روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 258
ساعت ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٢٥   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

معاون فنی و عمرانی شهرداری اراک:

عده ای بدون اطلاع پیرامون پروژه های عمرانی اظهار نظر می کنند

 

 

 

ایسنا

معاون فنی و عمرانی شهرداری اراک گفت:متاسفانه برخی افراد و جریانها بدون اینکه اطلاعات دقیق و فنی از وضعیت فعلی پروژه های عمرانی داشته باشند به عناوین مختلف بر توقف انجام فعالیتهای عمرانی شهری تاکید می کنند در حالی که با وجود مشکلات کمبود نقدینگی برنامه های عمرانی با تمام توان در حال اجرا می باشد.

مهندس قاسم خراجی در جمع اهالی رسانه استان مرکزی،با بیان این مطلب افزود:پروژه های عمرانی شهرداری اراک براساس اولویتها  و برنامه های سال جاری در حال اجرا بوده و تا پایان سال چند پروژه در حوزه های مختلف عمرانی به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب اقتصادی شهرداری عنوان کرد:در حال حاضر سازمان عمران شهرداری با مشکل عدم پرداخت بالغ بر 80 میلیارد ریال از مطالبات پیمانکاران روبرواست ضمن اینکه از ابتدای امسال تاکنون حدود 73 میلیارد ریال از حساب شهرداری به دلیل صدور اجراییه و پایان زمان قانونی توسط دستگاه قضایی برداشت شده که این موضوع نیز مشکلات جدی در انجام امور مختلف شهری ایجاد کرده است.

خراجی تاکید کرد:خوشبختانه با وجود مشکلات موجود و شرایط خاص شهرداری،تدابیر مناسبی اتخاذ شده تا شاهد کمترین آسیب در روند انجام امور مختلف عمرانی و خدماتی در شهر اراک باشیم.

معاون فنی و عمرانی شهردار اراک به حجم ترافیکی در میدان محیط زیست اشاره کرد و افزود:با توجه به حجم بالای عبور و مرور که در این میدان وجود دارد،عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان محیط زیست نیز در حال اجرا می باشد که به منظور کاهش بار ترافیکی این محدوده پیش بینی احداث رو گذر در کمربندی،اجرای معبر کندرو در کنار این روگذر و همچنین احداث یک زیرگذر در معبر مجاور این میدان شده است.

خراجی افزود:در حال حاضر عملیات خاکی این پروژه در حال انجام بوده و مذاکراتی با پیمانکاران در خصوص احداث عرشه فلزی پل صورت گرفته که امیدواریم مطابق برنامه پیش بینی شده تا پایان این سال این پروژه نیز آماده بهره برداری شود.


مطلب شماره 257
ساعت ٩:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٩   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

شهردار اراک در بازدید از ایسنا:

فعالیت خبرنگاران در انعکاس اخبار مدیریت شهری قابل تقدیر است

 

 

 

شهردار اراک در بازدید از دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه مرکزی در اراک،که به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار صورت گرفت،ضمن تبریک این روز به خبرنگاران و مسوولین ایسنا گفت:خبرنگاران همواره حضور خوب و همه جانبه‌ای در تمام عرصه‌ها داشته‌اند و فعالیت آنان در انعکاس اخبار مدیریت شهری قابل تقدیر است.

سید مرتضی میری با بیان اینکه شهرداری به عنوان یک نهاد پرمخاطب در جامعه،تمامی اقشار و سنین را تحت پوشش خدمات خود دارد،افزود:ما ذاتاً موظف به پاسخگویی به مردم هستیم و مردم باید در جریان عملکرد ما قرار بگیرند.

وی اظهار کرد:یک پایگاه خبری همچون ایسنا می‌تواند با حضور در عرصه‌های مختلف و اطلاع‌رسانی کامل و صادقانه در کنار شهرداری ما را با توانمندی‌ها و کاستی‌های موجود در شهر آشنا کرده و نقاط نقصان و ضعف موجود در شهر را صادقانه منتقل کرده و شهرداری را در جریان این امور قرار دهد.

میری فضای تعامل ایسنا با شهرداری اراک را مناسب ارزیابی کرد و گفت:معاونت فرهنگی شهرداری برنامه‌های متنوعی را برای اجرا در سال 89 در نظر گرفته است که برخی از این مراسم همچون جشن میلاد امام زمان (عج) با همکاری خوب دستگاه‌های مختلف و مردم اجرا شده است.

