مطلب شماره 240

وی اخلاق اسلامی را امر مهمی برشمرد و گفت:در این مدت عده ای با شایعات و تهمت های مختلف زمینه ساز برخی از بداخلاقی ها شدند،ولی باید از این پس مجموعه شهرداری تنها در زمینه خدمت گذاری تلاش کند.

وی خواستار چشم پوشی شهرداری و شورای اسلامی شهر اراک از بداخلاقی های صورت گرفته شد و افزود:باید از این پس تمام توجهات درزمینه خدمت گذاری معطوف شود تا بتوان به بهترین شکل به مردم خدمات رسانی کرد.

شعبانی فرد از تلاش های استانداری مرکزی در زمینه حمایت از پروژه های عمرانی شهرداری اراک خبر داد و افزود:در این راستا اعتبارات قابل توجهی در جهت به بهره برداری رسیدن پروژه های خدمات شهری اختصاص پیدا کرده است که به عنوان نمونه می توان از پروژه های میدان جهاد و کمربندی شمالی نام برد.

استاندار مرکزی برخی از نقاط شهر اراک را نامطلوب توصیف کرد و افزود: باید برای اصلاح این مناطق تلاش های لازم از سوی شهردار اراک و مجموعه شهرداری صورت گیرد.

وی گفت:شهرداری باید در زمینه مقابله با سکونتگاه های غیررسمی نیز تلاش های لازم را انجام دهد تا بتوان مقاوم سازی خانه ها را اجرایی کرد.

شعبانی فرد در پایان خواستار تعامل شهرداری اراک با ارگانهای دیگر شد و افزود:باید مقابل تقابل ها ایستاد و زمینه را برای افزایش تعامل در میان ارگان های مختلف فراهم کرد تا بتوان با سرعت بیشتری به مردم خدمت کرد.

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این همایش گفت:تقابل ها در شهر اراک باید تبدیل به تعامل شود.

عباس رجایی افزود:فضای تقابل در شهر اراک زیاد است که باید این فضا به سوی تعامل و اتحاد پیش برود.

وی با ابراز خرسندی از صدور حکم شهردار اراک گفت:متاسفانه دشواری هایی در قبول مسئولیت وجود دارد که این امر در نظام مدیریتی باید اصلاح شود.وی تاکید کرد:مسئولیت در عین حال که ماندگار نیست،ولی بهای گرانی دارد که اگر آن را ادا نکنیم موجب خسران می شود.

رجایی تصریح کرد:تصمیم شورای شهر اراک،اصرار بر مصوبه انتخاب سید مرتضی میری به عنوان شهردار اراک بود که باید از این تصمیم حمایت شود و آن را محترم شمرد.

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خرد جمعی نمایندگان مردم باید محترم شمرده شود و مورد توجه قرار گیرد.وی گفت:از شهرداری اراک انتظار است که فعالیت های عمرانی انجام دهد و نباید شهرداری تبدیل به باشگاه سیاسی شود.

وی افزود:شهرداری اراک باید با جدیت کارهای غیرسیاسی انجام دهد تا بتوان به فعالیت های عمرانی پرداخت.

رجایی فرصت برای انجام فعالیت های عمرانی و خدمات شهری را کوتاه دانست وافزود:در این مدت کوتاه زمانی جز برای فعالیت های عمرانی و خدمات شهری باقی نمی ماند.

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خواستار حضور نیروهای ارزشی و خدوم در شهرداری اراک شد و افزود:باید زمینه برای حضور چنین افرادی در شهرداری فراهم شود.

وی گفت:سرعت،دقت وافزایش کیفیت باید سرلوحه فعالیت های شهرداری اراک قرار گیرد تا بتوان به نتایج مطلوب دست پیدا کرد.

رجایی تصریح کرد:متاسفانه برخی از شبکه های خاص در شهرداری وجود دارد که مشکلاتی را برای مردم بوجود می آورند که باید شهردار اراک این شبکه ها را شناسایی و حذف کند.

