روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 257
ساعت ٩:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٩   کلمات کلیدی: روابط عمومی شهرداری اراک

شهردار اراک در بازدید از ایسنا:

فعالیت خبرنگاران در انعکاس اخبار مدیریت شهری قابل تقدیر است

 

 

 

شهردار اراک در بازدید از دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه مرکزی در اراک،که به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار صورت گرفت،ضمن تبریک این روز به خبرنگاران و مسوولین ایسنا گفت:خبرنگاران همواره حضور خوب و همه جانبه‌ای در تمام عرصه‌ها داشته‌اند و فعالیت آنان در انعکاس اخبار مدیریت شهری قابل تقدیر است.

سید مرتضی میری با بیان اینکه شهرداری به عنوان یک نهاد پرمخاطب در جامعه،تمامی اقشار و سنین را تحت پوشش خدمات خود دارد،افزود:ما ذاتاً موظف به پاسخگویی به مردم هستیم و مردم باید در جریان عملکرد ما قرار بگیرند.

وی اظهار کرد:یک پایگاه خبری همچون ایسنا می‌تواند با حضور در عرصه‌های مختلف و اطلاع‌رسانی کامل و صادقانه در کنار شهرداری ما را با توانمندی‌ها و کاستی‌های موجود در شهر آشنا کرده و نقاط نقصان و ضعف موجود در شهر را صادقانه منتقل کرده و شهرداری را در جریان این امور قرار دهد.

میری فضای تعامل ایسنا با شهرداری اراک را مناسب ارزیابی کرد و گفت:معاونت فرهنگی شهرداری برنامه‌های متنوعی را برای اجرا در سال 89 در نظر گرفته است که برخی از این مراسم همچون جشن میلاد امام زمان (عج) با همکاری خوب دستگاه‌های مختلف و مردم اجرا شده است.

وی با بیان اینکه ما می‌توانیم در همکاری و تعامل با دستگاه‌های مختلف از پتانسیل آنها بهره‌مند شده و کارهای بزرگی را در راستای ارتقای فرهنگی،اجتماعی و عمرانی شهر انجام دهیم،تصریح کرد:برگزاری تعزیه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)،برگزاری محافل انس با قرآن و جشنواره فصلی تربیت بدنی از برنامه‌های متنوعی بوده که شهرداری اراک در سالجاری اقدام به اجرای آن کرده است.

شهردار اراک رویکرد دور سوم شورای اسلامی شهر اراک را فرهنگی عنوان کرد و گفت:رویکرد سفر رییس جمهور در سالجاری به استان نیز فرهنگی است و شهرداری برنامه‌های فرهنگی و عمرانی زیادی را برای سفر ریاست جمهوری به استان آماده کرده است.

وی بر لزوم ایجاد تلطیف در فضای شهری اراک تاکید کرده و با بیان اینکه این نیاز در برنامه‌ریزی‌های عمرانی شهرداری لحاظ شده است،بیان کرد:امیدواریم ماحصل زحمات و خروجی فعالیت‌ها خدمت‌رسانی به مردم اراک باشد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان مرکزی نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد که شهرداری اراک از پتانسیل جهاددانشگاهی در زمینه‌های فرهنگی،آموزشی،پژوهشی و اطلاع‌رسانی استفاده کرده و ارتباطات نزدیکتری میان این دو نهاد برقرار شود.

امیرمسعود غفاری با بیان اینکه شهرداری‌های برخی شهرهای کشور نگاه مهربانانه‌تری نسبت به جهاد به عنوان یک نهاد انقلابی و فرهنگی داشته و با این نهاد همکاری‌های بیشتری دارند،افزود:در این شهرهای بزرگ برخی مراکز تحت تولیت جهاد اداره می‌شود و مشارکت‌های بسیاری در خصوص انجام فعالیت‌های مختلف بویژه در حوزه فرهنگی از طرف شهرداری‌ها با جهاددانشگاهی صورت می‌گیرد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان مرکزی در پایان،ظرفیت ایسنا را برای کاویدن میدان کاری شهرداری و فرصت‌ها و اندیشه‌های موجود خصوصاً در بستر جوانان بسیار مناسب دانست و گفت:ایسنا می‌تواند در این جستجو با شهرداری همکاری کرده و نقاط قوت و ضعف مجموعه شهری را در اختیار شهرداری قرار دهد.