روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 96
ساعت ٩:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٩   کلمات کلیدی: سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اراک

سم پاشی در طیف وسیع آغاز گردیده و تا پایان تابستان ادامه می یابد

 

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اراک در خصوص مبارزه و از بین بردن آفات نباتی و حشرات،در محدوده شهری گفت:سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اراک،با هدف مبازه بر علیه آفاتی از قبیل شپشکهای نباتی (شپشک اروپایی نارون،انواع سپردارها) انواع شته (شته معمولی نارون،شته سیاه و...) انواع برگ خوارها(پروانه برگ خوار نارون،سوسک قهوه ای و...) انواع زنجرکها،زنجره،پسیل زبان گنجشک،انواع کنه های نباتی از قبیل (کنه تار عنکبوتی و مگس سفید و...) اقدام به سم پاشی گسترده در سطح شهر نموده است.


احمد حسنی افزود:سم پاشی در طیف وسیع آغاز شده و تا پایان تابستان ادامه می یابد؛سم پاشی عمدتاً شبانه از ساعت 22 الی 6 صبح به علت مناسب بودن دمای هوا و با توجه به کمی تردد شهروندان و خودروها صورت می گیرد.

وی اظهار داشت:عملیات سم پاشی زیر نظر کارشناسان حفظ نباتات سازمان و در مواردی خاص با مشاوره کارشناسان جهاد کشاورزی انجام گرفته و محدوده کل فضای سبز تحت پوشش سازمان با توجه به نوع پوشش گیاهی و شرایط آب و هوایی و نوع آفت در سه مرحله سم پاشی می گردد.

حسنی گفت:انواع سم های مورد استفاده کاملاً استاندارد و دقیقاً طبق نظر کارشناسان بکارگیری می شوند.

برخی از سموم مورد استفاده شامل:دیازینون،پریمور،متاسیستوکس؛همچنین سموم کنه کش شامل:پروپارزیت،ارتوس،می باشد و در مواقع لزوم همراه با روغن های معدنی شامل روغن ولک استفاده می شود.

وی در پایان عنوان کرد:تاکنون بیش از 60 درصد فضای سبز سطح شهر سم پاشی گردیده و عملیات سم پاشی به طور ممتد ادامه خواهد داشت.