که گناهان گذشته‏ تان آمرزیده شد، پس به فکر آینده خویش باشید که چگونه بقیه ایام را بگذرانید.»

رمضان دیگری هم از عمر ما سپری شد.ماه رمضان آشنایی غریبی دارد،گویی فرصتی برای سفر به دوردست‌های افق جان انسان است.جایی که بشر خویش را پیدا می‌کند.این روز عزیز را پیشاپیش به شما عزیزان،سروران و همشهریان عزیز تبریک می‌گویم و امیدوارم تا رمضان دیگر سرشار از رحمت و برکت باشید و ان شاءالله خداوند این رمضان را آخرین رمضان ما قرار ندهد.

 

علی اکبر کریمی،شهردار اراک


مطلب شماره 191
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۳٠   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

انتصاب مشاور شهردار در امور اجتماعی و شورا

 

شهردار اراک طی حکمی روح الله مجیدی را به سمت مشاور شهردار در امور اجتماعی و شورا منصوب کرد.

دکتر علی اکبر کریمی در این حکم تسریع در ساماندهی ارتباط با اعضای شورای شهر و فعال نمودن دبیرخانه پیگیری مصوبات شورا و همچنین ایجاد زمینه فعالیت و همکاری مشترک و خدمت رسانی هرچه بیشتر را با شهروندان خواستار شد.

شایان ذکر است روح الله مجیدی با 25 سال سابقه در حوزه های مختلف سیاسی و اجتماعی تجربه مطلوبی در این زمینه دارد.


مطلب شماره 190
ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٦   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

پیام روز قدس،محو اسرائیل از منطقه است

 

روز قدس،روز ثبوت عشق است،روز تبلور عقیده و روز فریاد است،روز شعور و شعار است،روز پیکار و جهاد است،روز مقاومت و ایثار است،روز همدردی است،روز رهایی است،روز باور دردِ جدا افتاده خویش و روز تبلور استقامت و مظلومیت است.

حضرت امام خمینی (ره)روز قدس را مبدأ بیداری و هوشیاری امت اسلام دانسته و فرمودند:«جمعه آخر ماه مبارک رمضان، روز قدس است.روز قدس که همجوار شب قدر است،لازم است که در بین مسلمانان احیا شود و مبدأ بیداری و هوشیاری آنان باشد... . هان ای مسلمانان جهان و مستضعفان گیتی، بپاخیزید... . تا کی باید قدس شما در زیر چکمه تفاله‏های آمریکا و اسرائیل غاصب پایکوب شود؟تا کی سرزمین قدس،فلسطین،لبنان و مسلمانان مظلوم آن دیار،در زیر سلطه جنایتکاران به سر برند و شما تماشاچی باشید؟».امام راحل با تدبیر الهی خویش و نام‏گذاری روز قدس،مبارزه با اسرائیل و دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین را به عنوان تکلیفی اسلامی به همه مسلمانان از فرقه‏‌ها و ملیت‏ها و زبان‏های گوناگون گوشزد کرد و اعلام داشت که حمایت از اسرائیل،خیانت به اسلام است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی،حضرت آیت‏اللّه‏ خامنه‏ای نیز،با بینش عمیق خود در مورد مسئله فلسطین،درباره تلاش‏های مقامات آمریکایی و غاصبان و مزدوران آنها برای پاک‏کردن صورت مسئله فلسطین،فرمودند:«دستگاه‏های آمریکا و رئیس‏ جمهور آمریکا،تلاش خودشان را گذاشته‏اند که مسئله فلسطین را از صورت مسایل دنیای اسلام و خاورمیانه به کلی حذف کنند و اصلاً مسئله‏ای به نام فلسطین و آرمان فلسطین و نهضت فلسطین دیگر باقی نماند.

