روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 210
ساعت ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٢۸   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

روابط عمومی‌ها پیام‌های ضد انقلابی را تخریب کنند‌

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با اشاره به نقش و جایگاه روابط عمومی‌ها گفت:روابط عمومی‌ها باید پیام رسانه‌های بیگانه را خنثی کنند.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی در همایش روابط عمومی‌ها با تاکید بر نقش و رسالت اثرگذار رسانه‌ها در سطح جامعه افزود:روابط عمومی‌ها می‌توانند در هدایت و پیشرفت کارها تاثیرگذار باشند.

وی نقش روابط عمومی‌ها را نقش پیوندی میان دستگاه‌های اجرایی و مردم دانست و تصریح کرد:رسانه‌ها باید نقاط قوت را ارائه و نقاط ضعف و آسیب را افشا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عملکرد روابط عمومی را در تسهیل،تنظیم و روان‌کردن کار موثر برشمرد و خاطر نشان کرد:رسانه‌ها با نقد و انتقاد سازنده می‌توانند موجب پیشرفت در کارها و امور اجرایی شوند.

دری نجف‌آبادی به رعایت صداقت و امانت روابط عمومی‌ها در انجام تکالیف و وظایف خود تاکید کرد و متذکر شد:روابط عمومی‌ها باید از بلند پروازی،تحریف عقاید،تبلیغ دروغ اجتناب کنند.


وی اضافه کرد:رسانه‌های دیداری،شنیداری،مردمی،عمومی،دولتی و غیردولتی باید در راستای اهداف متعالی و استراتژی راهبردی در راستای رسیدن به افق بلند مدت حرکت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به روابط عمومی‌ها توصیه کرد:اعتماد سازی را محور و سرلوحه کار خود قرار دهند و از روی دلسوزی نقد حکیمانه داشته باشند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اراک نیز در این همایش برگزاری این سمینار را یک اقدام فرهنگی در راستای رشد و بالندگی جامعه عنوان کرد و متذکر شد:تبادل فرهنگی منجر به تبادل اطلاعاتی می‌شود.

اشرف بهادری یکی از نقش‌های اجتماعی شوراها را نقش نظارتی ذکر کرد و بیان داشت:شوراها نقش مهمی در پیوند و برقراری ارتباط برای حضور مردم در عرصه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی هستند.

وی ترویج فرهنگ نظم و گسترش نماد دین و اخلاق،توجه به رعایت و استحکام بناهای شهری،توجه به فضای سن،توجه به سلامت محیط زیست،رسیدگی و توجه ویژه به بانوان و جوانان را جزء وظایف شوراها اعلام کرد و بیان داشت:شوراها از بطن جامعه و برخاسته از دل مردم هستند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اراک با اشاره به اینکه روابط عمومی‌ امروزه به صورت یک دانش مطرح است اضافه کرد:استفاده از تکنولوژی جدید،اطلاع رسانی روابط عمومی‌ها را افزایش می‌دهد.

بهادری با تاکید بر اینکه تدوین آیین نامه جدید،نقش روابط عمومی‌ها را مشخص کرده است،خاطر نشان کرد:در این آیین نامه ضرورت همکاری سازمان‌ها و پاسخگویی به ابهامات اطلاعاتی و رفع تنگناهای موجود ضمانت اجرایی پیدا کرده است.

‌وی ارتباط روابط عمومی‌ها با رسانه‌ها را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و خاطر نشان کرد:باید بین روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها یک پیوند و ارتباط مستحکم برقرار باشد.

مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان مرکزی نیز در ادامه این همایش با بیان اینکه در گذشته آموزش از طریق انتقال تجارب از گذشتگان به نسل آینده صورت می‌گرفت،افزود:امروزه این آموزش‌ها تغییر یافته و باید جوانان را برای دنیای جدید آماده و آموزش‌های نوین و تکنولوژی‌های جدید را به آنان ارائه داد.

بهرام نجفی‌زاده نقش رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها را در انتقال آموزش‌ها به سطح عمومی جامعه مهم ارزیابی کرد و بیان داشت:سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای آمادگی برگزاری کلاس‌های آموزشی تخصصی همچون وبلاگ نویسی و عکاسی را برای رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها به منظور ارتقای سطح دانش و مهارت آنان دارد.

شایان ذکر است همایش روابط عمومی ها به همت شورای اسلامی و شهرداری اراک طی دو روز در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر اراک ادامه دارد و به شرکت کنندگان پس از اتمام دروه‌ها گواهینامه پایان دوره اعطاء می‌شود.