مطلب شماره 189

وی با بیان اینکه کاربری این مکان، فضای سبز است،اظهار داشت: باید به قانون و مقررات عمل شود و مکانی که دارای کاربری فضای سبز است،تنها مورد استفاده فضای سبز قرار گیرد.

شهردار اراک نیز در جریان این بازدید گفت:طرح تقاطع غیرهمسطح میدان صنعت تهیه و به کمیسیون مربوطه ارجاع شده است که با اجرای این تقاطع غیرهمسطح،ترمینال اراک،پل شهید بختیاری و میدان صنعت در قالب مثلثی ترافیکی قرار گرفته و از بار ترافیکی موجود در این منطقه کاسته خواهد شد.

دکتر علی اکبر کریمی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی شهرداری اراک برای ایجاد زیرگذر در ورودی شهر اراک بیان داشت: بر‌اساس این طرح،خودروهایی که وارد شهر می‌شوند به صورت زیرگذر وارد شهر خواهند شد و با تفکیک ورود و خروج خودرو،ترافیک موجود در محورهای ورودی و خروجی شهر کاهش خواهد یافت.

وی با تاکید بر اینکه برای اجرای این پروژه،طرح ارائه شده به کمیسیون باید به تصویب برسد،خاطرنشان کرد: با تصویب این طرح بخشی از ورودی شرکت ماشین‌سازی اراک باید عقب نشینی کرده و ورودی به این مجموعه شامل تغییراتی خواهد شد که برای اجرای آن شهرداری مشکلی در اجرای آن ندارد و شرکت ماشین سازی اراک نیز با شهرداری همکاری می‌کند.

وی گفت:انجام پروژه پل شهید بختیاری سبب می شود که ترافیک خروجی و عبوری منطقه از بین برود.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اراک نیز در جریان بازدید اعضای شورای شهر از پروژه پل شهید بختیاری گفت:مشکلات متعددی در رابطه با پروژه پل شهید بختیاری اراک وجود داشت که با همکاری و تلاش اعضای شورای شهر روند اجرایی آن به سرعت در حال اجرا است.

مهدی باستان،با بیان این مطلب افزود: با همکاری‌های صورت گرفته، عرشه پل بتنی به پایان رسیده و باند شرقی پل شهید بختیاری نیز زیرسازی شده است.

وی تاکید کرد:پل شهید بختیاری از لحاظ فنی تست و بارگذاری عملی آن نیز انجام شده است که در این موارد نتایج آن کاملاً روشن و شفاف است.

وی با بیان اینکه برای آسفالت پروژه با کمبود قیر روبرو هستیم، خاطرنشان ساخت: برای رفع این مشکل روند آسفالت ریزی سطح شهر را کند کرده ایم تا بتوانیم پروژه پل شهید بختیاری را آسفالت کنیم.

باستان در رابطه با شرایط عبوری از پل شهید بختیاری گفت:در تقاطع پل شهید بختیاری 4 مسیر عبوری قرار دارد که یکی از آنها عبور طرح خیابان 55 متری از زیر راه آهن است و همچنین 2 دوربرگردان نیز برای آنها در نظر گرفته شده است.

رییس کمیسیـون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اراک نیز در رابطه با پروژه‌های در دست اقدام شهرداری گفت:طرح‌های شهرداری باید به صورت کامل اجرایی شود و اگر مشکلی در رابطه با این طرح‌ها وجود دارد،باید با شورای شهر در میان گذاشته شود تا براساس آن بتوان اقدام‌های قانونی و لازم را انجام داد.

اشرف بهادری افزود:سازمان مسکن و شهرسازی و دیگر ارگان‌های فعال در زمینه خدمات شهری باید همکاری لازم را در جهت انجام سریع پروژه‌ها انجام دهند.

وی با انتقاد از عدم تخلیه منازل مسکونی غله در مجاور پروژه میدان جهاد خاطرنشان ساخت:عدم تخلیه منازل مسکونی غله علیرغم توافق حاصل شده،سبب می‌شود که اجرای پروژه ابتر بماند که این امر چندان رضایت بخش نیست.

/ 0 نظر / 9 بازدید