این یکی از اهداف بسیار مهم آنهاست.هرجا که مبارزه‏‌ای با صهیونیست‏ها و اشغالگران و آدم‏کشان هست، می‏خواهند آن را حذف کنند. حالا چنانچه آن را از روی کاغذ حذف کنند، مگر ممکن است انگیزه دفاع از کشور فلسطین و هویت فلسطینی از دل فلسطینی‏ها برود؟... مگر تا حالا که جوانان مسلمان در انتفاضه فلسطین یا در کشور لبنان به خاطر خدا، به خاطر مسئولیت الهی دفاع از سرزمین اسلامی، جان خودشان را به خطر می‏انداختند، به خاطر منشور فلسطین این کارها را می‏کرده‏اند که حالا اگر شما منشور به اصطلاح ملی فلسطین را دستکاری کردید، آنها دست بردارند؟» روز قدس، روز فریاد جوانان غیور امت اسلام بر ضد استکبار و غاصبان سرزمین اسلامی است. ما ضمن دعوت از مردم شهید پرور ایران اسلامی بویژه مردم خونگرم استان مرکزی در تظاهرات ضد اسرائیلی روز جهانی قدس پیام روز قدس، محو اسرائیل از منطقه است ،پیام روز قدس این است که مسلمانان تا نابودی اسرائیل دست از مبارزه و جهاد بر نمی‏دارند و آماده هر نوع قربانی هستند، بر همین اساس است که مقام معظم رهبری، حضرت آیت اللّه‏ خامنه‌‏ای، بر ضرورت مبارزه با رژیم اشغالگر قدس تأکید کرده و فرمودند: «هریک وجب از خاک فلسطین، یک وجب از خانه مسلمین است ،هر حاکمیتی غیر از حاکمیت فلسطین و حاکمیت مسلمین بر کشور فلسطین، حاکمیت غاصب است. حرف، همانی است که امام راحل عظیم الشأن فرمود: اسرائیل بایستی محو بشود. ... بحث،بحث یهودی ستیزی نیست؛مسئله،مسئله غصب خانه مسلمین است».

ما دست در دست هم به شکرانه این روز الهی و برای تجدید میثاق با آرمانهای والای رهبر کبیر انقلاب اسلامی و شهدای گلگون کفن آزادی و آزادگی، مدیران و پرسنل شهرداری اراک،شهرداری منطقه 1و2و 3و بافت تاریخی و سازمان پارکها و فضای سبز،سازمان عمران،سازمان خدمات موتوری،سازمان حمل و نقل و ترافیک،سازمان فرهنگی ورزشی،سازمان آتشنشانی،سازمان پسماند،سازمان تاکسیرانی،سازمان اتوبوسرانی،سازمان پایانه های مسافربری،سازمان میادین میوه و تره بار،سازمان آرامستان،سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اراک به همراه شهروندان همیشه در صحنه و انقلابی اراک در راهپیمایی سراسری روز قدس با شور وشعور حضورپیدا خواهند کرد.

امید است با شرکت پر شور و یکپارچه در صیانت از آزادی و آزادگی پرستی،برای تحقق عدالت و پیشرفت در همه جهات انقلاب،یکی دیگر از ابعاد مهم عزم ملی و مذهبی را شاهد باشیم.

 

اداره روابط عمومی شهرداری اراک


مطلب شماره 189
ساعت ۸:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٥   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

رییس کمیسیون فنی و عمران شورای شهر اراک در جریان بازدید اعضای کمیسیون از پروژه های عمرانی شهرداری اراک:

دخل‌ و تصرف سازمان مسکن و شهرسازی در مکان نهالستان اراک،خلاف قانون و مصوبه هیات دولت بوده است

اعضای کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر اراک از طرحهای احداث نهالستان 30 هکتاری،کانال فاضلاب اصلی شهر،پل شهید بختیاری،موزه تنوع زیستی و پروژه غیرهمسطح میدان جهاد بازدید کردند.

ریـیس کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر اراک در جریان بازدید از مکان طرح نهالستان اراک، واقع در انتهای خیابان هپکو گفت:مکان نهالستان اراک، طبق مصوبه هیات دولت در اختیار شهرداری باید قرار می گرفت تا در ازای طرح 55 متری به شرکت کیسون واگذار شود.

