روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 35
ساعت ٢:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/۳   کلمات کلیدی:

شهردار اراک در جلسه شورای اداری شهرداری عنوان کرد:

سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،‌باید هر چه با شکوهتر برگزار گردد

جلسه شورای اداری شهرداری اراک با حضور شهردار،‌مدیران،معاونین و مدیران عامل سازمانهای تابعه شهرداری،در راستای بررسی مسائل درون سازمانی و برون سازمانی ‌برگزار گردید.


 

در ابتدای این جلسه دکتر علی اکبر کریمی ضمن خیر مقدم به تمام حضار از زحمات مهندس صفرعلی صالحی مدیرعامل سابق سازمان عمران و مجتبی کاظمی مدیر سابق امور مالی تقدیر و تشکر کرده و به مهندس مهدی مرادی باستان و ابوالفضل فرجی خیر مقدم گفته و برای آنها آرزوی موفقیت نمود.

شهردار اراک در ادامه ضمن تشریح برنامه های دهه فجر گفت:با توجه به اینکه در آستانه ایام سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هستیم جا دارد که به صورت فردی و سازمانی نهایت تلاش خود را در گرامیداشت این ایام انجام دهیم و در حد توان و بضاعت دین خود را به انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر انقلاب ادا کنیم؛امسال سی امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در کشور برگزار خواهد شد و در این راستا برنامه های ویژه ای تدارک دیده شده از جمله تشکیل ستاد سیمرغ با شعار سی سال مردانگی و غیرت.

وی افزود:یکی از کمیته های بیست گانه ستاد سیمرغ،کمیته فضاسازی و تزئینات شهری می باشد و مسئولیت آن با شهرداری است که کار با درایت و قدرت درحال انجام  می باشد.

کریمی ادامه داد:یکی دیگر از برنامه ها،برپایی نمایشگاه بزرگ دهه فجر جهت معرفی دستاوردهای 30 ساله انقلاب است که شهرداری  و سازمانهای تابعه باید با تمام توان در آن شرکت نمایند؛همچنین یکی از برنامه های خاص،ویژه دهة فجر که شهرداری با جدیت آنرا دنبال می کند،افتتاح المان جدید میدان شهدا در 22 بهمن می باشد که با بهره گیری از هنر هنرمندان،کار جدید و ویژه ای صورت خواهد گرفت.

وی پیشنهاد کرد:جشن بزرگ خانواده،برای خانواده بزرگ شهرداری به صورت یکپارچه و یکجا در یک محل مشخص از سوی شهرداری برگزار گردد.

علی اکبرکریمی،‌به بیان چشم اندازسال آتی شهرداری پرداخته و نقاط امیدبخشی را برای سال آینده تصویر کرد.

وی در خصوص تدوین بودجه سال آینده شهرداری نیز گفت:طبق قانون باید برنامه بودجه در اول بهمن ماه ارائه شود،اما دستورالعمل بودجه بسیار دیر به دست ما رسیده،خوشبختانه با برنامه ریزی و کارهایی که از قبل انجام شده در این خصوص مشکلی وجود نخواهد داشت؛تدوین برنامه بودجه امسال دو تفاوت اساسی با سالهای گذشته دارد:1-تدوین بودجه مستقل برای مناطق،بدین شکل که برای مناطق دفترچه بودجه مجزا در نظر گرفته شده و برای بخش های جاری و عمرانی اعتبار خاص لحاظ گردیده.2-تلفیق برنامه بودجه سازمان ها با برنامه بودجه شهرداری:بدین شکل که امسال بودجه سازمان ها با بودجه شهرداری تلفیق شده و به صورت یکپارچه جهت بررسی و تصویب به شواری شهر ارائه می شود.

در ادامه مشاور شهردار و مدیر اداره روابط عمومی و آمار شهرداری گفت:کمیته فضاسازی و تزئینات شهری ستاد سیمرغ دو وظیفه اساسی را برعهده دارد:الف)سیاست گذاری و نظارت ب) اجرا در هر دو حیطه مسئولیت به صورت استانی است،قسمت الف) سیاست گذاری کلان در زمینه فضاسازی و تزئینات شهری و نظارت بر حسن انجام آن در استان برعهده این کمیته بوده و در قسمت ب)بخش اجرائی منحصر به شهر اراک می باشد و بخش اجرائی با نظارت حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری اراک به اداره زیباسازی سپرده شده است.

مهدی میرزابابایی ادامه داد:تفاوت اساسی برگزاری سالگرد پیروزی انقلاب امسال با سالهای گذشته،شکل گیری ستاد سیمرغ و به تبع آن یکسان سازی و یکپارچگی تبلیغاتی می باشد که کمیته فضاسازی شهری با تشکیل کارگروه های ویژه به شکل تخصصی این بحث را پیاده نموده و برای فضاسازی و تبلیغات شهری المان ها و فرمت های ویژه ای تعریف نموده و طراحی کرده است که ایجاد یک نمایشگاه شهری با استفاده از تابلوهای تبلیغات شهری می باشد که در اختیار سازمانها و ارگانهای مختلف قرارداده خواهد شد و کانون های تبلیغاتی خاص با هماهنگی کمیته فضاسازی این مهم را بر عهده خواهند داشت.

وی افزود:در ایجاد نمایشگاه شهری کلیه سازمان ها علاوه بر پیام تبریک دستاوردها و تلاش های صورت گرفته 3 دهه پس از انقلاب را به نمایش عمومی خواهند گذاشت؛در نمایشگاه دهة فجر امسال نیز 12 غرفه به شهرداری اراک اختصاص داده شده و برای نمود بهتر و شکیل تر،‌این فضا به شکل جزیره ای و یکپارچه پیش بینی شده،‌که سازمانها می توانند،‌عملکرد ها،‌دستاوردها ‌و توانمندیهای خود را به اشکال مختلف عرضه نمایند.

میرزابابایی گفت:در این خصوص سازمان ها با طرح جدید و اندیشه و فکر نو وارد کار شوند و از انجام کارهای کلیشه ای،‌تکراری و یکنواخت به شدت پرهیز شود؛پیشنهاد می شود سازمان ها پنج دقیقه فیلم از دستاوردهای خود ارائه دهند،عملکردهای خود را در قالب عکس و به صورت پاورپوینت آماده کنند،‌با در نظر گرفتن وظیفه و شرایط سازمانی به چاپ پمفلت و جزوات و بروشورهای آموزشی اقدام نمایند و ‌آمار و ارقام را به شکل نمودارهای مقایسه ای با شاخص های مشخص طراحی کنند.

وی عنوان کرد:کار جدید و ویژه ای که در حال انجام است ارائه اسناد و مدارک قدیمی و تاریخی شهرداری به شکل خاص در نمایشگاه است که این کار با پیگیری روابط عمومی شهرداری مرکز و مرکز اسناد شهرداری اراک به صورت شبانه روزی درحال انجام می باشد و ان شاء ا... در نمایشگاه دهة فجر امسال شاهد جلوه ای ویژه و کاری نو از عملکرد شهرداری خواهیم بود.

در ادامه جلسه مدیر اداره زیباسازی شهرداری اراک اظهار داشت:در جهت انجام کار منسجم و یکپارچه و ساماندهی تزئینات شهری،‌مکان یابی هایی صورت گرفته که براساس این مکان یابی ها تزئینات و تبلیغات به مناطق و سازمان ها محول شده است.

میلادی اظهار امیدواری کرد:سازمان ها و مناطق با تمام توان،‌وظایف تعریف شده برای آنان در این خصوص را انجام دهند تا امسال شاهد فضایی متفاوت در شهر باشیم.