روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 31
ساعت ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۳٠   کلمات کلیدی:

دکتر کریمی در مراسم معارفه مدیرعامل جدید سازمان عمران شهرداری اراک:

 

سازمان عمران در سال آینده با رویکرد جدید و رسالتی تازه

در عرصه سازندگی وارد خواهد شد

با حضور دکتر علی اکبر کریمی،شهردار اراک،‌جلسه تودیع و معارفه درسازمان عمران شهرداری برگزار گردید.

در این جلسه از زحمات مهندس صالحی در دوره سرپرستی سازمان تقدیر و تشکر به عمل آمده ومهندس مهدی مرادی  باستان به عنوان مدیر عامل جدید سازمان عمران  معرفی گردیدند .


جلسه تودیع و معارفه در محل سازمان عمران،‌با حضور دکتر علی اکبر کریمی شهردار اراک و جمعی از معاونین،مدیران  شهرداری و پرسنل سازمان عمران و شهرسازی برگزار گردید.

در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات خالصانه و تلاش مجدانه مهندس صالحی،مهندس باستان به عنوان مدیرعامل جدید سازمان عمران معرفی شدند.

دکتر کریمی در این جلسه اظهار داشت:سازمان عمران نقطه امید شهرداری محسوب شده و امیدواریم روز به روز فعال تر و پویاتر شود،‌سازمان عمران یکی از تخصصی ترین سازمانهای شهرداری است که تاکنون در راستای انجام وظایف خود اقدامات چشمگیر و قابل تحسینی را انجام داده و در مدت زمانی کوتاه گامهای بلند ومؤثری را برداشته است.مجموعه مدیریت شهرداری از این سازمان توقعات ویژه ای دارد و انتظار می رود در سال آتی با فعالیت بیشتر و تمرکز فعالیت ها شاهد بالندگی بیش از پیش سازمان عمران باشیم.سازمان عمران در سال آینده با رویکردی جدید و رسالتی تازه در عرصه سازندگی و توسعه وارد خواهد شد.

علی اکبر کریمی در تبیین تحولات و تغییرات این سازمان گفت:تمرکز کلیه فعالیت های عمرانی در این مرکز بوجود آمده و تجمیع کلیه کارهای عمرانی می بایست در این مرکز باشد البته به جز موارد کاملاً‌تخصصی و پروژه های خاص برخی سازمانها نظیر سازمان پارکها و فضای سبز.

کریمی گفت:رویکرد علمی و تخصصی محور باید به عنوان شعار و سرلوحه کاری در تمام امور باشد،‌در این راستا مدیریت سازمان می بایست ضمن تقویت و تهیه نرم افزارهای مدیریتی جدید و به روز آنها را در حوزه های مختلف به کار گیری نماید.

شهردار اراک به کارگیری نرم افزارهای تخصصی در برخی حوزه ها را بدین شرح بیان نمودند:حوزه قراردادها در جهت پیش بینی ساز وکارها -پاسخگویی جامع و به موقع (در دو وجه:فیزیکی و مالی) .حوزه مدیریت مالی:درجهت : ایجاد ساز و کار مناسب در جهت ارتباط با منابع مالی و اعتباری –تأمین به موقع اعتبارات –بهینه سازی و صرفه جویی های درهزینه ها . ایجاد واحد مطالعه و طراحی قوی : در جهت ایجاد بانک اطلاعاتی تخصصی –کنترل کیفی –تعامل با مشاوران –نقدو بررسی و ارائه نظرات تخصصی با دقت بالا پیرامون طرحهای ارائه شده از سوی مشاوران –استفاده از اساتید دانشگاه به صورت پاره وقت و به کارگیری موردی کارشناسان خبره درجهت افزایش کیفیت پروژه ها . ایجاد بانک اطلاعاتی جامع پیمانکاران ، بویژه پیمانکاران محلی –در جهت لزوم به کارگیری درحداقل زمان- ایجاد سیستم ارزیابی پیمانکاران –تنوع و تعدد درجذب پیمانکاران تأیید شده در جهت ایجاد سیستم رقابتی، همچنین پائین آمدن هزینه های پروژه ها .در ادامة این جلسه : مهندس صالحی با تقدیر و تشکر از حمایت های دکتر کریمی و مجموعه مدیریت های شهرداری ،‌همچنین زحمات شبانه روزی پرسنل سازمان عمران وشهرسازی ،‌این حمایت ها و پشتیبانی ها را یکی از مؤثرترین عوامل در پیشبرد پروژه ها عنوان کردند .صالحی ضمن ارائه گزارش از عملکرد سازمان عمران در دوره مدیریتی خود ،‌اطلاعات دقیق پروژه های انجام شده و پروژه های در دست اقدام را ارائه داده وچهار پروژه : خیابان شهیدشیرودی –میدان جهاد –پل شهید بختیاری –وکمربندی شمالی را از بزرگترین و بی نظیر ترین کارهای انجام شده عمرانی در طی سالیان گذشته خواند. صالحی گفت : حجم کار بسیار بالا و کاملاً‌تخصصی برای سازمان عمران پیش بینی شده ،‌اما با وجود نیروهای متخصص ، فعال و دلسوز امور به خوبی پیشرفت داشته .مهندس باستان یکی از این نیروهای متخصص و متعهد هستند که با سمت معاون اجرایی سازمان در پیشبرد و تسریع کار بسیار مؤثر واقع شده و با سابقة درخشان کاری می توانند درجایگاه مدیریت سازمان عمران ،‌با ظرفیت ها واستعدادهای خود این سازمان را در پیشبرد وظایف محوله وخدمت رسانی یاری نمائید .در پایان این جلسه پرسنل متخصص و متعهد سازمان عمران و شهرسازی از دست دکتر علی اکبرکریمی لوح تقدیر دریافت نمودند.