روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 12
ساعت ۱:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢٥   کلمات کلیدی:

شهردار اراک:

باید کرهرود و سنجان را با حفظ فضای سبز آنها مورد عمران و آبادی قرار داد

شهردار اراک گفت:باید کرهرود و سنجان را با حفظ فضای سبز آنها مورد عمران و آبادی قرار داد که این امر سبب بوجود آمدن یک مکان مناسب جهت استراحت مردم می شود.

دکتر علی اکبر کریمی در جلسه کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اراک، با بیان این مطلب افزود:با توجه به پتانسیل توریستی و تفریحی موجود در کرهرود و سنجان باید الحاق این دو شهرستان به اراک با سرعت بیشتری انجام گیرد.

وی گفت:الحاق کرهرود و سنجان به اراک،اقدام بسیار خوبی است که می تواند زمینه را برای اقدامات شهرسازی فراهم کند.


کریمی ارزش کرهرود و سنجان را با توجه به فضای سبز بالا و کارکرد تفریحی و توریستی که دارند بسیار مناسب دانست و اظهار داشت:کرهرود و سنجان برای اراک ارزش بالایی دارند و سبب می شود که اراک از لحاظ مناطق سبز و تفریحی دارای شرایط خوبی شود و بتوان زمینه عمران و آبادی کرهرود و سنجان را نیز فراهم آورد.

وی تاکید کرد:الحاق کرهرود و سنجان به شهرستان اراک همانطور که دارای ویژگیهای بسیار مهمی است مشکلاتی را نیز برای شهرداری اراک به همراه دارد که بر این اساس معوقات پرداخت نشده مردم این دو شهر،مشکلات و بی نظمی هایی را به همراه می آورد.

شهردار اراک در خصوص عدم پرداخت معوقات سالهای گذشته مردم کرهرود و سنجان گفت:باید برای جلوگیری از بروز مشکلات برای شهرداری ساز و کار مشخصی تدوین شود.

وی انجام یک پروژه تحقیقاتی برای ارائه یک تصویر روشن از کرهرود و سنجان را لازم دانست و گفت:مشاوران باید یک طرح تحقیقاتی در زمینه کرهرود و سنجان تهیه کنند تا بتواند راهنمای فعالیت باشد و زمینه انجام اقدامات شهرسازی را نیز فراهم کند.

وی در خصوص ویژگی های طرح مطالعاتی کرهرود و سنجان اظهار داشت:باید در این طرح شرایط و مکان های دقیق کرهرود و سنجان را مورد بازبینی قرار داد و بر این اساس چالش ها،مشکلات و فرصت های موجود در کرهرود و سنجان را مورد بازبینی قرار دهیم.

معاون عمرانی استانداری مرکزی نیز در این جلسه گفت:الحاق کرهرود و سنجان به شهرستان اراک باید با مصوبه دولت صورت گیرد و بر این اساس اقدام شود.

هوشنگ بازوند افزود:مسوولین استانی در پی آن هستند که الحاق کرهرود و سنجان به شهرستان اراک را پی بگیرند و بر این اساس فعالیت کنند و این امر باید به تصویب هیت دولت برسد تا امکان پذیر باشد.

وی در خصوص تجدید نظر در طرح جامع شهر اراک اظهار داشت:باید تجدید نظر مناسب در طرح جامع شهر اراک صورت گیرد تا بر اساس آن بتوان زمینه را برای الحاق کرهرود و سنجان به اراک فراهم کرد.

وی الحاق کرهرود و سنجان به اراک را دارای منافع زیادی برای کرهرود و سنجان دانست و اظهار داشت:این امر اگر صورت گیرد ارزش افزوده بسیاری برای کرهرود و سنجان را به همراه دارد که باید زمینه را برای انجام این طرح در اراک فراهم کرد.

بازوند تاکید کرد:باید کرهرود و سنجان از جغرافیایی سیاسی استان مرکزی حذف شود که این امر تنها با مصوبه هیئت دولت امکان پذیر است.

معاون عمرانی استانداری مرکزی مصوبه شورای اسلامی شهر را در این خصوص بی ارزش عنوان کرد و افزود:مصوبه شورای اسلامی شهر اراک در زمینه الحاق کرهرود و سنجان به اراک ارزش حقوقی ندارد و تنها مرجع نظر دهنده در این خصوص هیئت دولت است.

رییس شورای اسلامی شهر اراک نیز در این جلسه گفت:طرح جامع شهر اراک نباید خیلی گسترده وایده آل چیده شود که این امر سبب می شود تا زمان زیادی برای انجام آن صرف شود و نتایج لازم نیز از آن به دست نیاید.

سیدعلی قائم مقامی با بیان این مطلب افزود:برخی از بی نظمی هایی که در مناطق شهری اراک مشاهده می شود همه بر این اساس است که برنامه ها بسیار بلند مدت تهیه شده است و بر این اساس بی نظمی ها و مشکلاتی در اجرای آن بوجود آمده است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر اراک نیز در این خصوص گفت:در زمینه طرح جامع شهر اراک باید اعتبار مشخص و زمان انجام آن نیز پیش بینی شود و بر این اساس زمینه برای اقدام فراهم شود.

محمد حسن احمدی با بیان این مطلب افزود:مسوولین استانی باید در خصوص تامین اعتبار و برنامه ریزی برای زمان بندی آن تصمیم نهایی را بگیرند و بر این اساس زمینه را برای فعالیت فراهم کنند.

وی تعامل مجموعه مدیریت شهری استان مرکزی را در زمینه طرح های عمرانی و طرح جامع شهر اراک بسیار مهم دانست و گفت:مجموعه مدیریت شهری باید با تعامل مثبت در جهت فراهم آوردن زمینه طرح جامعه شهر اراک فعالیت کنند و بر این اساس با برنامه ریزی بتوان زمان انجام طرح جامع شهر اراک را به کمترین زمان ممکن تقلیل داد.

وی عدم همکاری صنایع شهر اراک را در زمینه مدیریت شهری بسیار مهم توصیف کرد و گفت:صنایع شهر اراک و برخی از نهادهای دولتی همکاری لازم را در جهت مدیریت شهری انجام نمی دهند که این امر سبب بروز مشکلاتی برای خدمات شهری می شود که بر این اساس باید زمینه را برای فعالیت های شهرسازی فراهم کرد.