روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 58
ساعت ۱:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/۱٢   کلمات کلیدی:

نشست صمیمانه شهردار اراک با تشکل های مردمی

 

اولین نشست شهردار اراک با تشکل های مردمی به همت واحد ارتباطات اداره روابط عمومی شهرداری اراک برگزار شد.


 

شهردار اراک در این جلسه محدود بودن اختیارات شهرداری را مانعی برای ایفای نقش شهرداری دانست و گفت:شهرداری نهادی کاملاً مردمی،همیشه پویا و در ارتباط مستقیم با مردم است که برای ارایه خدمات مورد نیاز شهروندان نیازمند نفوذ در لایه های مختلف مردمی می باشد.

دکتر علی اکبر کریمی جلب مشارکت نهادهای مردمی را گامی موثر در کم کردن فاصله شهروندان و شهرداری عنوان کرد و افزود:شهرداری در حیطه امکانات و شرایط موجود،در جهت اجرایی شدن طرح و پیشنهادات نهادهای مردمی برای رفع معظلات شهری مشارکت و همکاری می نماید.

در ادامه این جلسه مشاور شهردار و مدیر اداره روابط عمومی شهرداری اراک نهادهای مردمی را پل ارتباطی بین مردم و مسئولین برشمرد و گفت:جهت گسترش و انسجام ارتباطات شهرداری با نهادهای مردمی در نظر داریم جلساتی در قالب اتاق فکر با حضور کارشناسان و متخصصان مردمی تشکیل دهیم و از نظرات و راهکارهای نخبگان در برطرف کردن مشکلات شهری بیش از پیش بهره ببریم.

مهدی میرزابابایی ادامه داد:در راستای اجرایی شدن این تصمیمات برنامه بازدید از پروژه های در دست اقدام شهرداری با حضور نمایندگان نهادهای مردمی و مسولان سازمان های مرتبط با مسائل فرهنگی،عمرانی و زیست محیطی شهرداری پیشنهاد می گردد.

وی هدف از این بازدیدها را آشنایی نهادهای مردمی با مختصات فنی طرح های در دست اجرای شهرداری و گامی موثر در جهت مساعد نمودن زمینه ارتباطات و تعاملات بیشتر با نهادهای مردمی عنوان نمود.

وهاب حمزه لو،مسئول واحد ارتباطات اداره روابط عمومی شهرداری نیز در این جلسه هدف از برگزاری این گونه نشست ها با نخبگان را حمایت از دستاوردهای تشکلهای مردم نهاد در حوزه فعالیتهای شهرداری،ایجاد فرآیند انتقاد منطقی و سازنده از مسئولین و پیشنهادات و انتظارات آنان از مجموعه شهرداری و مشارکت بیشتر شهروندان در امور اجرایی شهرداری بیان کرد.

در این جلسه نمایندگان تشکل های مردمی ضمن بیان انتظارات و انتقادات خود از شهرداری،از عملکرد شهرداری در زمینه عمران و آبادانی شهر قدردانی نمودند و با مثبت دانستن تغییر رویکرد شهرداری در مسائل فرهنگی،توجه هرچه بیشتر در زمینه فرهنگ سازی و بسترسازی جهت ایجاد فرآیند شهروندان مردم را خواستار شدند.