مطلب شماره 228

سرپرست حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری اراک با بیان اینکه از 15 اسفند ماه به مدت یک ماه کلیه عملیات عمرانی و حفاری سطح شهر متوقف می شود،گفت:این توقف برای زیباسازی سطح شهر انجام می شود.

بیاتیان  همچنین از اختصاص یک روز از روزهای پایانی سال  برای نظافت سطح شهر و محله ها توسط مردم و مشارکت سازمانهای مردم نهاد خبر داد.

وی با اشاره به پیش بینی 4 مکان برای استقرار مسافران نوروزی گفت:پارک آلومینیوم سازی،پارک شهید باهنر،امیرکبیر و پارک ملت(حد فاصل میدان انقلاب و سردشت) برای استقرار مسافران در این ایام در نظر گرفته شده است.

بیاتیان از برپایی نمایشگاه جهت نمایش عکسها و تصاویر قدیمی اراک خبر داد و افزود:همچنین بازارچه سفر و جنگهای شادی در ایام تعطیلات نوروز از دیگر برنامه های شهرداری است.

وی از اجرای طرح مدرسه سیار ترافیک خبر داد و گفت:این مدرسه برای اولین بار در کشور در ورودی های شهر با هدف آموزش ترافیک برای کودکان مسافر اجرا می شود.

بیاتیان اضافه کرد:در این طرح که توسط یک دستگاه اتوبوس سیار اجرا می شود بروشورهای آموزشی ترافیک نیز همزمان توزیع می شود.

 

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی استان مرکزی نیز در این جلسه استان مرکزی را پایتخت مفاخر ایران عنوان کرد و افزود:این استان به علت ویژگیهای جغرافیایی خاص در فلات مرکزی دارای جاذبه های طبیعی زیاد است.

رضوانی با تاکید بر اینکه جاذبه های طبیعی و تاریخی استان در فاصله کمی از یکدیگر واقع شده است،تصریح کرد:مناطق گردشگری در فلات مرکزی ایران در فاصله های بالای 200 کیلومتر واقع شده اند،اما در این استان اینطور نیست.

وی از اختصاص کیوسهای اطلاع رسانی خبر داد و تصریح کرد:این کیوسک های راهنمای گردشگری علاوه بر استقرار در ورودی میدان امام،ملایر و فراهان در بازار اراک نیز حضور داشته و آماده اطلاع رسانی به مسافران نوروزی است.

وی ضمن قول مساعد برای رایگان کردن بازدید از موزه ها در ایام نوروز گفت:30 تابلو موزه با همکاری شهرداری نصب می شود.

وی با بیان اینکه با آموزش و پرورش برای درنظر گرفتن مدارس برای اسکان تمام مسافران رایزنی شده است،گفت:بهره برداری از فاز دو مجتمع طوفان،آماده کردن بوروشورهای راهنمای موزه ها به دو زبان،چاپ نقشه،استقبال از مسافران با حضور استاندار و برخی مسئولین استانی در اولین روز بهار و اهدای هدایا به اولین مسافران نوروزی از دیگر اقدامات انجام شده است.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر اراک نیز در ادامه با بیان اینکه اراک فاقد نماد شهری شده است،گفت:بایستی برای جذب گردشگر و توریست نمادهای قدیمی و  سنتهای نوروزی را احیا کنیم.

محمد حسن احمدی راه آشتی مردم با شهرداری و شورای شهر را توجه به فرهنگ دانست و گفت:اگر بخواهیم مردم با شهرداری و شورا آشتی کنند راهی نداریم به غیر از اینکه حرکت به سمت مظاهر فرهنگی،مذهبی و توزیع خدمات فرهنگی را انجام دهیم.

رجائی عضو دیگر شورای شهر نیز با تاکید بر تشکیل گروههای نمایشی در سطح شهر اظهار داشت:بایستی برای فرهنگ سازی بین مردم با صدا و سیما تعامل انجام شود.

کاظمی رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر نیز با بیان اینکه بایستی اماکن گردشگری و تفریحی که در اختیار شهرداری است در این ایام رایگان شود،گفت:توجه به کیفیت نمازخانه ها،سوغات اراک و موسیقی محلی از ضروریات است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر نیز گفت:در حال حاضر جشن چهارشنبه آخر سال به جای فرصت تبدیل به تهدید شده است.

سید عماد مولایی نسب اظهارداشت:بایستی برای مردم برنامه داشته باشیم تا آنها از عوامل خطر ساز که موجب ترس و وحشت مردم شود کاهش یابد.

وی از اختصاص مکانهایی برای برگزاری آیین چهارشنبه سوری خبرداد و گفت:اگر مکانهایی برای برگزاری این جشن در نظر بگیریم و این جشن توسط سازمانها هدایت شود،مطمئنا عوامل خطرساز کاهش می یابد.

مولایی نسب در پایان گفت:آذین بندی و نظافت و توجه ویژه به ورودیهای شهر،معرفی شهر اراک و چهره های شاخص و ماندگار،برگزاری جنگهای شادی،معرفی سوغات اراک،تکمیل سرویسهای بهداشتی،ایجاد اماکن رفاهی،نظارت بر وضعیت بهداشت مواد غذایی و رستورانها،رایگان کردن اماکن رفاهی،هماهنگی بین تمام نهادها و ارگانها برای استقبال بهار و مشارکت و حضور مردم از جمله اقداماتی است که برای استقبال بهار آماده شده است.

/ 0 نظر / 8 بازدید