روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 15
ساعت ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۱   کلمات کلیدی:

جواب نظرات همشهریان عزیز

1-

(با سلام

آیا این امکان وجود داره که مردم مشکلات شهری را از طریق پیام کوتاه به گوش مسئولین برسانند.منظورم اینه که 137 دارای یک سیستم دریافت پیام کوتاه شود.

با تشکر نویسنده:پیمان)

 

جواب این همشهری عزیز:

خدمت این دوست عزیز عرض می کنیم که امکان ارسال پیام کوتاه به سامانه 137 وجود دارد و همشهریان عزیز می توانند مشکلات خود را از طریق ارسال پیام کوتاه به شماره 30007137،به گوش مسئولین برسانند.

 

 

***************************************

2-

(من چند سوال از معاون محترم خدمات شهری دارم.

1- سطل زباله در سطح شهر به تعداد بسیار کم وجود دارد و یک معزل من و دیگر شهروندان هم همین معزل سطل زباله در سطح شهر است.آیا برنامه ای برای نصب سطل های زباله وجود دارد؟

2- علی رغم اینکه در بسیاری از شهرها بحث آگهی های دیواری کنترل شده است و با توجه به ماده 55 قانون شهرداری در خصوص آگهی های روی دیوارها چرا هیچگونه اقدامی برای رفع این مشکل در اراک نمی شود؟

3-با توجه به ماده 55 قانون شهرداری در خصوص رفع چاله های پیاده روها چرا چاله های ذکر شده در وبلاگم و نیز نامه ای که از رئیس شورای شهر در این خصوص به شهرداری ارسال شد هیچ تاثیری نداشت؟

4- چرا جوی های مرکز شهر ماهها تمیز نشده اند؟

از ایشان تقاضا دارم به این سوالات من پاسخ دهند چون ماهها فکر من را درگیر کرده است.

نویسنده:اراک شهر ما)

 

جواب این همشهری عزیز:

1-سطل های زباله مکانیزه از نظر کاربری در شهر اراک با توجه به مناسب نبودن زیرساخت ها و امکانات و وسایل شستشو و ماشین آلات مکانیزه جهت تخلیه آنها،مفید واقع نشده اند و متاسفانه به دلیل استفاده نادرست شهروندان از این سطل ها،معاونت خدمات شهری شهرداری اراک تصمیم به نصب سطل های مکانیزه جدید در مناطق آپارتمان نشین اراک نموده است و بر اساس این تصمیم این سطل های مکانیزه جدید در مناطقی که کاربرد دارد توزیع می شود.

2-شهرداری اراک با همکاری دستگاه قضایی استان اقدام به قطع تلفن آگهی ها و کلیشه های دیواری نموده است که نتایج این اقدام کاهش این آگهی ها بر روی دیوارهای شهر بوده است.

3-شهرداری اقدام به رفع چاله های موجود در شهر اراک نموده است که بعنوان نموده پیاده روی مقابل سرای مسچی جنب پل هوایی در ابتدای بازار مورد بازسازی و ترمیم قرار گرفته است.

4-به دلیل عدم رعایت کسبه و سبزی فروش ها و میوه فروشهای اطراف مرکز شهر،تلاش کارگران خدمات شهری نمود چندانی ندارد.

 

********************************

3-

(با سلام

ضمن خسته نباشید خدمت شما می خواستم بپرسم که تکلیف خیابان پانزده خرداد کی معلوم می شود،الان مدت 7ماه است که همین جوری مانده و خیلی نمای شهر را خراب کرده است حدفاصل پل شهرصنعتی تا میدان جهاد اگر جوابی بدهید ممنون می شوم.باتشکر از زحمات شهرداری اراک

نویسنده:عباس حسنی)

 

جواب این همشهری عزیز:

به اطلاع این شهروند عزیز می رساند همانطور که مطلع هستید این خیابان بخشی از پروژه تقاطع غیرهمسطح جهاد می باشد که بعد از اتمام این پروژه و ساخت پلهای در دست اجرا به طور حتم این خیابان نیز مانند خیابان شهید شیرودی به یکی از زیباترین خیابانهای اراک تبدیل خواهد شد.