روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 52
ساعت ٩:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٢/۱٩   کلمات کلیدی:

آغاز به کار ستاد استقبال از نوروز در شهرداری اراک

 

جانشین شهردار اراک از آمادگی کامل شهرداری در ایام نوروز خبر داد.

علیرضا محمودی طی نشستی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود:ستاد استقبال از بهار شهرداری اراک از سال‌ های قبل فعالیت خود را آغاز کرده است و در سال جاری نیز برای این امر برنامه‌ریزی مناسبی صورت گرفته است تا بتوان به شکل مناسب فضای شهری را برای استقبال از نوروز فراهم کرد.


وی تاکید کرد:اعتقاد بر این است که شهرداری به تنهایی نمی‌تواند شهر را تمیز کند و شرایط لازم را در آن فراهم کند بلکه باید در این رابطه مشارکت همگانی به وجود آید و فرهنگ ایرانی و اسلامی که در زمینه پاکیزگی دستورات بسیاری دارد را دوباره جاری کرد.

وی در خصوص موافقت اعضای شورای شهر در زمینه نصب تندیس جدید در میدان شهدای اراک خاطرنشان ساخت:تغییر تندیس میدان شهدای اراک با مصوبه شورای شهر بوده است اما،انجام پروسه انتخاب تندیس جدید،دیگر در حیطه وظایف شورای شهر نیست و باید از سوی کارشناسان انتخاب شود؛البته تندیس کنونی میدان شهدا به صورت موقتی است و در آینده شاهد تغییر آن خواهیم بود.

محمودی در خصوص طرح میدان بزرگ شهدای اراک نیز خاطرنشان کرد:این طرح باید از سوی مشاورین مورد بررسی قرار گیرد و کارهای کارشناسی در خصوص آن انجام شود تا پس از آن بتوان استفاده لازم را از این طرح انجام داد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری اراک هم در این نشست گفت:طرح بزرگ میدان شهدای اراک باید به صورت جامع باشد و تمام فضاهای اداری در آن دیده شود تا بر این اساس بتوان زمینه را برای اجرای آن فراهم کرد.

مهندس صفرعلی صالحی افزود:افق کاری سال آینده در شهرداری اراک تکمیل پروژه‌های در دست اجرای شهرداری است و پس از آن در زمینه زیباسازی محیط شهری فعالیت‌های لازم انجام می‌شود.

مشاور شهردار و مدیر اداره روابط عمومی شهرداری اراک نیز در این نشست گفت:ستاد استقبال بهاره در شهرداری اراک تشکیل شده که زمینه فعالیت‌اش در حوزه خدمات شهری است و بر این اساس با اطلاع‌رسانی قصد داریم تا مشارکت مردم را در امر خدمات شهری افزایش دهیم.

مهدی میرزابابایی با بیان این مطلب  افزود:ستاد تشکیل شده دارای 8 کمیته است که متشکل از سازمان‌های مختلف شهرداری هستند و در این راستا در روزهای پایانی سال تمام سازمان‌های شهرداری اقدامات لازم را در جهت فراهم کردن فضای مناسب در شهر انجام می‌دهند.

وی توجه ویژه به نظافت کوچه ها و محلات و همچنین پیوند میان سنت های قدیمی با شرایط نوین روز را از اهداف اجرای این طرح برشمرد.

وی گفت:‌در راستای اجرای این طرح نمایشگاه فرهنگی و تاریخی شهر اراک واقع در ابتدای خیابان هپکو،همزمان با آغاز سال نو،فعالیت خود را شروع می کند و تا پایان تعطیلات نوروز،هر روزه از ساعت 10 تا 22 برنامه های متنوع ارایه می دهد.

میرزابابایی افزود:در این نمایشگاه،مشاغل قدیمی،صنایع دستی،هنرهای سنتی و اجرای جنگ هنری برای آشنایی بیشتر مردم و بخصوص میهمانان نوروزی،به نمایش در می آید.

وی اظهار داشت:با ارایه اسناد تاریخی،عکس،نمادهای قدیمی و تصاویری از ساختمانها و نخستین کارکنان شهرداری اراک،کارکردهای شهرداری و بخشها و دوایر مختلف این دستگاه به بازدیدکنندگان،معرفی می شود.

وی گفت:نمایشگاه مذکور در زمینی به وسعت شش هزار مترمربع و در قالب 60 غرفه توسط شهرداری و با همکاری برخی دستگاهها برپا خواهد شد.

رییس کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی استقبال از بهار شهرداری اراک افزود:برای اسکان حدود یک هزار نفر از مسافران نوروزی پنج مسجد در شهر اراک تدارک دیده شده و بوستان آلومینیوم سازی نیز مناسب سازی شده است.

وی گفت:شهردار اراک و معاون خدمات شهری به ترتیب به عنوان دبیر و قائم مقام این ستاد انجام وظیفه می کنند.

وی کمیته های هشت گانه این ستاد را شامل «آموزش و فرهنگ شهروندی»‌،«تبلیغات و اطلاع رسانی»،«عمران»،«آموزش»،«حمل و نقل و ترافیک»،«ایمنی»،«فضای سبز و تزیینات شهری» و «پشتیبانی» معرفی کرد.

مدیر اداره روابط عمومی شهرداری اراک،هدف از اجرای طرح استقبال از بهار را نهادینه کردن ارایه خدمات شهرداری به شهروندان در روزهای پایانی سال و جلب مشارکت های مردم در زیباسازی و نظافت عمومی شهر اعلام کرد و گفت:نصب یک هزار سطل زباله در سطح شهر،رنگ آمیزی جداول،ساخت و نصب المانهای ویژه نوروزی در میادین،شست و شوی رفوژها،ترمیم بلوارها،زیباسازی پارکها و میادین،توزیع پنج هزار نسخه بروشور راهنمای مسافران نوروزی،لکه گیری معابر،زیباسازی محوطه کارگاه های عمرانی بزرگ و توزیع پنج هزار جلد کتاب ویژه نوجوانان با هدف آموزش مسایل شهری از دیگر اقدامات ستاد استقبال از بهار در شهر اراک است.

وی با مثبت ارزیابی کردن فعالیت ستاد زمستانه در فصل سرما در شهرداری اراک خاطرنشان کرد:تجربه ستاد زمستانه نشان داد که با مدیریت و برنامه‌ریزی می‌توان کارها را بهتر انجام داد و نتایح مناسب‌تری نیز از امور به دست آورد که بر این اساس ستاد نوروزی شهرداری اراک هم برنامه‌ریزی را در راس تمام امور خود قرار داده است.
وی تعامل با دستگاه‌های مختلف شهری را در اراک بسیار مهم عنوان کرد و افزود:تعامل مثبت و سازنده در جهت ارائه خدمات شهری به مردم باید صورت گیرد تا بتوان رضایت مردم را به دست آورد.

میرزابابایی با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در جهت گسترش مشارکت مردمی در ستاد بهاره شهرداری اراک اظهار داشت:برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری که بتوان مشارکت مردمی را جلب کرد،گوشه‌ای از اقدامات پیش بینی شده در ستاد بهاره شهرداری اراک است.

مشاور شهردار اراک در خصوص چهارشنبه پایانی سال نیز گفت:برنامه‌های مناسب برای این روز هم در نظر گرفته شده است؛همچنین اکیپ‌های امدادی آماده خدمت رسانی به مردم هستند.