روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 87
ساعت ٤:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/۳۱   کلمات کلیدی:

دادستان اراک:

 

دستگاه قضایی به عمران شهر نگاه وی‍ژه ای دارد

 

شهرداری تلاش شبانه روزی در جهت عمران اراک دارد

 

دادستان اراک گفت:نگاه دستگاه قضایی به عمران و آبادی شهر اراک نگاه ویژه ای است که بتواند با حفظ حقوق مردم بیشترین خدمت رسانی را به همشهریان داشته باشد.


علی خاقانی در نشست مشترک دستگاه قضایی با مدیران شهرداری اراک،با بیان این مطالب افزود:با توجه به اهتمامی که دستگاه قضایی اراک برای خدمت رسانی به مردم دارد شهرداری باید بیشترین استفاده و تعامل را در جهت عمران و آبادانی شهر اراک داشته باشد تا بتوان خدمت رسانی به مردم را افزایش داد.

وی با بیان این که علیرغم تلاش شبانه روزی شهرداری اراک همچنان در برخی از موارد مشکلاتی وجود دارد،خاطرنشان ساخت:هنوز چالش هایی وجود دارد که گاهی خدمت رسانی به مردم را با مشکل روبرو می کند که براین اساس باید با برگزاری جلسات و تعامل و تلاش بیشتر این مشکلات را برطرف نمود.

وی در خصوص تبلیغات شهری غیرمجاز تاکید کرد:شهرداری باید در این زمینه اطلاع رسانی مناسب را در سطح شهر انجام دهد و سپس با حکم دادستانی نسبت به برخورد جدی و قاطع با متخلفین برخورد شود.

خاقانی،ادامه داد:پس از انجام اطلاع رسانی تمام اشخاصی که در سطح شهر نسبت به تبلیغات غیرمجاز اقدام می کنند با هماهنگی دادستانی اراک تلفن آنها قطع می شود.

دادستان اراک،در خصوص مشکلی که شهرداری نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز در طبقه دوم منازل دارد،خاطرنشان ساخت:اگر شهرداری این امر را به صورت کتبی اعلام کند،مجوز قضایی کلی برای ورود به این منازل صادر می شود تا بتوان جلوی این گونه ساخت و سازها را نیز گرفت.

وی تاکید کرد:در زمین های دولتی هیچ شخصی حق ساخت و ساز ندارد و اگر حتی مجوزی نیز در گذشته در این رابطه صادر شده است آن مجوز باید ابطال شود تا جلوی این گونه ساخت و سازها در املاک بیت المال گرفته شود.

وی در خصوص تابلوهایی که جایگزین نیوجرسی ها در سطح شهر می شوند،اظهار داشت:این اقدام امر بسیار خوبی است که باید با همکاری دستگاه قضایی راهکار قانونی آن برای برخورد دوباره متخلفین و مواردی که تابلوهای نصب شده نیز با مشکل روبرو شده اند در نظر گرفته شود.

شهردار اراک نیز در این جلسه گفت:همکاری تنگاتنگی که در حال حاضر میان دستگاه قضایی و شهرداری اراک وجود دارد تنها سبب شده است که خدمت رسانی به مردم نسبت به گذشته تسریع شود.

علی اکبر کریمی،با بیان این مطلب افزود:یکی از مشکلاتی که شهرداری اراک با آن روبرو است در زمینه ساخت و سازهای غیرمجاز در طبقه دوم منازل است که در این رابطه همکای دستگاه قضایی می تواند مشکلات را برطرف کند.

وی در خصوص تعویض نیوجرسی ها با تابلو در سطح شهر نیز خاطرنشان ساخت:در این رابطه با توجه به تصمیمی که در شورای تامین گرفته شد مبنی بر اینکه نیوجرسی ها از سطح شهر برداشته شوند قسمت اعظمی از نیوجرسی ها از سطح شهر برداشته شده است و قرار بر این شده است که جایگزین نیوجرسی ها از تابلو مناسب استفاده شود که هم اعمال قانون باشد و هم نوعی اطلاع رسانی در این زمینه صورت گیرد.

کریمی با اشاره به در پیش بودن هفته قوه قضاییه خاطرنشان ساخت:با توجه به اینکه هفته قوه قضاییه در پیش است،شهرداری اراک حاضر است که با همکاری دادگستری استان مرکزی نمایشگاهی از دست آوردهای قوه قضاییه در قلعه سلطان آباد قدیم برپا کند.

معاون دادستان اراک نیز در این جلسه گفت:در رابطه با برخی از مشکلاتی که شهرداری اراک با آن روبرو است فرهنگ سازی نقش مهمی را برعهده دارد که شهرداری اراک باید با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی زمینه را برای جلوگیری از بروز تخلفات فراهم کند.

محمدرضا رحمتی،با بیان این مطالب افزود:تسهیل راهکارهای قانونی برای ساخت و سازهای مجاز و فراهم کردن امکانات لازم می تواند سبب شود تا دیگر شاهد بروز این گونه مشکلات در شهرداری اراک نباشیم.

وی در خصوص تابلوهای جایگزین نیوجرسی ها در سطح شهر خاطرنشان ساخت:در صورتی که تابلوهای سطح شهر مخدوش و یا سرقت شوند شهرداری می تواند از مالک متخلف اعلام جرم کند تا برخورد قاطعانه از سوی دستگاه قضایی صورت گیرد.

هاشم زاده،قاضی وی‍ژه رسیدگی به دعوی شهرداری نیز در این جلسه گفت:تعاملاتی که شهرداری اراک با دستگاه قضایی داشته است سبب کاستن از حجم شکایت از شهرداری اراک شده است.

وی خاطرنشان ساخت:تابلوهایی که در رابطه با جایگزین نیوجرسی ها در جلوی منازل با ساخت و سازهای غیرمجاز نصب می شود باید به گونه ای نصب شود که در صورت کنده شدن از جایش تحت عنوان تخریب قابل پیگرد باشد و در صورت ربوده شدن نیز تحت عنوان سرقت قابل پیگرد باشد.

ابوالفضل شالی بیک،مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک نیز گفت:در رابطه با تبلیغات روی مبلمان شهری،گاهی تخریب هایی روی علایم صورت می گیرد که باید دستگاه قضایی در این رابطه اقدام لازم را انجام دهد.