روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 251
ساعت ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٤/٢۸   کلمات کلیدی: سازمان اتوبوسرانی

آغاز به کار 70 دستگاه اتوبوس کولردار شهری

 

به منظور تجهیز و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی اراک و همچنین از رده خارج نمودن اتوبوس های فرسوده و دودزا از چرخه حمل و نقل درون شهری اراک،همزمان با ایام اعیاد شعبانیه از روز شنبه مورخ 26/4/89 مصادف با خجسته میلاد با سعادت امام سجاد(ع)،بهره برداری از 70 دستگاه اتوبوس کولردار شهری آغاز شد.

این تعداد اتوبوس از محل اعتبارات دور دوم سفرهای استانی هیات دولت خریداری و اعتباری بالغ بر 85 میلیارد ریال به این امر اختصاص یافته است.

شایان ذکر است از این مبلغ 5/82 درصد از محل یارانه های دولتی و 5/17 درصد از منابع داخلی شهرداری اراک تامین و پرداخت گردیده است.


مطلب شماره 250
ساعت ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٤/٢۸   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

انتصابات جدید در شهرداری اراک

 

شهردار اراک طی احکام جداگانه ای مدیران عامل سازمانهای اتوبوسرانی،پایانه ها و تاکسیرانی را انتصاب کرد.

سید مرتضی میری در این احکام ضمن تقدیر و تشکر از زحمات امیر طاهری در سازمان پایانه ها وی را به سمت مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی،حسنی مدیرعامل سابق سازمان پارکها را به عنوان مدیرعامل سازمان پایانه ها و ناطقی را به عنوان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی منصوب کرد.


مطلب شماره 249
ساعت ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٤/٢٧   کلمات کلیدی: گزارش تصویری

گزارش تصویری برگزاری جشن بزرگ مبعث در پارک امیرکبیر به همت شهرداری اراک


مطلب شماره 248
ساعت ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٤/۱٥   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

معاون فنی و عمرانی شهرداری اراک خبر داد:

بهره‌برداری از چند پروژه بزرگ عمرانی در اراک تا پایان سالجاری

 

معاون فنی و عمرانی شهرداری اراک گفت:چند پروژه بزرگ عمرانی که در شهر اراک در حال اجرا است تا پایان سالجاری به بهره‌برداری می‌رسد.

مهندس ابوالقاسم خراجی با بیان این مطلب اظهار کرد:در حال حاضر شهرداری عملیات اجرایی پروژه میدان صنعت و محیط زیست را آغاز کرده است.

وی با اشاره به عملیات اجرای پروژه میدان انقلاب عنوان کرد:در خصوص پروژه میدان انقلاب در حال حاضر دستگاه‌های حفاری در آنجا مشغول عملیات حفاری هستند،ولی با توجه به وجود شرایط محیطی آنجا و وجود برخی از مشکلات پیش روی کار باید این مشکلات را از بین برد.

وی ادامه داد:پروژه‌های عمده دیگری در سطح شهر اراک از جمله انتهای الهیه به سمت جایگاه CNG‌ که میدان ورزش به کمربندی را قطع می‌کند و موازی با بلوار آشتیانی است وجود دارد که این پروژه عملیات اجرایی‌اش شروع شده و ظرف 2 ماه آسفالت می‌شود.

وی تاکید کرد:شرح ریالی عملیات‌های عمرانی شهر اراک حدود 20 میلیارد تومان کار اجرایی است که با توجه به سرعت عملی که در انجام این پروژه ‌ها صورت می‌گیرد در کمتر از یک سال به بهره‌برداری می‌رسند.

وی تعاملات شهرداری اراک با سازمان‌ها و ادارات استان مرکزی را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود:تعاملات شهرداری و سازمان‌هایی که به نوعی با این مجموعه ارتباط دارند بسیار ملموس و قابل لمس است که این امر سبب می‌شود تا عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی سرعت بالایی بگیرد.

خراجی توضیح داد:با توجه به اینکه ما قبل از اجرای هر پروژه استعلام‌هایی را از سازمان‌های مربوطه داریم،بنابراین قبل از انجام پروژه خطوط پروژه تعریف شده است و نقاط را برای ما مشخص می‌کنند که دچار حادثه نشویم و باعث قطع ارتباط این تاسیسات نشود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری اراک گفت:شهرداری با بهترین تکنولوژی و با استفاده از علوم روز طرح جابجایی درختانی که در مسیر پروژه‌های عمرانی قرار دارند را در دستور کار خود قرار داده است که اغلب درختان سبزی که انتقال داده شده‌اند نیز در مکان جدید پیوند خورده و به حیات خود ادامه می‌دهند.

وی در پایان تاکید کرد:بر اساس برنامه‌ریزی مدیران شهرداری هر درختی که در نهایت قطع شود به جای آن باید 3 درخت جدید در شهر اراک کاشته شود.


مطلب شماره 247
ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٤/۱٥   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

راه های توسعه و عمران شهر اراک در دهه پیشرفت و عدالت بررسی شد

 

 

 

در جلسه ای با حضور نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی،شهردار اراک،مدیران مناطق 4 گانه شهرداری و معاونان شهرداری اراک؛راه های توسعه و عمران شهر اراک در دهه پیشرفت و عدالت بررسی شد.

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت:شهر اراک با عقب افتادگی تاریخی در عمران شهری مواجه است.

مهندس عباس رجایی با بیان این مطلب افزود:ساختارهای لازم مرکز استان بودن برای اراک تاکنون بسیار ضعیف بوده و جبران این نقیصه نیاز به برنامه جدی تحول ساز و راهبردهای کارآمد اجرایی دارد.

وی گفت:منظر عمومی شهر اراک به سرعت نیازمند زیباسازی و اصلاح ساختار است و به همین منظور مشارکت مردمی در کنار بدنه اجرایی شهرداری نیاز است.

وی درآمدزایی برای شهرداری اراک را رگ حیات عمران این شهر دانست و افزود:موفقیت درآمدزایی نیازمند مدلسازی های جدید دارد.