مطلب شماره 234

رییس شورای شهر اراک:

1000 هکتاربه فضای سبز شهر اراک افزوده خواهد شد

 

رییس شورای اسلامی شهر اراک اعلام کرد:طبق مصوبه دور دوم سفر رییس جمهوری به استان مرکزی یک هزار هکتار به فضای سبز شهر اراک افزوده می شود.

‌رضا یوسفی تبار در مراسم هفته درختکاری در بوستان جوادیه شهر اراک افزود:‌اجرای این مصوبه زیست محیطی و تفریحی با هدف کاهش میزان آلودگی هوا اراک و کمک به زیبا سازی ساختار شهری آغاز شده و تاکنون 100 هکتار از آن اجرا شده است.

وی ادامه داد:رسانه ها و مطبوعات با ظرفیت سازیهای لازم باید در جهت تقویت فرهنگ درختکاری و ایجاد فضای سبز تلاش کنند.

عضو شورای اسلامی شهر اراک نیز گفت:احداث 54 پارک محله و 12 بوستان منطقه ای توسط شهرداری در سه سال گذشته در توسعه فضای سبز و زیباسازی شهر اراک تاثیر چشمگیری داشته است.

سید علی قائم مقامی با انتقاد از کمبود فضای سبز در برخی از مناطق شهر اراک،اضافه کرد:سرانه فضای سبز در اراک،حدود 25 مترمربع است که سرانه فوق در قسمتی از شهر در حد مطلوب نیست.

وی اظهار داشت:تحقیق و پژوهش در حوزه نهال و گیاهان زینتی باید در دستور کار سازمان پارکها و فضای سبز اراک قرار گیرد،تا بواسطه آن درختان سازگار با اقلیم این شهر،تولید و مورد استفاده قرار گیرد.

در پایان این مراسم نیز اقشار مختلف مردم،دانش آموزان و نونهالان اقدام به کاشت درخت و ایجاد فضای سبز شهری نمودند.

/ 1 نظر / 6 بازدید

می شه بگید در خصوص سر و صداهای وانت ها چه حرکتی انجام دادید؟ لطفا یک سری به الهیه بزنید ببنید از صبح چه خبره. اصلا معلوم نیست تو شهرداری چه خبر هست که این وطایف اصلی شهرداری روی هوا مونده؟ از زمان دکتر کریمی شهردار قبلی هم که همه مردم می گن شهر کلا به حال خودش رها شده. حداقل اون یک زیر گذر و رو گذری درست کرد شما همین صدای وانت ها رو رسیدگی کنید بقیش دیگه پیشکش.