مطلب شماره 241

شهردار اراک در ادامه با اشاره به تهیه طرح جامع المان شهری اراک، خاطرنشان کرد:نبود المان‌های مناسب در سطح شهر اراک یکی از معضلات این شهر است که با داشتن طرح جامع المان شهری می‌توان به خوبی با نصب المان‌های زیبا،فضای شهر را دگرگون ساخت.

میری بیان داشت:اجرای سیستم اتوماسیون صدور پروانه ساختمانی یکی دیگر از برنامه‌‌های شهرداری اراک است که از سال گذشته اقداماتی در این زمینه صورت گرفت و امسال در شهرداری‌های منقطه یک،دو و سه اراک مورد استفاده نیز قرار خواهد گرفت.

وی با تبریک سالروز فتح خرمشهر، متذکر شد:شهرداری یک مجموعه خدمت‌رسان است و اهداف کلی شهرداری خارج از موضوع و جناح بندیهای سیاسی،خدمت گذاری صادقانه به مردم است تا بتوانیم شهری در شان مردم شهید پرور آن به عنوان مرکز استان مرکزی داشته باشیم.

وی ادامه داد:شهرداری مکانی برای خدمت‌گذاری به مردم است که نباید در آن کار سیاسی صورت گیرد.

وی همچنین راه‌اندازی خانه فرهنگ، اجرای تعریض خیابان شریعتی و کشتارگاه،راه‌اندازی مرکز مطالعات، طرح توسعه استحکام بناهای قدیمی شهر اراک،اجرای طرح جامع مبلمان شهری،توسعه خدمات شهری به محله ها و کیفیت بخشی به جمع آوری زباله ها در سطح شهر را از دیگر برنامه‌های شهرداری عنوان کرد.

شهردار اراک ادامه داد:توسعه و تجهیز ناوگان حمل و نقل درون شهری و اجرای طرحهای آموزشی و فرهنگی و ورزشی از دیگر الویتهای شهرداری اراک است.

وی در ادامه گفت:برای توسعه فعالیت های عمرانی و خدماتی این شهر در سال جاری 120 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده که 4/54 درصد آن در حوزه عمرانی است.

وی افزود:امسال عملیات اجرایی دو تقاطع غیر همسطح میدان محیط زیست و میدان انقلاب انجام و به بهره بردای می رسد و ساخت پروژه پارکینک طبقاتی میدان شورا نیز جهت رفع مشکل ترافیک مرکز شهر آغاز خواهد شد.

سید مرتضی میری در پایان با اشاره به طرح بزرگراه امیرکبیر حدفاصل میدان جهاد تا پل فرنگی افزود:این پروژه با هماهنگی شورای اسلامی شهر و تخصیص اعتبارت لازم طی سالجاری به اجرا گذاشته می شود.

/ 1 نظر / 7 بازدید
مسعود

پیشنهاد می کنم شهرداری در راستای وظیفه ای که در قبال ورزش همگانی و عمومی دارد برنامه ریزی کند و هر سال حداقل یک یا دو زمین فوتسال با پوشش چمن مصنوعی که نگهداری و مراقبت کمتری می خواهد وبا حصار کشی و فنس کشی بلند در نقاط مختلف شهر راه اندازی کند و با هزینه کم برای استفاده جوانان و شهروندان در اختیار مردم قرار دهد.