روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مانور خودروهای ستاد زمستانه شهرداری اراک برگزار شد
ساعت ۸:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٧   کلمات کلیدی:

مانور بزرگ خودروهای ستاد زمستانه شهرداری اراک با هدف اعلام آمادگی این شهرداری برای مقابله با فصل سرما در اراک برگزار شد.

 


در آغاز این طرح خودروهای شهرداری شامل:12دستگاه گریدر،18دستگاه لودر،دو دستگاه خودروی نمک‌پاش مکانیزه،60 دستگاه کامیون سنگین،50 دستگاه خودرو و خاور نیسان و سه دستگاه مینی لودر تحت مدیریت مناطق سه گانه شهرداری اراک آمادگی خود را برای مقابله با حوادث احتمالی سرما و یخبندان در خیابان‌های اراک به نمایش گذاشتند.

شهردار اراک هدف از اجرای این مانور را به نمایش گذاشتن آمادگی این شهرداری برای مقابله با بحران احتمالی سرما و یخبندان عنوان کرد و گفت:ستاد زمستانه شهرداری اراک با هدف برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و اطلاع‌رسانی و آموزش در امر برف‌روبی،یخ‌زدایی،کاهش حوادث و سوانح احتمالی فصل سرما در معابر عمومی سطح شهر اراک از مهرماه تشکیل و با به کارگیری تمام عوامل انسانی،تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز؛تمهیدات لازم برای مقابله با بحران احتمالی فصل زمستان اندیشیده شده است.

دکتر علی اکبر کریمی افزود:با توجه به لزوم ایجاد آمادگی لازم در مدیریت شهرداری برای مقابله با فصل زمستان و با توجه به بحرانی که زمستان سال گذشته در کل کشور ایجاد شد،شهرداری‌های کل کشور در سال جاری به منظور کاهش مشکلات شهروندان،برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌اند که شهرداری اراک نیز از آمادگی صددرصد برخوردار است.

وی با بیان اینکه امسال برای بازگشایی خیابانها و کوچه های شهر اراک 145دستگاه خودروی سبک و سنگین تجهیز شده است،گفت:15هزار تن ماسه و نمک نیز برای جلوگیری از یخبندان تهیه شده است.

شهردار اراک تهیه و آماده سازی 300 هزار کیسه نمک 5 کیلویی،نصب 500 مخزن ماسه و نمک در معابر شهری اراک و ایجاد 5 پایگاه پشتیبانی و خدمت رسانی را از دیگر اقدامات شهرداری اراک برای مقابله با یخبندان و مسدود شدن خیابانها عنوان کرد.

وی با اشاره به استقرار پایگاه های زمستانی تصریح کرد:عوامل اجرایی شهرداری در طول فصل زمستان در این پایگاه‌ها مستقر و اقدامات لازم را به منظور رفع مشکلات انجام خواهند داد.

کریمی در ادامه گفت:بسته‌های آماده شده ماسه و نمک در تمام اماکن عمومی، پایگاه‌های بسیج،ادارات و سازمان‌ها، مراکز تجاری،مساجد،مدارس و ... به صورت رایگان بین شهروندان توزیع خواهد شد.

شهردار اراک در پایان افزود:امسال 6 کمیته اجرایی شامل:فرهنگی و آموزش،اجرایی و امور مناطق،پشتیبانی و ماشین آلات،حمل و نقل و ترافیک،ایمنی و امدادی و اطلاع رسانی و اخبار جهت مقابله بهتر و مناسبتر با فصل سرما در شهرداری اراک تشکیل شده است.