روابط عمومی شهرداری اراک

شهرداری اراک در خدمت شهروندان عزیز؛پیام گیر 137؛تلفکس:3124820؛سامانه پیام کوتاه:30007137

مطلب شماره 86
ساعت ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/۳۱   کلمات کلیدی:

شهردار اراک  در جمع خانواده بزرگ رسانه های جمعی

اولین نشست خبری شهردار اراک با رسانه های جمعی با حضورمعاونین،مدیران ارشد شهرداری،مدیران عامل سازمان های تابعه و جمعی از اصحاب رسانه در شهرداری اراک برگزار شد.


در این جلسه شهردار اراک عنوان نمود:با توجه به گستردگی و تنوع خدمات شهری که شهرداری ارائه می دهد شهرداری به خانواده ای بزرگ تبدیل شده که با توزیع فعالیت ها در 4 منطقه و 13 سازمان فعال به شهروندان در مرکز استان خدمات ارائه می دهد.

دکتر علی اکبر کریمی افزود:شهرداری درکنار ارائه خدمات روزانه به شهروندان در راستای عمران و آبادانی شهر  پروزه های عمرانی متعددی با حجم عملیاتی بسیار بالا،جهت توسعه خدمت رسانی به شهروندان در حال اجرا دارد،گستردگی این فعالیت ها در حدی است که  اراک به کارگاه عمرانی  بزرگی با هدف رفع نیازهای شهروندان  تبدیل شده است و 65 درصد از بودجه شهرداری به اعتبارات پروژه های عمرانی  تخصیص یافته و در سالجاری نیز  55 درصد از بودجه به مسائل عمرانی اختصاص یافته است.

وی مهمترین پروژه های عمرانی شهرداری را پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان جهاد،پل شهید ناصر بختیاری،تعریض کمربند میدان امام حسین([ع) و تعریض خیابان شهید شیرودی عنوان کرد.

کریمی پروژه تقاطع غیرهمسطح جهاد را یکی  از مهمترین پروژه ها خواند و گفت:پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان جهاد60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا دو ماه آینده عملیات احداث پل ها اتمام می یابد و عملیات تکمیلی همزمان انجام می گردد.

وی ادامه داد:نصب پایه فلزی پل شهید ناصر بختیاری بطور کامل انجام شده است و با برنامه ریزی های انجام شده طی دو ماه آینده به بهره برداری می رسد؛همچنین80 درصد عملیات زیرسازی و آسفالت تعریض کمربند میدان امام حسین(ع) انجام شده است که تا دو ماه آینده به پایان می رسد.

کریمی در خصوص وضعیت خیابان شهید شیرودی عنوان کرد:عملیات تعریض،بهسازی و عملیات تکمیل فضای سبز این خیابان در سال گذشته انجام شد،تاخیر در پیاده روسازی این خیابان به علت عدم همکاری به موقع شرکت آب و فاضلاب و مخابرات بود که هم اکنون در حال انجام است.

وی افزود:در بودجه سالجاری اولویت با تکمیل پروژه های سال گذشته است و شهرداری پروژه های  عمرانی جدید زیادی را در دستور کار خود ندارد.

وی تشکیل سازمان میادین میوه و تره بار و  احداث بازارچه های محلی جهت تمرکز زدایی از مرکز شهر و کنترل قیمت ها را از برنامه های آتی شهرداری خواند و گفت: احداث حدود  15 تا 20 بازارچه محلی در سطح شهردر دستور کار شهرداری است که اولین بازارچه در سوم خرداد ماه در کوی  الهیه احداث خواهد شد که برای این منظور 300  میلیون تومان بودجه در شهرداری پیش بینی شده است.

دکتر کریمی اجرای مطالعه طرح جامع مبلمان شهری و زیباسازی شهر اراک برای اولین بار،اجرای مبلمان شهری،خرید و نصب تابلو در سطح شهر،پیاده روسازی،اصلاح و ترمیم پل های قدیمی سطح شهر،لایروبی و ترمیم قنوات سطح شهر،تکمیل مطالعات GIS شهر اراک و تهیه نقشه ها و عکسهای هوایی که مطالعات آن  از سال گذشته آغاز شده،مکانیزاسیون خدمات شهری،واگذاری سازمان اتوبوسرانی به بخش خصوصی،ساماندهی مشاغل مزاحم در سطح شهر  و سه پروژه عمرانی اصلی را بخشی از برنامه های سال جاری شهرداری عنوان نمود.

در پایان جلسه حاضرین پرسش های خود را در زمینه های مختلف از جمله میزان اعتبارات پروژه ها،چگونگی نظارت بر اتوبوسرانی پس از خصوصی سازی،شرایط موزه تنوع زیستی،نوع فعالیت های فرهنگی شهرداری،المان میدان شهدا سرنوشت زباله های بیمارستانی و.... مطرح نمودند و پاسخ های لازم را از  مسئولین دریافت نمودند.