مطلب شماره 190

پیام روز قدس،محو اسرائیل از منطقه است

 

روز قدس،روز ثبوت عشق است،روز تبلور عقیده و روز فریاد است،روز شعور و شعار است،روز پیکار و جهاد است،روز مقاومت و ایثار است،روز همدردی است،روز رهایی است،روز باور دردِ جدا افتاده خویش و روز تبلور استقامت و مظلومیت است.

حضرت امام خمینی (ره)روز قدس را مبدأ بیداری و هوشیاری امت اسلام دانسته و فرمودند:«جمعه آخر ماه مبارک رمضان، روز قدس است.روز قدس که همجوار شب قدر است،لازم است که در بین مسلمانان احیا شود و مبدأ بیداری و هوشیاری آنان باشد... . هان ای مسلمانان جهان و مستضعفان گیتی، بپاخیزید... . تا کی باید قدس شما در زیر چکمه تفاله‏های آمریکا و اسرائیل غاصب پایکوب شود؟تا کی سرزمین قدس،فلسطین،لبنان و مسلمانان مظلوم آن دیار،در زیر سلطه جنایتکاران به سر برند و شما تماشاچی باشید؟».امام راحل با تدبیر الهی خویش و نام‏گذاری روز قدس،مبارزه با اسرائیل و دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین را به عنوان تکلیفی اسلامی به همه مسلمانان از فرقه‏‌ها و ملیت‏ها و زبان‏های گوناگون گوشزد کرد و اعلام داشت که حمایت از اسرائیل،خیانت به اسلام است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی،حضرت آیت‏اللّه‏ خامنه‏ای نیز،با بینش عمیق خود در مورد مسئله فلسطین،درباره تلاش‏های مقامات آمریکایی و غاصبان و مزدوران آنها برای پاک‏کردن صورت مسئله فلسطین،فرمودند:«دستگاه‏های آمریکا و رئیس‏ جمهور آمریکا،تلاش خودشان را گذاشته‏اند که مسئله فلسطین را از صورت مسایل دنیای اسلام و خاورمیانه به کلی حذف کنند و اصلاً مسئله‏ای به نام فلسطین و آرمان فلسطین و نهضت فلسطین دیگر باقی نماند.

این یکی از اهداف بسیار مهم آنهاست.هرجا که مبارزه‏‌ای با صهیونیست‏ها و اشغالگران و آدم‏کشان هست، می‏خواهند آن را حذف کنند. حالا چنانچه آن را از روی کاغذ حذف کنند، مگر ممکن است انگیزه دفاع از کشور فلسطین و هویت فلسطینی از دل فلسطینی‏ها برود؟... مگر تا حالا که جوانان مسلمان در انتفاضه فلسطین یا در کشور لبنان به خاطر خدا، به خاطر مسئولیت الهی دفاع از سرزمین اسلامی، جان خودشان را به خطر می‏انداختند، به خاطر منشور فلسطین این کارها را می‏کرده‏اند که حالا اگر شما منشور به اصطلاح ملی فلسطین را دستکاری کردید، آنها دست بردارند؟» روز قدس، روز فریاد جوانان غیور امت اسلام بر ضد استکبار و غاصبان سرزمین اسلامی است. ما ضمن دعوت از مردم شهید پرور ایران اسلامی بویژه مردم خونگرم استان مرکزی در تظاهرات ضد اسرائیلی روز جهانی قدس پیام روز قدس، محو اسرائیل از منطقه است ،پیام روز قدس این است که مسلمانان تا نابودی اسرائیل دست از مبارزه و جهاد بر نمی‏دارند و آماده هر نوع قربانی هستند، بر همین اساس است که مقام معظم رهبری، حضرت آیت اللّه‏ خامنه‌‏ای، بر ضرورت مبارزه با رژیم اشغالگر قدس تأکید کرده و فرمودند: «هریک وجب از خاک فلسطین، یک وجب از خانه مسلمین است ،هر حاکمیتی غیر از حاکمیت فلسطین و حاکمیت مسلمین بر کشور فلسطین، حاکمیت غاصب است. حرف، همانی است که امام راحل عظیم الشأن فرمود: اسرائیل بایستی محو بشود. ... بحث،بحث یهودی ستیزی نیست؛مسئله،مسئله غصب خانه مسلمین است».

ما دست در دست هم به شکرانه این روز الهی و برای تجدید میثاق با آرمانهای والای رهبر کبیر انقلاب اسلامی و شهدای گلگون کفن آزادی و آزادگی، مدیران و پرسنل شهرداری اراک،شهرداری منطقه 1و2و 3و بافت تاریخی و سازمان پارکها و فضای سبز،سازمان عمران،سازمان خدمات موتوری،سازمان حمل و نقل و ترافیک،سازمان فرهنگی ورزشی،سازمان آتشنشانی،سازمان پسماند،سازمان تاکسیرانی،سازمان اتوبوسرانی،سازمان پایانه های مسافربری،سازمان میادین میوه و تره بار،سازمان آرامستان،سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اراک به همراه شهروندان همیشه در صحنه و انقلابی اراک در راهپیمایی سراسری روز قدس با شور وشعور حضورپیدا خواهند کرد.

امید است با شرکت پر شور و یکپارچه در صیانت از آزادی و آزادگی پرستی،برای تحقق عدالت و پیشرفت در همه جهات انقلاب،یکی دیگر از ابعاد مهم عزم ملی و مذهبی را شاهد باشیم.

 

اداره روابط عمومی شهرداری اراک

/ 0 نظر / 6 بازدید