وی پرداختن به مطالبات فرهنگی و اجتماعی را مهم ارزیابی کرد و افزود: شهردار اراک باید مسایل فرهنگی و اجتماعی شهر را نیز مورد توجه و تاکید قرار دهد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک نیز در این مراسم گفت:شهردار اراک باید با همت مضاعف و کار مضاعف زمینه ساز خدمت رسانی گسترده به مردم باشد.

آیت ا... قربانعلی دری نجف آبادی،با بیان این مطلب افزود:شهردار اراک باید چنان در خدمت گذاری تلاش کند که مردم شهر اراک،شهردار را خدمت گذاری صدیق و پاک برای خود بدانند.

وی عنوان کرد:عملکرد مناسب شهردار اراک بدون شک سبب می شود تا مردم او را پاسدار خون شهدا بدانند.

دری نجف آبادی  در پایان گفت:انگیزه خدمت رسانی باید همواره در اوج باشد تا بتوان در همه عرصه ها و نهادها موفق بود.

شهردار اراک نیز در ادامه گفت:از همه توانایی و قوت شهرداری اراک در راستای افزایش خدمات رسانی به مردم استفاده می‌شود.

سیدمرتضی میری با بیان این مطلب افزود:تمام کسانی که حاضر به همکاری با شهرداری اراک باشند مورد توجه قرار دارند تا بتوان برای رفع مشکلات شهری اراک گام‌های موثری برداشت.

وی تصریح کرد:یکی از اقداماتی که به شدت مورد توجه و تاکید قرار می‌گیرد پاک کردن شهرداری از سیاسی کاری و مسایل سیاسی است. وی با قدردانی از اعضای شورای اسلامی اراک بیان کرد:اعضای شورای اسلامی شهر اراک تا‌کنون حمایت‌های خوبی از مجموعه شهرداری به عمل آورده‌اند که از این حمایت‌ها قدردانی می‌کنم. میری تاکید کرد:امیدوارم در خدمت‌ گزاری به مردم اراک آنچنان بکوشیم که در نزد خداوند و شهدا سربلند باشیم.

وی در خصوص مشکلات شهر نیز گفت:شهر اراک در زمینه مسایل شهری،با چالش‌هایی روبرو است که باید این چالش‌ها را با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها از بین برد.

شهردار اراک در پایان تاکید کرد:دست تمام کسانی که در زمینه خدمت‌گزاری به مردم حاضر به همکاری باشند را می‌بوسم.

رییس شورای اسلامی شهر اراک نیز در این مراسم گفت:عنوان سال همت مضاعف و کار مضاعف که از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده،محور توسعه در جامعه است.

زینت‌السادات کریمی افزود:شوراها نهادی مدنی هستند که ریشه در آیات قرآن و روایات اسلامی دارند.

وی با انتقاد از برخی بداخلاقی‌ها و تهمت‌های ناروا عنوان کرد:برخی افراد بهانه‌جو با استفاده از عناوین سیاسی و شایعه پراکنی در صدد هستند که چوب لای چرخ شورای شهر اراک بگذارند که نتیجه عملکرد آنها تنها ضرر رساندن به مردم می‌شود.

وی گفت:اعضای شورای اسلامی شهر تنها به تکالیف خود عمل می‌کنند که باید اعتبارات این نهاد مدنی نیز افزایش پیدا کند.

کریمی تاکید کرد:ملاک در شورا کار و استقلال رای است تا بتوان از حقوق شهروندان به بهترین شکل دفاع کرد.

رییس شورای شهر اراک در پایان با خطاب قرار دادن شهردار اراک گفت: شهردار اراک باید در ساخت و ساز پروژه‌ها و فعالیت‌های عمرانی دقت لازم را داشته باشد تا بتوان فعالیت‌های عمرانی و خدمات شهری مطلوبی را به مردم ارائه داد.

/ 0 نظر / 9 بازدید