روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 219
ساعت ٩:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱۱/٧   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

سرپرست شهرداری اراک خبر داد:

طرح ویژه تخفیف عوارض پروانه‌های ساختمانی همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی

 

سرپرست شهرداری اراک از طرح اعطای ویژه تخفیف عوارضات صدور پروانه ساختمانی همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد.

سیدمرتضی میری در جمع اهالی رسانه استان مرکزی،با بیان این مطلب افزود:شهرداری اراک به مناسبت فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی همچون سال گذشته تخفیفاتی را برای اخذ پروانه ساختمانی در نظر گرفته است.


وی توضیح داد:در سال جدید در کنار تخفیفات برای اخذ پروانه‌های ساختمانی،تشویقاتی نیز در نظر گرفته شده است که این طرح از تاریخ 12 بهمن‌ماه سالجاری به مدت یکماه ادامه خواهد داشت.

سرپرست شهرداری اراک در خصوص شرایط بهره‌برداری از تخفیف و تشویق در نظر گرفته شده برای دهه فجر انقلاب اسلامی گفت:افرادی که می‌خواهند از این طرح بهره‌مند شوند باید تمام بدهی خود را به صورت نقدی پرداخت کنند و بلافاصله جانمایی ملک صورت گرفته باشد و اگر بعد از تاریخ در نظر گرفته شده بخواهند در ملک تغییراتی را بوجود آورند دیگر مشمول این طرح نمی‌شوند.

وی با اشاره به اینکه کلیه عوارضات در فرم صدور پروانه ساختمانی بعد از جمع‌بندی مشمول 20 درصد تخفیف می‌شوند،افزود:این تخفیفات مشمول عوارضات بعد از رای قطعی کمیسیون ماده 77 و یا ماده 100 نمی‌شود.

میری با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده در این طرح برای سکونتگاه‌های غیر‌رسمی گفت:با توجه به حساسیت اعضای شورای شهر مبنی بر بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی،بعد از تخفیف 50 درصدی برای این سکونتگاها از تخفیف 30 درصدی نیز همزمان با اجرای این طرح بهره‌مند می‌شوند.

سرپرست شهرداری اراک عنوان کرد:در خصوص فیش های عوارض کسبی و نوسازی نیز که یک ماه و نیم قبل در میان مشمولین توزیع شده است،کسانی که این فیش‌ها را پرداخت کرده‌اند از 810 جایزه نفیس بهره‌مند می‌شوند.

وی بیان کرد:کسانی که عوارض نوسازی خود را قبل از شروع این طرح پرداخت کرده‌اند نیز می ‌توانند با ارائه فیش بانکی خود در این طرح شرکت کنند.

میری در خصوص تشویق‌های در نظر گرفته شده از سوی شهرداری اراک نیز گفت:جرایم ماده 100 و کمیسیون ماده 77 که به صورت قطعی در آمده است نیز در سقف بندی‌های مختلف،در صورتی که از سوی افراد پرداخت شوند مشمول تشویق‌های مختلف می‌شوند.

سرپرست شهرداری اراک در پایان تصریح کرد:شهروندان اراکی باید با پرداخت به موقع عوارض زمینه‌ساز رشد و پیشرفت بیشتر شهر اراک شوند و خود را در مدیریت شهری اراک سهیم کنند.

گفتنی است افراد برای استفاده از این طرح و همچنین کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به شهرداری‌های مناطق 3 گانه شهر اراک مراجعه و یا با سامانه 137 شهرداری تماس حاصل نمایند.