روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 14
ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۱   کلمات کلیدی:

طی مراسمی به مناسبت عید سعید غدیرخم صورت گرفت:

 

اعطا درجه به کارکنان سازمان آتش نشانی اراک

 

شهردار اراک گفت:سازمان آتش نشانی یک سازمان شبه نظامی است که بر این اساس به آنها درجه تعلق می گیرد.


دکترعلی اکبر کریمی در جریان اعطای درجه به کارکنان آتش نشانی اراک،با بیان این مطلب افزود:آتش نشانان دارای وظایف بسیار خطیری هستند که بر این اساس باید حمایت های لازم از آنها صورت گیرد.

وی خاطرنشان ساخت:به منظور پاسداشت خدمات کارکنان آتش نشانی اراک،به کلیه پرسنل آتش نشانی ارتقای شغلی و درجه اعطا می شود که از این پس آتش نشانان نیز از مزایای آن بهره مند می شوند.

وی یادآور شد:اعطای درجه به فعالان این بخش به منظور ارتقای بهره وری و اجرای کامل ماموریت ها صادر شده که ضروری است با انجام آن خلاءهای موجود را برطرف نمود.

کریمی با اشاره به عیدغدیرخم اظهار داشت:رویداد غدیرخم اتمام حجت در خصوص نحوه هدایت بشریت وچگونگی ولایت از سوی پیامبر اعظم (ص) و معرفی امام علی (ص) و امامت ایشان و خاندان اهل بیت عصمت و طهارت بود که وظیفه هدایت بشریت را مشخص نمود.

شهردار اراک اظهار داشت:هنگامی جامعه اسلامی ایران از تمام خطرها مصون می شود که مردم ایران در خط ولایت فعالیت کنند و با حضور در صحنه ها زمینه دسیسه چینی غرب را بگیرند.

کریمی ادامه داد:آتش ‌نشانان انسان ‌های از جان گذشته‌ای هستند که برای نجات جان حادثه‌دیدگان،جان خود را به خطر انداخته و فداکاری می‌کنند.

وی در پایان افزود:هم ‌اکنون 116 آتش ‌نشان در شش ایستگاه آتش‌ نشانی در اراک مشغول ارائه خدمت هستند که با پیگیری ‌های انجام شده و طی مراحل قانونی کلیه این عزیزان موفق به اخذ درجه گردیدند.

رییس شورای اسلامی شهر اراک نیز در این مراسم گفت:عملکرد کنونی شهرداری اراک قابل قبول است و بر این اساس اقدامات کارشناسی صورت گرفته است.

سیدعلی قائم مقامی با بیان این مطلب افزود:در کمیسیون های مختلف شورای اسلامی شهر اراک عملکرد شهرداری به صورت تخصصی کارشناسی می شود که بر این اساس اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری اراک قابل قبول می باشد.

وی اظهار داشت:شورای اسلامی شهر و شهرداری اراک در جهت خدمت رسانی به مردم در زمینه های گوناگون تلاش بسیاری انجام می دهد تا بتواند خدمت رسانی به مردم را به بالاترین میزان برساند.

وی با اشاره به فرارسیدن عید غدیر خم اظهار داشت:اگر مسلمین جهان به خوبی حادثه غدیر را درک می کردند و چشمه ولایت به خوبی در میان ملل مسلمان جاری بود،وضعیت جوامع اسلامی بسیار بهتر و مناسب تر از وضعیت کنونی بود.

رییس شورای اسلامی شهر اراک با اشاره به اینکه ملل اسلامی باید مفهوم واقعی این رویداد را بفهمند وآن را به درستی درک کنند،عنوان داشت:متاسفانه هم اینک به دلیل دور بودن بسیاری از کشورهای اسلامی از عمق مفاهیم اسلام شاهد آن هستیم که کشوری مسلمان مرزهای خود را بر مردم مسلمان غزه بسته است و اجازه جنایت صهیونیست ها را در این منطقه می دهد.

قائم مقامی در پایان با ابراز تاسف از سکوت کشورهای مسلمان در خصوص حوادث یک سال گذشته در غزه یادآورشد:این مایه تاسف است که برخی از مسئولان کشورهای اسلامی با رژیمی دست دوستی می دهند که کاملاً جعلی است.

گفتنی است برای نخستین ‌بار در استان مرکزی درجه آتش ‌نشانی به آتش ‌نشانان اراکی اعطا شد.

شایان ذکر است در پایان علاوه بر اعطا درجات آتش نشانان از 4 تن از سادات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اراک با اهدا لوح و جوایزی تقدیر شد و همچنین از طرف سازمان آتش نشانی از گروه ورزش باستانی این سازمان تقدیر شد.

همچنین از طرف هیات ورزش باستانی استان مرکزی و امور ورزش بانک ملی استان از عبدالله اسماعیلی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اراک به جهت حمایت مثبت از ورزش با اهدا لوح تقدیر شد.