مطلب شماره 231

سرپرست شهرداری اراک خبر داد:

طرح تخفیف عوارض صدور پروانه در اراک تا 27 اسفند ماه تمدید شد

 

سرپرست شهرداری اراک از تمدید طرح تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی و جوایز برای پرداخت عوارض کسبی و نوسازی تا 27 اسفند ماه خبر داد.

سیدمرتضی میری اظهار داشت:بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر اراک،این شهرداری به مناسبت سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و نودمین سالگرد تأسیس شهرداری اراک،طرح تخفیف عوارض صدور پروانه،جوایز برای پرداخت عوارض کسبی،نوسازی و جرایم کمیسیون‌های ماده 100 و 77 را از 12 بهمن‌ماه تا 12 اسفندماه به اجرا گذاشت که در این راستا با توجه به استقبال گسترده شهروندان و درخواست‌های مکرر عمومی با تصویب شورای اسلامی شهر اراک این طرح تا 27 اسفندماه تمدید شد.

وی پیرامون شرایط بهره‌برداری از تخفیف و تشویق در نظر گرفته شده گفت:افرادی که می‌خواهند از این طرح بهره‌مند شوند باید تمام بدهی خود را به صورت نقدی پرداخت کنند و بلافاصله،جانمایی ملک صورت گرفته باشد و اگر بعد از تاریخ در نظر گرفته شده بخواهند در ملک تغییراتی را به وجود آورند دیگر مشمول این طرح نمی‌شوند.
وی با اشاره به اینکه تمام عوارض در فرم صدور پروانه ساختمانی بعد از جمع‌بندی مشمول 20 درصد تخفیف می‌شوند،افزود:این تخفیفات مشمول عوارضات بعد از رای قطعی کمیسیون ماده 77 و یا ماده 100 نمی‌شود.

میری با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده در این طرح برای سکونتگاه‌های غیر‌رسمی گفت:با توجه به حساسیت اعضای شورای شهر مبنی بر بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی،بعد از تخفیف 50 درصدی،این سکونتگاه‌ها از تخفیف 30 درصدی نیز همزمان با اجرای این طرح بهره‌مند می‌شوند.

سرپرست شهرداری اراک عنوان کرد: کسانی که عوارض نوسازی خود را قبل از شروع این طرح پرداخت کرده‌اند نیز می‌‌توانند با ارائه فیش بانکی خود در این طرح شرکت کنند.

افراد برای استفاده از این طرح و همچنین کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به شهرداری‌های مناطق سه‌ گانه شهر اراک مراجعه و یا با سامانه 137 شهرداری تماس حاصل کنند.

/ 0 نظر / 7 بازدید