روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 16
ساعت ٧:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/٢   کلمات کلیدی:

شهردار اراک در جریان بهره برداری از فاز اول پروژه های خیابان شهید شیرودی اراک:

شهرداری نهاد خدمتگذار به مردم است

شهردار اراک گفت:شهرداری اراک تلاش لازم در جهت خدمت گذاری به مردم را انجام می دهد و بر این اساس نهاد خدمت گذار به مردم است.


دکتر علی اکبر کریمی در مراسم جشن عید سعید غدیرخم و بهره برداری از فاز اول پروژه خیابان شهید شیرودی که توسط شهرداری اراک در مسجد ولیعصر (عج) برگزار شد،با بیان این مطلب افزود:برای پایان یافتن هرچه سریع تر پروژه خیابان شهید شیرودی اراک،پرسنل خدوم شهرداری اراک با تلاش شبانه روزی در جهت تکمیل پروژه فعالیت کردند.

وی با اشاره به تعاملات گسترده صورت گرفته برای انجام این پروژه یادآور شد:پروژه خیابان شهید شیرودی اراک با توجه به اینکه در مناطق شهری انجام می شد نیازمند تعاملات گسترده با دستگاههای دیگر بود که بر این اساس تعاملات بسیار نزدیکی با دستگاههای مختلف انجام شد تا بتوان این پروژه را هرچه سریع تر به پایان رساند.

وی خیابان شهید شیرودی اراک را نخستین خیابان در استان مرکزی دانست که کابل های برق آن به صورت زیرزمینی عبور کرده است و خاطرنشان ساخت:با تعاملات بسیار گسترده ای که با شرکت برق صورت گرفت شبکه بندی برق این خیابان به صورت زیرزمینی انجام شد که از این بابت این خیابان دارای شرایط بسیار ممتازی است.

کریمی هزینه های انجام این پروژه را برای شهرداری اراک 7 میلیارد تومان برآورد کرد و افزود:این اعتبار در زمینه تملک خانه های موجود در طرح،اصلاح شبکه های شهری آب،برق،گاز و تلفن و همچنین هزینه های اجرایی شده است.

شهردار اراک در خصوص تکمیل پیاده روهای خیابان شهید شیرودی نیز تاکید کرد:هنوز کار شرکت آب و فاضلاب در جهت عبور لوله های فاضلاب به اتمام نرسیده است که هرگاه اقدامات شرکت آب و فاضلاب به پایان رسد،در اولین فرصت در این زمینه اقدام لازم صورت می گیرد.

وی شهرداری اراک را نهاد خدمتگذار به مردم این شهر دانست و گفت:شهرداری اراک در مسیر خدمتگذاری به مردم حرکت مستمر دارد و با توجه به اولویت های تعیین شده از سوی شورای اسلامی شهر اراک اقدامات لازم را انجام می دهد.

وی با اشاره به دامنه گسترده فعالیت های شهرداری گفت:شهرداری در زمینه خدمت رسانی به همه مردم فعالیت می کند و بر این اساس باید حمایت های لازم از این نهاد خدمت گذار به عمل آید.

دکتر علی اکبر کریمی در ادامه افزود:مرحله نخست پروژه خیابان شهید شیرودی از زمستان سال گذشته با جابه‌جایی و انتقال درختان کاشته شده در این خیابان آغاز شده و امروز به بهره‌برداری می رسد.

وی تصریح کرد:این پروژه در دو فاز طراحی شده که فاز اول آن شامل اصلاح هندسی،تعریض،بهسازی وضعیت خیابان و راه‌ های دسترسی تمام معابر فرعی به طول 800 کیلومتر و فاز دوم شامل زیباسازی و نصب تندیس،ایجاد سرپناه اتوبوسرانی و ... است.

شهردار اراک با اشاره به حذف یک میدان غیر‌استاندارد از این خیابان اظهار داشت:با کارشناسی ‌های انجام شده و اصلاح هندسی،گره ترافیکی این خیابان به طور کامل برطرف شده است.

