روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 248
ساعت ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٤/۱٥   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

معاون فنی و عمرانی شهرداری اراک خبر داد:

بهره‌برداری از چند پروژه بزرگ عمرانی در اراک تا پایان سالجاری

 

معاون فنی و عمرانی شهرداری اراک گفت:چند پروژه بزرگ عمرانی که در شهر اراک در حال اجرا است تا پایان سالجاری به بهره‌برداری می‌رسد.

مهندس ابوالقاسم خراجی با بیان این مطلب اظهار کرد:در حال حاضر شهرداری عملیات اجرایی پروژه میدان صنعت و محیط زیست را آغاز کرده است.

وی با اشاره به عملیات اجرای پروژه میدان انقلاب عنوان کرد:در خصوص پروژه میدان انقلاب در حال حاضر دستگاه‌های حفاری در آنجا مشغول عملیات حفاری هستند،ولی با توجه به وجود شرایط محیطی آنجا و وجود برخی از مشکلات پیش روی کار باید این مشکلات را از بین برد.

وی ادامه داد:پروژه‌های عمده دیگری در سطح شهر اراک از جمله انتهای الهیه به سمت جایگاه CNG‌ که میدان ورزش به کمربندی را قطع می‌کند و موازی با بلوار آشتیانی است وجود دارد که این پروژه عملیات اجرایی‌اش شروع شده و ظرف 2 ماه آسفالت می‌شود.

وی تاکید کرد:شرح ریالی عملیات‌های عمرانی شهر اراک حدود 20 میلیارد تومان کار اجرایی است که با توجه به سرعت عملی که در انجام این پروژه ‌ها صورت می‌گیرد در کمتر از یک سال به بهره‌برداری می‌رسند.

وی تعاملات شهرداری اراک با سازمان‌ها و ادارات استان مرکزی را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود:تعاملات شهرداری و سازمان‌هایی که به نوعی با این مجموعه ارتباط دارند بسیار ملموس و قابل لمس است که این امر سبب می‌شود تا عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی سرعت بالایی بگیرد.

خراجی توضیح داد:با توجه به اینکه ما قبل از اجرای هر پروژه استعلام‌هایی را از سازمان‌های مربوطه داریم،بنابراین قبل از انجام پروژه خطوط پروژه تعریف شده است و نقاط را برای ما مشخص می‌کنند که دچار حادثه نشویم و باعث قطع ارتباط این تاسیسات نشود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری اراک گفت:شهرداری با بهترین تکنولوژی و با استفاده از علوم روز طرح جابجایی درختانی که در مسیر پروژه‌های عمرانی قرار دارند را در دستور کار خود قرار داده است که اغلب درختان سبزی که انتقال داده شده‌اند نیز در مکان جدید پیوند خورده و به حیات خود ادامه می‌دهند.

وی در پایان تاکید کرد:بر اساس برنامه‌ریزی مدیران شهرداری هر درختی که در نهایت قطع شود به جای آن باید 3 درخت جدید در شهر اراک کاشته شود.