روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 180
ساعت ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٧   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

جانشین شهردار اراک:

خواهان وجود بدنه کوچک اما کارآمد در شهرداری هستیم

جانشین شهردار اراک گفت:شهر اراک به یک جراحی نیاز دارد که این عمل سبب بروز مشکلات و چالش هایی می شود اما،به مرور زمان این مشکلات از بین رفته و اراک آبادتر خواهد شد.

علیرضا محمودی در جمع اهالی رسانه استان مرکزی،با بیان این مطلب افزود برای افزایش خدمت رسانی به مردم و بوجود آوردن تغییرات گسترده در محیط شهری،نیاز به تغییر در ساختار شهرداری و تخصصی کردن کارها بود که براین اساس تعداد سازمان های وابسته شهرداری از 6 سازمان به 13 سازمان تخصصی افزایش یافت.

وی با اشاره به برخی از نتایج تخصصی کردن اقدامات در شهرداری اظهار داشت:یکی از مهمترین اثرات این موضوع رفع تمرکز زدایی و تکریم عملی ارباب رجوع و تسریع در روند اجرایی پروژه‌ها بوده است.


وی تاکید کرد:در گذشته شهرداری به صورت یک سازمان بزرگ و کم تحرک به فعالیت خود ادامه می داد که برای انجام برخی از پروژه‌ها با مشکل زیادی روبرو بود.

معاون خدمات شهری شهرداری اراک خاطرنشان ساخت:برای کاستن از حجم تمرکزی که در مرکز شهر اراک وجود دارد،شهرداری اقدام به تمرکز زدایی کرد که در این راستا مناطق شهرداری به صورت مستقل فعالیت می‌کنند و تنها پروانه های ساختمانی بزرگ را از شهرداری مرکز استعلام می کنند.

وی افزود:با توجه به شرایطی که در شهر اراک حاکم است،شهرداری باید به اقدامات زیر ساختی دست بزند تا بتواند شرایط مطلوب را در اراک حاکم کند.

وی یکی از مهمترین رویکردهای شهرداری در سالجاری را توجه به مبلمان شهری عنوان کرد و افزود:طرح جامع مبلمان شهری در مراحل آخر واگذاری خود است که این امر می‌تواند بسیاری از چالش ها را از بین ببرد.

محمودی ادامه داد:مناسب سازی گذرگاه‌های عابرین پیاده،خصوصاً معلولین و طراحی گردشگاه‌های مناسب از جمله اقداماتی است که از سوی شهرداری اراک در حال اجراست.

وی افزود:شهرداری اراک با برنامه ریزی،بسیاری از گره‌های ترافیکی شهر اراک را از بین برده است که این امر می‌تواند در روند روبه رشد توسعه خدمات شهری موثر باشد.

جانشین شهردار اراک با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان عنوان داشت:در این ماه طرح ایمن سازی و نظافت مساجد و خط کشی درب مساجد با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه استان مرکزی به مرحله اجرا در آمده که تاکنون از تعداد 48 مسجد،8 مسجد آن انجام شده است.

وی یکی از مشکلات مدیریت شهری را وجود متولی‌های متعدد در امر مدیریت شهری عنوان کرد و گفت:در این راستا شهرداری اراک تعامل گسترده‌ای با سازمان های دیگر که در امر خدمات رسانی فعالیت می کنند برقرار کرده است.

وی از بررسی و مطالعه طرح جامع میدان شهدای اراک خبر داد و افزود:این طرح می تواند بسیاری از مشکلات و چالش هایی که در حال حاضر وجود دارد را از میان بردارد و نمای بسیار زیبایی به محیط شهری اراک بدهد.

محمودی خاطرنشان ساخت:در زمینه جذب مشارکت خصوصی و سرمایه گذار در اراک نیز با تلاش های صورت گرفته چند پروژه در اراک با مشارکت بخش خصوصی در حال انجام است.

وی گفت:سیاست شهرداری اراک،نظارت و سیاست گذاری است و براین اساس خواهان وجود بدنه کوچک ولی کارآمد در شهرداری اراک هستیم.

وی در خصوص اقدامات سازمان‌های وابسته به شهرداری بیان کرد:سازمان‌های وابسته به شهرداری اقدامات بسیار مناسبی را انجام داده‌اند و هر کدام در زمینه وظایف تخصصی خود توانسته‌اند که تغییرات بنیادینی بوجود آورند.
محمودی در رابطه با پروژه‌های بزرگ عمرانی شهرداری اراک گفت:این پروژه های بزرگ در هفته دفاع مقدس به بهره برداری می رسند.

جانشین شهردار اراک روند اجرایی پروژه های شهرداری اراک را مناسب ارزیابی کرد و گفت:با توجه به حجم بتن،حجم عملیات عمرانی و آسفالت و زیرسازی؛روند طی شده برای پروژه های شهرداری اراک بسیار جالب توجه بوده است.

وی گفت:در ماه های اخیر با حمایت استانداری مرکزی،5 دستگاه جاروب با اعتبار یک‌‌ میلیارد تومان تهیه شده که امکان شستشوی جدول های کنار خیابان و جارو زدن آنها را فراهم کرده است.

معاون خدمات شهری شهرداری اراک در پایان تصریح کرد:در حال حاضر با توجه به امکانات تهیه شده،خیابان های اصلی سطح شهر به صورت مکانیزه جارو می شوند و سیستم حمل زباله کل شهر هم تا پایان سال به صورت سیستم خاورهای پرس شونده در می آید.