وی با بیان اینکه ما می‌توانیم در همکاری و تعامل با دستگاه‌های مختلف از پتانسیل آنها بهره‌مند شده و کارهای بزرگی را در راستای ارتقای فرهنگی،اجتماعی و عمرانی شهر انجام دهیم،تصریح کرد:برگزاری تعزیه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)،برگزاری محافل انس با قرآن و جشنواره فصلی تربیت بدنی از برنامه‌های متنوعی بوده که شهرداری اراک در سالجاری اقدام به اجرای آن کرده است.

شهردار اراک رویکرد دور سوم شورای اسلامی شهر اراک را فرهنگی عنوان کرد و گفت:رویکرد سفر رییس جمهور در سالجاری به استان نیز فرهنگی است و شهرداری برنامه‌های فرهنگی و عمرانی زیادی را برای سفر ریاست جمهوری به استان آماده کرده است.

وی بر لزوم ایجاد تلطیف در فضای شهری اراک تاکید کرده و با بیان اینکه این نیاز در برنامه‌ریزی‌های عمرانی شهرداری لحاظ شده است،بیان کرد:امیدواریم ماحصل زحمات و خروجی فعالیت‌ها خدمت‌رسانی به مردم اراک باشد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان مرکزی نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد که شهرداری اراک از پتانسیل جهاددانشگاهی در زمینه‌های فرهنگی،آموزشی،پژوهشی و اطلاع‌رسانی استفاده کرده و ارتباطات نزدیکتری میان این دو نهاد برقرار شود.

امیرمسعود غفاری با بیان اینکه شهرداری‌های برخی شهرهای کشور نگاه مهربانانه‌تری نسبت به جهاد به عنوان یک نهاد انقلابی و فرهنگی داشته و با این نهاد همکاری‌های بیشتری دارند،افزود:در این شهرهای بزرگ برخی مراکز تحت تولیت جهاد اداره می‌شود و مشارکت‌های بسیاری در خصوص انجام فعالیت‌های مختلف بویژه در حوزه فرهنگی از طرف شهرداری‌ها با جهاددانشگاهی صورت می‌گیرد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان مرکزی در پایان،ظرفیت ایسنا را برای کاویدن میدان کاری شهرداری و فرصت‌ها و اندیشه‌های موجود خصوصاً در بستر جوانان بسیار مناسب دانست و گفت:ایسنا می‌تواند در این جستجو با شهرداری همکاری کرده و نقاط قوت و ضعف مجموعه شهری را در اختیار شهرداری قرار دهد.


مطلب شماره 256
ساعت ۱٠:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱۸   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

همزمان با روز خبرنگار،شهردار اراک از دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) بازدید کرد

شهردار و مجموعه معاونین شهرداری اراک همزمان با فرا رسیدن 17 مرداد روز خبرنگار،از دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه مرکزی،بازدید کرده و این روز را به خبرنگاران این خبرگزاری تبریک گفتند.

سید مرتضی میری و معاونان فرهنگی و عمرانی شهرداری اراک از دفتر ایسنا - منطقه مرکزی بازدید کرده و این روز را به خبرنگاران این خبرگزاری تبریک گفتند و از آنان خواستند که با نگاهی نقادانه به اطلاع‌رسانی در خصوص مسائل استان بویژه در حوزه‌های عمرانی و شهری بپردازند.


مطلب شماره 255
ساعت ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱۸   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

شهردار اراک:

تعامل سازنده ایرنا با شهرداری نقش به سزایی در توسعه عمران شهری دارد

 

شهردار اراک گفت:تعامل سازنده خبرگزاری جمهوی اسلامی (ایرنا) با شهرداری نقش به سزایی در توسعه و عمران شهری دارد.

سید مرتضی میری به مناسبت روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان مرکزی در جمع خبرنگاران این مرکز گفت:همکاریهای مستمر خبرنگاران ایرنا و مجموعه اصحاب رسانه سبب شده تا شتاب در عرصه خدمت رسانی به مردم افزایش یابد.

وی ادامه داد:شهرداری اراک به عنوان یکی از بزرگترین و گسترده ترین نهادهای شهری، با یاری و مساعدت اصحاب رسانه و خبرنگاران موفق تر عمل خواهد کرد.

میری،پرهیز از سیاسی کاری و رعایت انصاف در قضاوت های خبرنگاران را مهم ارزیابی کرد و افزود:خبرنگاران و اصحاب مطبوعات باید با چشم تیز بین و موشکافانه خود مشکلات و کاستی های جامعه را به مسوولان گوشزد کنند.
شهردار اراک گفت:حل چالشهای اجتماعی و ساختن شهری آباد جز در سایه همکاریهای مستمر همه همشهریان و مسوولان میسر نخواهد شد.