محمدحسن احمدی افزود: در حالی که این زمین در مالکیت شهرداری قرار دارد، باز هم شاهد آن هستیم که سازمان مسکن و شهرسازی در آن اقدام به دخل و تصرف کرده است.

وی با اعتراض به عملکرد سازمان مسکن و شهرسازی خاطرنشان ساخت:در حالی که مالکیت زمین در اختیار شهرداری است،چگونه سازمان مسکن و شهرسازی به راحتی اقدام به دخل و تصرف و آهک پاشی در زمین می‌کند.


مطلب شماره 188
ساعت ۱٢:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۱   کلمات کلیدی: گزارش تصویری

بازدید اعضای شورای شهر از پروژه های عمرانی شهرداری اراک


مطلب شماره 187
ساعت ٥:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٢   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

انتصابات جدید در شهرداری اراک

 

شهردار اراک طی احکام جداگانه ای تقی بورقانی را به سمت مدیر منطقه یک،ابوالفضل شالی بیگ را به سمت مدیر بافت تاریخی،حسین ناطقی را به سمت سرپرست سازمان نظارت بر تاکسیرانی و محمدمهدی کریمی را به عنوان مشاور شهردار و مدیر بازرسی و رسیدگی به شکایات شهرداری اراک منصوب کرد.

دکتر علی اکبر کریمی همچنین طی احکام جداگانه ای از زحمات و تلاشهای صادقانه روح االه مجیدی مدیر سابق منطقه یک،مهندس محسن کمالی مدیر سابق بافت تاریخی،محمد مهدی کریمی مدیرعامل سابق سازمان تاکسیرانی و فیروز بخت زارع مدیر سابق بازرسی و رسیدگی به شکایات تقدیر و تشکر نمود.

شایان ذکر است مهندس محسن کمالی در حال حاضر مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اراک و فیروز بخت زارع مدیر امور حقوقی شهرداری اراک می باشند.

اخبار تکمیلی در زمینه تودیع و معارفه این عزیزان متعاقباً اعلام خواهد شد.


مطلب شماره 186
ساعت ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٢   کلمات کلیدی: پیامهای شهردار اراک

پیام تبریک دکتر علی اکبر کریمی شهردار اراک به مناسبت میلاد فرخنده امام حسن مجتبی(ع)

 

روزه داران به رهش جان و دل ایثار کنید       امشب از جام تولای وی افطار کنید

 

مولود با برکت امام حسن(ع)،چشمه‏ای جوشان و خروشان از خورشید پرثمر و با برکت ولایت است که در ماهی عزیز و با شکوه پا به عرصه هستی نهاد و این ماه را با قدوم پربرکت خود آراست.

ماه رمضان چون صدفی می‏ماند که گوهر بسیار گرانبهایی را در سینه خود دارد و بر خود می‏بالد و بر ماه‏های دیگر می‏نازد.

امام مجتبی(ع) همچون ستاره‏ای درخشان در این ماه نورافشانی می‏کند؛امروز منزل رسالت غرقِ شادی و سرور و دل پاک خاندان عصمت از این فرزند با برکت خشنود است.

ای خاندان رسالت و امامت،فرخنده میلاد امام حسن مجتبی(ع) را به تمامی شما انوار پاک تبریک می‏گوییم.

 

الهی دلبر دور از وطن کو؟                     شب جشن حسن،ابن الحسن کو؟


مطلب شماره 185
ساعت ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱۱   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک ،اطلاعیه ها

اطلاعیه

 

شهروند گرامی آیا می دانید در شهرمان روزانه 400 هزار کیلوگرم زباله تولید می شود که برای جمع آوری و حمل آنها،همچنین نظافت معابر ماهیانه بالغ بر 50٠ میلیون تومان توسط شهرداری اراک هزینه می شود.

از آنجا که جهت رفاه حال شهروندان و عدم تردد ماشین آلات حمل در معابر شهر در طول روز و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته،پسماندها (زباله ها) فقط در شب جمع آوری شده و به محل دفن پسماندها منتقل می شوند،از شما همشهریان عزیز تقاضا می شود به منظور جلوگیری از بروز بسیاری از آلودگیها و معضلات بهداشتی ناشی از باقی ماندن طولانی مدت زباله ها در طول روز در معابر شهر ، زباله های خود را راس ساعت 9 شب،بیرون از منزل بگذارید.

