روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 67
ساعت ٩:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٢٠   کلمات کلیدی:

دیدار شهردار اراک با شهروندان در مسجد ابوذر غفاری

 

در راستای برنامه هفتگی حضور شهردار در مساجد شهر اراک برای برقراری ارتباطات و تعامل هرچه بیشتر با اقشار مختلف جامعه و به منظور ارتباط مستقیم با شهروندان جهت رفع مشکلات و مسائل آنان دومین بازدید شهردار اراک از مسجد ابوذر غفاری واقع در شهرک ولی عصر(عج) انجام شد.


در این بازدید که جمعی از معاونین و مدیران شهرداری های مناطق و مدیران عامل سازمانهای تابعه شهرداری نیز حضور داشتند،پس از انجام فریضه نماز جماعت مغرب و عشاء،شهردار اراک خود را برخواسته از بین مردم،آشنا با مشکلات و مسائل مردمی و خدمتگزار صادق نظام جمهوری اسلامی و مردم شریف اراک خواند و هدف از برگزاری این جلسات را لمس مشکلات مردمی از نزدیک و پیگیری مسائل آنان دانست.

دکتر علی اکبر کریمی در ادامه با بیان این مطلب که در روزهای اخیر بازدید کاملی از این منطقه به عمل آورده به بیان مشکلات و مسایل خاص این محدوده پرداخته و راهکارهای پیش بینی شده جهت حل این معظلات را برشمرد و همکاری و همدلی شهروندان را در اداره امور شهر و رفع بسیاری از مشکلات بسیار موثر و مفید دانست.

وی طرح نوسازی منطقه به عنوان بافت فرسوده و اعطای تخفیف ویژه در این خصوص،احداث پارک محلی،احداث ایستگاه آتش نشانی خاص شهرک ولی عصر(عج) و بررسی و برنامه ریزی جهت احداث معبر ارتباطی از شهرک ولی عصر(عج) به کوی رضوی را از پروژه های تعریف شده و در دست اقدام در این منطقه خواند.

کریمی همچنین در خصوص پروژه بازسازی زیرگذر ورودی و خروجی شهرک ولی عصر(عج) عنوان کرد:به یاری خدا این پروژه با تلاش نیروهای سازمان عمران شهرداری با سرعت بسیار خوبی در حال پیشرفت می باشد و تنها به دلیل برخورد با بستر سخت و سنگهای سخت کوهی لودر و بلدوزر قادر به کار در این پروژه نبوده و کارایی لازم را نداشته اند که با بکارگیری یک دستگاه پیکور این مشکل نیز حل شده و پروژه در حال انجام است.

در ادامه این دیدار سید مرتضی میری،مدیر منطقه 2 شهرداری اراک به ارایه گزارش عملکرد خصوصاً در محدوده شهرک ولیعصر(عج) پرداخت و سپس اهالی این منطقه با بیان مشکلات و مسایل خود به گفتگوی رودررو با شهردار اراک پرداختند.

شایان ذکر است نامه ها و درخواست های مردمی انعکاس داده شده از طرف شهروندان در این جلسه جمع آوری و جهت رسیدگی به مراجع ذیربط ارجاع داده شد.

در پایان این دیدار شهردار،به همراه مدیرعامل سازمان عمران و جمعی از مدیران شهرداری با پیاده روی در محله مذکور ضمن رصد منطقه از نزدیک از پروژه زیرگذر ورودی و خروجی شهرک بازدید بعمل آورده و روند اجرایی آن را در محل مورد بررسی قرار دادند.