او اعلام کرد:شهرداری اراک آماده دریافت دیدگاهها،انتقادات و پیشنهادات سازنده خبرنگاران و اصحاب رسانه برای پیشبرد اهداف کلان شهری است.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت:خدمت صادقانه و انعکاس شفاف و هوشمندانه اخبار موجب افزایش اعتماد عمومی و رضایتمندی مردم می شود.

در پایان این دیدار،شهر دار اراک با اهدای شاخه های گل به تمامی کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی استان مرکزی ضمن گرامیداشت روز خبرنگار از زحمات آنان تجلیل کرد.


مطلب شماره 254
ساعت ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٦   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

تئاتر چرخ فرهنگ در 20 بوستان محله ای شهر اراک به روی صحنه می رود

 

ایرنا

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اراک از اجرای تئاتر چرخ فرهنگ در 20 پارک این شهر خبر داد.

سعید بیاتیان افزود:اجرای موسیقی زنده،استفاده از گویش محلی اراک در قالب تئاتر طنز،گفت و گوی رو در رو با مردم،اجرای مسابقات متنوع فرهنگی و ارایه آموزشهای شهروندی از جمله برنامه های این نمایش سیار است.

وی بیان داشت:برای نخستین بار به منظور تاثیرگذاری بیشتر آموزشهای دیداری و شنیداری،از یک تلویزیون شهری در نمایش این تئاتر سیار استفاده شده تا میزان مخاطبان این برنامه فرهنگی افزایش یابد.

بیاتیان ادامه داد:بر اساس پیس بینی های انجام شده و آماده سازی ظرفیت ها و بسترهای لازم حدود یک تا دو هزار نفر،هر شب از این برنامه ها دیدن می کنند.

تئاتر سیار چرخ فرهنگ با مشارکت گروه فرهنگی "چشم شیشه ای" و کانون "آرا گرافیک" به مدت یک ماه هر شب در یکی از بوستانهای محله ای شهر اراک به اجرا گذاشته می شود.


مطلب شماره 253
ساعت ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٤   کلمات کلیدی: فراخوان

آگهی فراخوان مناقصه

 

شهرداری اراک در نظر دارد تهیه طرح جامع زیباسازی و مبلمان شهری شهر اراک را از طریق مناقصه عمومی به شرکت های واجد شرایط واگذار نماید.

لذا از کلیه شرکت هایی که دارای تجربه و توان تخصصی کافی در زمینه های طرحی شهری،طراحی مبلمان شهری،معماری و شهرسازی می باشند دعوت به عمل می آید جهت خرید و دریافت اسناد مناقصه از تاریخ چاپ این فراخوان به مدت پنج روز به آدرس اراک-خیابان جهاد-ابتدای فاز دو شهرک شهید بهشتی-شهرداری مرکز-طبقه دوم-امور قراردادها مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.arakcity.ir مراجعه و سئوالات مورد نظر خود را به آدرس پست الکترونیکی khadamatshahri_sharak@yahoo.com ارسال و یا با شماره های 213-313091-0861 زیباسازی و 283-313091-0861 امور قراردادها تماس حاصل نمایید.

 

سید مرتضی میری

شهردار اراک

 

دانلود اسناد مناقصه:

 

 http://www.4shared.com/document/8b3lnGb-/Asnad.html]Asnad.doc


مطلب شماره 252
ساعت ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٢   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

شهردار اراک:

پروژه‌های عمرانی از کیفیت بالایی برخوردار هستند

 

 

 

ایسنا

شهردار اراک گفت:پروژه‌های عمرانی شهر در کنار سرعت،از کیفیت بالایی هم برخوردار هستند.

سیدمرتضی میری با بیان این مطلب افزود:پروژه های عمرانی بزرگ لازمه رفع برخی از مشکلات شهری اراک هستند که از آن جمله می‌توان به اجرای پروژه 55 متری که زمینه ساز رفع برخی از مشکلات ترافیکی شهر اراک است،اشاره کرد.

وی در خصوص کمبود جایگاه CNG در شهر اراک گفت:تعداد جایگاه‌های CNG باید افزوده شود که در این رابطه در گذشته تعداد 12 نقطه از سوی شهرداری تصویب شده تا جایگاه‌های سوخت به بهره‌برداری برسند.

وی یکی از اقدامات موثر را کیفی‌سازی سازمان‌های تخصصی شهرداری عنوان کرد و افزود:برخی از سازمان‌های شهرداری مثل سازمان بازیافت و تبدیل پسماند،عملکرد مطلوبی نداشته‌اند که در زمینه کیفی‌سازی عملکرد این سازمان‌ها باید اقدام شود.

میری گفت:عمر ناوگان حمل و نقل درون شهری اراک با حمایت‌هایی که از سوی دولت در نظر گرفته شده است قابل قبول است.