 

با کاهش تولید زباله و خروج به موقع زباله از منزل در پاکیزگی شهر خود کوشا باشیم.

 

اداره روابط عمومی شهرداری اراک


مطلب شماره 184
ساعت ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱۱   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک ،اطلاعیه ها

اطلاعیه

 

ضمن تقدیر و تشکر از شهروندان عزیز به واسطه سعه صدر و همکاری که همواره در اجرای پروژه های عمرانی،خدماتی شهرداری مبذول داشته اند،به استحضار می رساند کلیه خدمات ارائه شده توسط شهرداری به صورت رایگان بوده و مطالبه هرگونه وجه نقد توسط افراد سود جو اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی تحت عنوان همیاری شهروندان ممنوع و غیرقانونی می باشد.

لذا خواهشمند است درصورت برخورد با چنین مواردی گزارش آن را به ستاد خبری اداره حراست شهرداری به شماره تلفن 3137379منعکس فرمایید.

لازم به ذکر است مشارکت شهروندان در اجرای پروژه های خدماتی عمرانی صرفاً از طریق پرداخت عوارض قانونی می باشد که امید است با همراهی شما شهروندان در پرداخت به موقع عوارض و از مسیرهای قانونی توفیق خدمتگزاری بیش از پیش به شما عزیزان را داشته باشیم.

 

اداره روابط عمومی شهرداری اراک


مطلب شماره 183
ساعت ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٠   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

استاندار مرکزی در جریان بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری اراک بمناسبت هفته دولت:

تلاش‌هایی که در این مدت شهرداری اراک در جهت تکمیل پروژه‌های عمرانی انجام داده،فراتر از حد انتظار بوده است

 

استاندار مرکزی به مناسبت هفته دولت از پروژه‌های عمرانی شهرداری اراک بازدید کرد و از نزدیک در جریان پیشرفت‌های حاصل شده و مشکلاتی که در زمینه این پروژه ها وجود دارد،قرار گرفت.

علی‌اکبر شعبانی فرد در حاشیه این بازدید گفت:تلاش‌هایی که در این مدت شهرداری اراک در جهت تکمیل پروژه‌های عمرانی انجام داده،فراتر از حد انتظار بوده است.

وی افزود:مجموعه شهرداری با همدلی و تلاش در جهت پیشبرد و خدمت رسانی به مردم تلاش زیادی انجام می‌دهد و خدمت رسانی به مردم و تسریع در پروژه‌های عمرانی شهر اراک مشهود است.

شعبانی فرد تاکید کرد:همانطور که تاکنون از اقدامات شهرداری اراک رضایت داریم،باید از این پس نیز شهرداری و مجموعه مدیران آن با درایت و کاردانی در جهت تکمیل پروژه‌ها اقدام کنند تا در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری پروژه‌های نیمه تمام باشیم.

وی تصریح کرد:مجموعه شهرداری در اجرای پروژه های عمرانی از برنامه زمانبندی مشخص شده جلوتر هستند و به تعهدات خود در این زمینه عمل نموده اند.

وی افزود:اراده ای که در شهردار و تیم همراهش دیده می شود دلگرم کننده است و ما نیز با تمام وجود از این تلاش صادقانه حمایت می کنیم.


مطلب شماره 182
ساعت ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۸   کلمات کلیدی: گزارش تصویری

دیدار شهردار اراک با سردار مجتبایی فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی


مطلب شماره 181
ساعت ٩:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۸   کلمات کلیدی: گزارش تصویری

گزارش تصویری بازدید استاندار مرکزی از پروژه های عمرانی شهرداری اراک


مطلب شماره 180
ساعت ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٧   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

جانشین شهردار اراک:

خواهان وجود بدنه کوچک اما کارآمد در شهرداری هستیم

جانشین شهردار اراک گفت:شهر اراک به یک جراحی نیاز دارد که این عمل سبب بروز مشکلات و چالش هایی می شود اما،به مرور زمان این مشکلات از بین رفته و اراک آبادتر خواهد شد.