کریمی با بیان اینکه در اجرای این طرح از تمام توان شهرداری استفاده شده است،گفت:به منظور اجرای هرچه سریع‌تر این پروژه،اکیپ ‌های امانی مناطق سه‌ گانه شهرداری به کار گرفته شدند.

وی از پیشرفت 80 درصدی پروژه پل شهید بختیاری خبر داد و اظهار داشت:در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی این طرح تا پایان سال جاری به بهره ‌برداری می رسد.

شهردار اراک در پایان احداث تقاطع غیرهمسطح در میدان انقلاب و انتهای خیابان امام را از برنامه‌های سال آینده این شهرداری عنوان کرد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر اراک نیز در این مراسم ضمن تبریک عید سعید غدیرخم،از شهردار و مسئولین شهرداری به جهت اتمام سریع و عظیم پروژه شهید شیرودی قدردانی کرد.

حسن احمدی افزود:رویکرد اعضای شورای شهر بویژه شهردار اراک به وجود آوردن شرایط و زمینه هایی است تا حرکتهای عمرانی و فرهنگی متنوع روز به روز بیشتر گردد تا شهروندان اراکی بتوانند شاهد افتتاح پروژه های مختلف در شهر باشند.

وی به مدیریت واحد شهری در ایران اشاره کرد و خاطرنشان کرد:عدم وجود مدیریت واحد شهری در شهرها و به تبع آن ناهماهنگ بودن دستگاه ها از عمده دلایل ایجاد مشکل در اتمام پروژه های بزرگ و کوچک است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر اراک در پایان گفت:پروژه ای که امروز شاهد افتتاح آن هستیم با تلاش شبانه روزی مسئولین و کارکنان شهرداری اراک صورت گرفته که نشانگر وجود تعامل و هماهنگ بودن واحدهای متخلف با یکدیگر است.

در ادامه مراسم حجت الاسلام میرمرادی،رییس بنیاد بین المللی غدیر استان به نقش ولایت در آیات و احادیث نهج البلاغه و امامت امام علی(ع) اشاره کرد و یادآور شد:کسی در آن زمان برتر و مناسبتر از حضرت علی (ع) برای هدایت و راهنمایی مردم نبود.

مشاور شهردار و رییس اداره روابط عمومی و آمار شهرداری اراک نیز در حاشیه این مراسم گفت:با توجه به اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری اراک پروژه خیابان شهید شیرودی (راه آهن) پیش از موعد مقرر به پایان رسیده است.

مهدی میرزابابایی با بیان اینکه شهرداری با تمام امکانات خود در جهت اتمام هر چه سریعتر این پروژه فعالیت کرده است،گفت:شهرداری اراک در اجرای طرح بهسازی این خیابان به صورت شبانه روزی و با تعامل با سایر دستگاه های ذیربط نسبت به اجرای آن اقدام کرده است.

وی توضیح داد‌‌:شرایط مناسب آب و هوایی در ماههای گذشته سبب شده است تا انجام پروژه جلوتر از برنامه محقق شود به گونه ای که هم اینک همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر شاهد به بهره برداری رسیدن این طرح در یکی از پرترددترین خیابانهای اراک هستیم.

میرزابابایی در زمینه مبلمان شهری و زیباسازی این خیابان نیز گفت:شهرداری اراک اقدامات لازم در این زمینه را در دستور کار خود قرار داده است و بزودی اجرای طرح زیباسازی مبلمان شهری در خیابان شهید شیرودی به پایان خواهد رسید.

در پایان این مراسم از نهادها،سازمانها و تعدادی از اهالی ساکن خیابان شهید شیرودی که شهرداری را در اجرای این پروژه یاری کردند با اهدا لوح تقدیر قدردانی شد.

شایان ذکر است اقامه نماز مغرب و عشاء،اجرای مداحی و نیز مراسم آتش بازی از دیگر برنامه های جانبی این مراسم بود.