روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

شهردار اراک در دهمین جلسه کارگروه حمل و نقل و ترافیک:
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۸   کلمات کلیدی:

باید سعی کنیم انتظارات مردم را هماهنگ با امکانات نماییم

شهردار اراک گفت:در سال گذشته ما 40 روز هوای بسیار سرد داشتیم و با چند ریزش مستمر و شدید برف در فاصله زمانی کم مواجه شدیم و این باعث شده بود که برای خدمات دهی با مشکل روبرو شویم و بر این اساس باید سعی کنیم انتظارات مردم را هماهنگ با امکانات نماییم.


به گزارش روابط عمومی شهرداری اراک،دکتر علی اکبر کریمی در دهمین جلسه کارگروه حمل و نقل و ترافیک شهرداری با بیان این مطلب افزود:باید به مردم آموخت که شرایط در زمان ریزش نزولات آسمانی متفاوت از شرایط عادی می باشد و با توجه به شرایط خاص و امکانات کم شهرداری مردم را باید توجیه کرد تا سطح انتظارات خود را متناسب با وضعیت موجود تنظیم کنند و انتظار خدماتی را که در شرایط عادی ارایه می گردد نداشته باشند؛در هر حال وضعیت عمومی خدمات و حمل و نقل و تردد خودروهای شهروندان در فصل زمستان با دیگر فصول کاملاً متفاوت است.

همچنین در ادامه این جلسه معاون خدمات شهری شهرداری اراک نیز گفت:سال گذشته در حوزه برفروبی با ضعف اطلاع رسانی مواجه بودیم،ولی امسال سعی داریم بوسیله شبکه استانی آفتاب و رسانه های دیگر امکانات و تجهیزات شهرداری را نمایش دهیم تا شهروندان از امکانات و ماشین آلات موجود شهرداری مطلع شوند.

علیرضا محمودی ادامه داد:برای اطلاع رسانی و امداد گرفتن از شهروندان برای مقابله در فصل سرما کیسه های نمک و شن و همچنین بروشورهایی تهیه شده است که قبل از بارش اولین برف در دسترس مردم قرار می گیرد.

وی افزود:برفروبی سالجاری در اختیار سازمان خدمات موتوری شهرداری اراک قرار گرفته است و برخلاف سال گذشته در زمینه برفروبی مدیریت متمرکز وجود دارد.

محمودی در پایان از پیش بینی کانکس زمستانه در نقاط مختلف شهر جهت تحویل کیسه های شن و ماسه و بروشور به شهروندان خبر داد و افزود:در سالجاری سازمان خدمات موتوری شهرداری اراک با تمامی تجهیزات و ماشین آلات خود و ماشین آلات برخی از ادارات و دستگاههای دیگر و همچنین ماشین آلات بخش خصوصی آماده خدمت رسانی به همشهریان گرامی می باشد؛ضمناً ایستگاههای آتش نشانی نیز آمادگی ارایه خدمات شهروندان را دارند.

در ادامه این جلسه رییس پلیس راهور استان مرکزی نیز با ذکر مشکلات و ناهماهنگی های سال گذشته در فصل سرما افزود:اولویت برفروبی باید به نقاط حادثه خیز و نقاط پرتردد و پر تراکم اختصاص یابد که از مهمترین این معابر می توان به پل شهرصنعتی،پل خیبر،کمربندی شمالی و خیابان 15 خرداد و بهشتی اشاره کرد.

سرهنگ آبایی در ادامه به نقش پیاده روهای مرکز شهر اشار نمود و افزود:در فصل سرما این پیاده روها نیز باید در برنامه برفروبی قرار گیرند و در صورت عدم تحقق این امر،حجم عابرین پیاده به معابر اصلی سرازیر شده و در روزهای برفی شاهد ترافیک سنگین معابر خواهیم شد.

در این جلسه مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک یکطرفه نمودن برخی از کوچه های مرکز شهر را موجب افزایش حجم این کوچه ها،آرامش بیشتر ساکنین،افزایش سرعت عبور و مرور و پیش بینی شرایط خاص از جمله فصل زمستان ارزیابی نمود.

مهندس ابوالفضل شالی بیگ کوچه های بارو و سعدی،کوچه های بین خیابان محسنی و حاجباشی و کوچه های خیابان شهید رجایی را از جمله مهمترین کوچه های فوق الذکر عنوان کرد.