علیرضا محمودی در جمع اهالی رسانه استان مرکزی،با بیان این مطلب افزود برای افزایش خدمت رسانی به مردم و بوجود آوردن تغییرات گسترده در محیط شهری،نیاز به تغییر در ساختار شهرداری و تخصصی کردن کارها بود که براین اساس تعداد سازمان های وابسته شهرداری از 6 سازمان به 13 سازمان تخصصی افزایش یافت.

وی با اشاره به برخی از نتایج تخصصی کردن اقدامات در شهرداری اظهار داشت:یکی از مهمترین اثرات این موضوع رفع تمرکز زدایی و تکریم عملی ارباب رجوع و تسریع در روند اجرایی پروژه‌ها بوده است.


مطلب شماره 179
ساعت ٩:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٧   کلمات کلیدی: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک

به مناسبت ماه مبارک رمضان:

طرح ایمن سازی مساجد سطح شهر آغاز گردید

به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان طرح ایمن سازی مساجد سطح شهر با اعتباری بالغ بر 637 میلیون و 800 هزار ریال آغاز گردید؛این طرح پس از اتمام اقدامات آماری و اطلاعاتی خود وارد فاز اجرایی گردید.

سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک در نظر دارد فضای بیرونی مساجد را برای رفاه حال نمازگزاران روزه دار،از امنیت بیشتری برخوردار نماید و فاز نخست این طرح در خیابانهای مولوی،قائم مقام و بهشتی آغاز گردید.

همچنین شستشوی فرش مساجد،ارایه اقلام فرهنگی و نظافت محوطه درونی و بیرونی مساجد از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه می باشد.


مطلب شماره 178
ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

معاونت خدمات شهری شهرداری اراک:

خدمات به مسافران تا پایان تابستان استمرار دارد

 

معاونت خدمات شهری شهرداری اراک ضمن اعلام این مطلب اعلام کرد:شهر اراک در راستای طرح استقبال و ارایه خدمات به مسافران تابستانی و جهت رفاه حال مسافران عبوری از شهر اراک همچنین میهمانانی که در ایام تابستان قصد بازدید از شهر اراک و مناطق حاشیه آن را دارند امکانات و تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته است.

در این خصوص پارک شهید باهنر،پارک امیرکبیر و پارک ملت سه منطقه ای است که توسط شهرداری آماده سازی و بهسازی شده و آماده ارایه خدمات و اسکان و پذیرایی از مسافران تابستانی می باشد.


مطلب شماره 177
ساعت ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

معاونت خدمات شهری شهرداری اراک اعلام کرد:

اجرای طرح اتلاف سگ های ولگرد با جدیت ادامه دارد

 

معاونت خدمات شهری شهرداری اراک با اعلام این مطلب که اجرای طرح اتلاف سگهای ولگرد در شهر اراک با جدیت ادامه دارد،عنوان کرد:با توجه به گسترش شهرنشینی همچنین پدیده حاشیه نشینی در شهر اراک که به شدت مهاجرپذیر می باشد،بروز معضلات و مشکلات خاصی را در اراک خصوصاً در مناطق حاشیه ای شاهد هستیم که ناشی از عوامل متعددی می باشد؛یکی از این موارد حضور سگهای ولگرد و ایجاد مزاحمت برای شهروندان است که محیطی ناموزون،نامناسب و ناامن را در فضای شهری بوجود می آورد؛به همین منظور معاونت خدمات شهری شهرداری اراک با اتخاذ تدابیر خاص و هماهنگی با مقامات قضایی و انتظامی با تمام توان اقدام به اتلاف سگهای ولگرد نموده است.

در این زمینه از کلیه شهروندان عزیز درخواست می گردد ضمن رعایت بهداشت محیطی و همکاری با مامورین پالایش محیطی شهرداری،در صورت مشاهده حیوانات ولگرد در سطح شهر موارد را سریعاً با شهرداری های مناطق در میان بگذارند.