مطلب شماره 196

میری همچنین در بازدید از پروژه‌ تقاطع غیرهمسطح میدان جهاد گفت:هم‌اینک عملیات مربوط به ایجاد فضای سبز در این تقاطع در وسعتی در حدود چهار هکتار در حال انجام است که این پروژه نیز ظرف 30 روز آینده به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به تخریب منازل مسکونی شرکت غله که در مسیر اجرای این پروژه قرار داشتند،خاطرنشان ساخت:منازل مسکونی شرکت غله با پیگیری‌های دادستان و فرماندار اراک تخریب و ساکنان آن در نقطه‌ای دیگر اسکان داده شدند که با این اقدام مشکل اجرای این پروژه نیز برطرف شد.

میری افزود:سیستم آبیاری فضای سبز این پروژه سیستم آبیاری تحت فشار است و آب مورد نیاز آن از چاه پارک شهر اراک تامین خواهد شد.

میری با بیان اینکه با بهره‌برداری از این پروژه بخش قابل توجهی از مشکلات ترافیکی شهر اراک برطرف خواهد شد،بیان داشت:این پروژه یکی از پروژه‌های بزرگ و عظیم شهرداری اراک بوده که با سرعت بسیار خوبی اجرا شده است.

سرپرست شهرداری اراک در بخش دیگری از سخنان خود اجرای پروژه پل سبحانی و مشتاقی را از دیگر پروژه‌های در دست اجرای شهرداری عنوان کرد و ادامه داد:عملیات مربوط به بتن‌ریزی عرشه پل سبحانی در هفته گذشته به اتمام رسیده و تا 35 روز آینده با اجرای عملیات آسفالت‌ریزی و تایید مقاومت فنی آن مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

میری افزود:اجرای سریع پل مشتاقی نیز در دستور کار جدی شهرداری قرار دارد.

وی همچنین با اشاره به اجرای این پروژه‌ها در زمان علی‌اکبر کریمی شهردار سابق گفت:شهردار سابق اراک با دلسوزی هرچه تمام در این شهر کار کرده است که جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.

سیدمرتضی میری در ادامه اظهار داشت:شهردار عضویی از شورا است و باید در امور شهری تعامل کاملاً دو سویه با شورای شهر داشته باشد.

وی شهردار را بازوی اجرایی شورای شهر دانست و تصریح کرد:بدون شک کار کردن در فضایی آرام و بدون تنش همیشه نتیجه‌ای مثبت به همراه خواهد داشت و بهتر می‌توان به کارها سامان بخشید.

سرپرست شهرداری اراک ادامه داد:قطعاً زمانی که شورای شهر و شهرداری با یکدیگر تعامل خوب و سازنده‌ای داشته باشند بهتر می‌توانند به مردم خدمت کنند.

میری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه برنامه‌های اجرا شده در شهرداری باید براساس واقعیت به مردم بازگو شود،گفت: مردم همیشه هوشیار بوده و از درک و فهم بالایی برخوردار هستند، واقعیت‌ها را به خوبی لمس می‌کنند بنابراین باید در ارائه عملکرد به آنها براساس واقعیت‌ها عمل کرد.

رییس شورای اسلامی شهر اراک نیز در جریان این بازدید به خبرنگاران گفت:فعالیت ها در شهر اراک همچنان ادامه دارد و دراین مسیر روند اجرای پروژه ها با خلل روبرو نشده است.

رضایوسفی تبار افزود:با توجه به اتحاد و همدلی که در شهر اراک بوجود آمده است به نظر می رسد که بتوان پروژه های عمران شهر اراک را در وقت مناسب به بهره برداری رساند.وی گفت:بازدید خبرنگاران به این دلیل بود که در جریان روند اجرایی پروژه ها قرار گیرند و بدانند که پس از رفتن کریمی شهردار سابق اراک،خللی در روند اجرای پروژه ها بوجود نیامده است.

یوسفی تبار گفت:در شهرداری و شورای شهر باید براساس قانون رفتار شود تا بتوان خدمات رسانی را به بهترین شکل به مردم انجام داد.

رییس شورای شهر اراک خاطرنشان ساخت:مدیران باید تعامل مناسبی با دیگر ارگان ها و مسئولین داشته باشند تا بتوانند از حقوق مردم به درستی دفاع کنند.

رییس کمیسیون نظارت شورای شهر اراک نیز در جریان بازدید خبرنگاران از پروژه‌های عمرانی شهر اراک گفت:شورای شهر نهایت همکاری را با مجموعه شهرداری دارد تا خللی در روند اجرای پروژه‌ها بوجود نیاید.زهرا آباقری افزود:در روند اجرای پروژه ها نیز شورای شهر با استفاده از متخصصین تلاش های زیادی را انجام می دهد تا تسهیل در روند اجرای پروژه ها بوجود آورد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 9 بازدید