روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 22
ساعت ۸:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۱٦   کلمات کلیدی:

برگزاری یازدهمین جلسه کارگروه حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک

 

یازدهمین جلسه کارگروه حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک با حضور اعضا آن برگزار گردید.

در این جلسه که در سازمان حمل و نقل و ترافیک برگزار شد،ضوابط و مقررات مربوط به احداث سرعت کاه مورد بررسی قرار گرفت.

علیرضا محمودی،معاونت خدمات شهری شهرداری اراک و مدیر کارگروه در این جلسه گفت:نصب سرعت کاه و لزوم آن در مناطق گوناگون شهری کاری است کارشناسانه و نباید در این زمینه انتظارات مردم را افزایش داد.

سرهنگ آبایی،رییس پلیس راهور استان مرکزی نیز در این جلسه با انتقاد از نقش اتوبوس های شهری در خیابانهای مرکز شهر،عمده ترین مشکلات ترافیک را وابسته به آنان دانست؛که اعضا جلسه با تاکید بر نقش ناوگان اتوبوسرانی در حمل و نقل عمومی خواستار تسهیلاتی برای این ناوگان و اعلام محدودیت هایی برای حضور خودروهای شخصی در معابر مرکز شهر شدند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک نیز در این جلسه با برشمردن تعدادی از ضوابط نصب سرعت کاه،گفت:در حال حاضر با توجه به امکانات موجود و مشکلات احتمالی ناشی از ایجاد سرعت کاه،نمی توان به بسیاری از درخواستهای مردمی در این خصوص پاسخ مثبت داد.

مهندس ابوالفضل شالی بیگ افزود:علاوه بر استفاده مناسب از سرعت کاه،باید به دنبال راه های موازی نظیر استفاده از آسفالت های رنگی،راهبند،انحراف دهنده های قطری،رفوژ های میانی،سرعت کاه تخت،گذرگاه برجسته عابر پیاده،تقاطع های برجسته،میدان ها،میدانچه دایره ترافیک و تغییر دهنده های جانبی حرکت باشیم.

شایان ذکر است در این جلسه طرح ویژه ایجاد تغییرات در خیابان امام خمینی(ره) مورد بحث و بررسی قرار گرفت که با مخالفت اعضا،این طرح مورد تایید قرار نگرفته و تصویب نشد.