روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 40
ساعت ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/۱٠   کلمات کلیدی:

برگزاری دهمین جلسه شورای روابط عمومی های شهرداری اراک

 

دهمین جلسه شورای روابط عمومی های شهرداری اراک به میزبانی سازمان بهسازی و نوسازی شهر اراک برگزار شد.


سازمان بهسازی و نوسازی شهر اراک بر اساس نامه شماره 449/85/ش مورخ 30/3/85 شورای محترم اسلامی شهر اراک و مصوبه یکصد و چهل و پنجمین جلسه و بر اساس نامه شماره 34/3/59174-9/5/86 وزارت محترم کشور به تصویب رسید و جهت تاسیس به شهرداری اراک ابلاغ شد.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اراک اهداف این سازمان را احیاء بافت های فرسوده و نامناسب شهری،ممانعت از گسترش محدوده شهر بر اساس طرح جامع شهری و ساماندهی بافت های حاشیه ای با رویکرد توانمندسازی ساکنین بافت و همچنین به منظور جلوگیری از خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه عنوان کرد.

مهندس محسن کمالی مکانهای مصوب بافتهای فرسوده و سکونت گاههای غیررسمی اراک را انتهای داوران،محله فوتبال(شهرک علی بن ابیطالب(ع))،منطقه رودکی،20 متری  میقان،قنات ناصری،شهرک ولی عصر (عج)(چشمه موشک)،بافت بازار و محدوده اطراف آن و همچنین ضلع شمالی خیابان ادبجو از دانشگاه تا ادامه محسنی و باغ خلج (از دانشگاه تا میدان انقلاب) برشمرد.

وی فعالیتهای سازمان در خصوص احیاء بافت های فرسوده در سطح مناطق 3 گانه شهرداری را اینگونه عنوان کرد:تعداد مجوزهای صادره قولنامه ای 37فقره،تعداد مجوزهای صادره سنددار 43 فقره و تعداد واحدها 134 واحد می باشد.

کمالی در پایان پروژه های در دست اقدام سازمان را پروژه ساختمان اداری شهرداری منطقه 3،پروژه نیم طبقه پنجم ساختمان شهرداری مرکز،پروژه فجر،پروژه ایران زمین، پروژه لاله،پروژه نیایش و مجتمع تفریحی-گردشگری پارک کوهسار عنوان کرد.

در ادامه جلسه مشاور شهردار و مدیر اداره روابط عمومی و آمار شهرداری اراک ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات انجام گرفته در سازمان بهسازی و نوسازی گفت:انشاا... در آینده روابط عمومی این سازمان قویتر و پررنگتر فعالیت کند و فعالیت های گسترده سازمان را به اطلاع عموم برساند.

مهدی میرزابابایی در ادامه به ارائه توضیحات پیرامون برنامه های خاص دهه فجر و همچنین نمایشگاه 30 سال دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت.