روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 107
ساعت ٩:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٢   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

نشست مشترک فرماندهی پلیس راهور استان مرکزی با شهردار اراک

نشست مشترکی با حضور فرماندهی پلیس راهور استان مرکزی،همچنین روسای واحدهای عملیات،بازرسی،اجراییات و تنی چند از افسران پلیس راهنمایی و رانندگی در شهرداری اراک برگزار گردید.


در این نشست فرماندهی پلیس راهور استان مرکزی گفت:پلیس راهنمایی و رانندگی برای کاهش مشکلات و رفع معضلات موجود در زمینه کاری خود بنا را بر انجام کار دقیق کارشناسی قرار داده و کارشناسان این اداره با تمام دقت و توان در حال انجام وظیفه هستند.

سرهنگ آبایی انجام مباحث مطالعاتی را از مواردی خواند که سرلوحه برنامه کاری راهنمایی و رانندگی قرار گرفته است.

وی گفت:ما با تبیین طرح کارشناسی و انجام تست های مختلف به سنجش بار ترافیکی در معابر شهر اراک و راههای مواصلاتی پرداخته ایم و بر این اساس به اعمال طرحهای ترافیکی در جهت کنترل،هدایت و تسهیل عبور و مرور اقدام می نماییم.

آبایی کار شهرداری در تعریض و بهسازی خیابان شهید شیرودی را به معجزه تشبیه کرده و اظهار داشت:با انجام این پروژه بار ترافیکی خیابان شریعتی به سمت میدان راه آهن همچنین خیابان شهید قدوسی و خیابان شهید رجایی شکسته شده و قسمت عمده ای از مشکلات ترافیکی گره خورده در این محدوده حل گشت.

وی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه فعالیتها و اقدامات موثر شهرداری اراک و سازمانهای تابعه همچنین خدمات ارایه شده توسط سازمان حمل و نقل و ترافیک،خواستار تعامل و همکاری هرچه بیشتر این دو مجموعه با یکدیگر شد و عنوان کرد:مجموعه نیروها و کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی همچون عزیزان فعال در شهرداری اراک صادقانه و بدون هیچگونه توقع و چشم داشتی در خدمت به مردم خصوصاً شهروندان عزیز اراکی مشغول بکار بوده و در هر شرایطی آماده اند و امیدواریم که همگام با شهرداری در اداره شهر و خدمت رسانی به مردم گامهای بلندی برداشته و پیشرو باشیم.

آبایی با تقدیم لوح تقدیر به علی اکبر کریمی شهردار اراک از طرف فرماندهی نیروی انتظامی استان مرکزی از زحمات و تلاشهای وی و مجموعه شهرداری اراک تقدیر و تشکر بعمل آورد.

شهردار اراک نیز در این نشست بیان داشت:تلاشها و زحمات شبانه روزی پرسنل و کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی از نظرها دور نبوده و بر کسی پوشیده نیست و همراهی و همکاری ویژه مجموعه راهنمایی و رانندگی با شهرداری اراک ستودنی و قابل تقدیر است.

دکتر علی اکبر کریمی گفت:کار راهنمایی و رانندگی با مجموعه شهر و شهرداری پیوند خورده و از این نظر کار شما ارتباط تنگاتنگ با کار شهرداری دارد.

وی عنوان کرد:مقوله حمل و نقل و ترافیک مقوله اساسی و جزء لاینفک زندگی امروز به شمار می رود بدین لحاظ حل مسائل و مشکلات در این زمینه باید در اولویت کاری سازمانها و ارگانهای مربوطه قرار گیرد.

وی گفت:امروزه در تمامی دنیا برای ساماندهی،ساختن و درست کردن در مقوله های مورد بحث هزینه های زیادی صرف می شود با توجه به پیشرفت صنایع حمل و نقل خصوصاً خودروسازی معابر شهری نیز باید گسترش یابند؛ما نیز در زمینه ساخت زیربناها تلاش خوبی را آغاز کرده ایم البته نباید از مبحث کاهش ترددها و دولت الکترونیک غافل شویم.

کریمی اضهار داشت:مجموعه شهرداری با تعامل و مشورت و بکارگیری نظرات صاحبنظران،موفق به ارایه خدمات شایان و قابل توجهی به شهروندان شده است.

وی گفت:هدف همه ما ساختن شهری زیباتر و آبادتر نسبت به گذشته و فراهم کردن محیطی آرام و سالم برای شهروندان است که امیدواریم همه دست در دست یکدیگر به آبادگری بپردازیم؛ما چه در این جایگاه قرار داشته باشیم و چه نباشیم همواره باید خدمت رسانی و سازندگی اشعار و سرلوحه عمل خود در تمامی شئون قرار دهیم.

در ادامه کریمی برخی پروژه های در دست اقدام و انجام شده شهرداری اراک،که در کاهش معضلات ترافیکی و تسهیل حمل و نقل شهری تاثیرگذار بوده و نقش کلیدی دارند را به شرح ذیل بیان نمود:طرح اصلاح هندسی معابر شهری،طرح اصلاح هندسی چهار راهها،طرح هوشمند سازی چراغ های راهنمایی،طرح احداث پل شهرک ولیعصر،طرح جامع احداث پل مشتاقی،طرح احداث زیرگذر از منطقه علم الهدی به شهرصنعتی،طرح بزرگ احداث معبر 55 متری،طرح تعویض خیابان سوم شعبان،طرح احداث میدان ورودی شهرک علی ابن ابیطالب،پروژه بزرگ احداث پل شهید ناصر بختیاری،پروژه بزرگ تقاطع غیرهمسطح میدان جهاد،پروژه تعریض کمربند شمالی اراک،احداث تقاطع میدان انقلاب،تقاطع میدان محیط زیست،تقاطع میدان صنعت،تقاطع میدان بسیج و تقاطع غیرهمسطح میدان امام.

علی اکبر کریمی در دستور کار قرار گرفتن طرح جامع میدان شهدای اراک را یکی از مهمترین و حساس ترین پروژه های شهری در سال 88 بیان نموده و اظهار داشت:طرح جامع میدان شهدا در کمیته مشورتی و با حضور مشاور مطرح و بررسی خواهد شد؛این طرح با هدف کاهش بار ترافیکی مرکز شهر و تسهیل رفت و آمد شهروندان تدوین شده است.