روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 247
ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٤/۱٥   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

راه های توسعه و عمران شهر اراک در دهه پیشرفت و عدالت بررسی شد

 

 

 

در جلسه ای با حضور نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی،شهردار اراک،مدیران مناطق 4 گانه شهرداری و معاونان شهرداری اراک؛راه های توسعه و عمران شهر اراک در دهه پیشرفت و عدالت بررسی شد.

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت:شهر اراک با عقب افتادگی تاریخی در عمران شهری مواجه است.

مهندس عباس رجایی با بیان این مطلب افزود:ساختارهای لازم مرکز استان بودن برای اراک تاکنون بسیار ضعیف بوده و جبران این نقیصه نیاز به برنامه جدی تحول ساز و راهبردهای کارآمد اجرایی دارد.

وی گفت:منظر عمومی شهر اراک به سرعت نیازمند زیباسازی و اصلاح ساختار است و به همین منظور مشارکت مردمی در کنار بدنه اجرایی شهرداری نیاز است.

وی درآمدزایی برای شهرداری اراک را رگ حیات عمران این شهر دانست و افزود:موفقیت درآمدزایی نیازمند مدلسازی های جدید دارد.


رجایی اعتماد سازی در مردم برای جلب مشارکت آنان در عمران شهری را از اولویتهای مهم شهرداری اراک عنوان کرد.

وی گفت:وصول بدهی های شهرداری از مردم و دستگاهها و نهادها،نیازمند یک الگوی تعاملی است و باید در این خصوص به گونه ای برخورد شود که ضرورت پرداخت به موقع بدهی ها برای همگان نهادینه شود.

وی با بیان اینکه مراکز خدمات رسان شهری در کالبد اراک به صورت مناسب و همگن توزیع نشده،خواستار توجه ویژه تصمیم سازان حوزه شهری برای اصلاح این نقیصه شد.

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد:مدیریت شهری جایگاه سیاست زدگی نیست و این حوزه باید در سایه تعامل،مشارکت و برنامه ریزی حرکت کند.

شهردار اراک نیز در این نشست گفت:اعتبارات مصوب امسال شهرداری یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است که نسبت به اعتبارت سال گذشته ۲۴ درصد رشد دارد.

سید مرتضی میری افزود:شهرداری اراک طرح های زیرساختی بزرگی را در دست انجام دارد که عملیات اجرایی تقاطع غیرهم سطح میدان های انقلاب و محیط زیست امسال بهره برداری می شود.

وی گفت:طرح ممیزی شهر اراک با مشارکت بسیج سازندگی برای اولین بار به اجرا درآمده و اطلاعات فضاها و منازل و اماکن و حریم ها در حال جمع آوری است.

وی افزود:صدور مکانیزه پروانه های ساختمانی،تقویت جایگاههای سوخت سی ان جی،افزایش فضای سبز شهری با توجه به تنوع گونه ای و زیباسازی و توزیع خدمات متوازن شهری از برنامه های امسال شهرداری اراک است.

میری در پایان گفت:طبق قانون سازمانهای تابعه شهرداری ها مکلف به پرداخت مالیات هستند که این موضوع مبالغ زیادی را که می تواند در عمران شهری سرمایه گذاری شود،می بلعد.

در این نشست شهرداران مناطق 4 گانه اراک و معاونان شهردار دیدگاهها و برنامه های راهبردی حوزه خود را در خصوص عمران و ارتقای فرهنگ شهرنشینی مطرح کردند.

شایان ذکر است این جلسه در سالن جلسات شهرداری اراک برگزار شد.